Ковельський мер засуджує протести батьків школярів

30.09.2021 10:05

Учора пізно ввечері Ковельський міський голова Ігор Чайка у Фейсбуці прокоментував протести батьків учнів навчальних закладів міста, які незадоволені дистанційним навчанням своїх дітей.

Нагадаємо, ще 28 вересня у ліцей №1 відбулася зустріч батьків з начальником управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради Віктором Бичковський. Причому на неї прийшли ковельчани, діти яких навчаються у різних ліцеях і школах.

Ігор Чайка пише, що після того, як школи нашої громади, як і всієї України, перейшли на дистанційне навчання у зв’язку зі встановленням «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, представники від батьків, зокрема Ковельського ліцею №1 та інших навчальних закладів міста, почали висловлювати протест проти такої форми навчання. А сьогодні, 30 вересня, збираються пікетувати міську раду з вимогою відмінити «дистанційку».

У зв’язку з цим міський голова хотів би прокоментувати ситуацію і зазначити наступне: ні міська рада, ні її виконавчий комітет не приймали жодних рішень про дистанційне навчання. Також ми не скликали позачергового засідання місцевої комісії ТЕБ та НС, щоб навіть обговорити таку можливість

– заявив Ігор Чайка

Натомість, за його словами, є рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 вересня (протокол №5), яким, відповідно до постанови Кабінету міністрів від 9 грудня 2020 року запроваджено, «на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Як запевняє Ігор Чайка, згідно цих документів і були запроваджені відповідні карантинні обмеження та дистанційне навчання для учнів середньої та старшої ланки у наших закладах освіти.

Зауважу: під цим рішенням стоїть підпис прем’єр-міністра України Дмитра Шмигаля (Денис Шмигаль – ред.), а не Ковельського міського голови Ігоря Чайки. І у ньому йдеться про єдині правила для всіх регіонів України. І Ковель тут – не виняток. Чи хтось з протестувальників має іншу думку і виносить наше місто і громаду за межі України?

Далі. Якщо ми хочемо діяти в правовому полі, а переконаний – протестувальники точно хочуть жити, як в Європі, де правовий порядок непохитний, тоді треба: або змінити урядові рішення, які вас не влаштовують — і це точно не питання міської ради.

Або виконувати ті положення цих рішень, які дають змогу законно відмінити дистанційне навчання

– зазначає Ігор Чайка

Міський голова вказує, що це можливе за умови, що не менше, ніж 80 відсотків працівників шкіл – вакциновані. І зауважує, що на сьогодні найближче до цього показника у Ковелі підійшли ліцеї №10, №11, а також ліцей ім. Олени Пчілки (колишня гімназія). А школа №6 та ліцей №11 (за оновленою інформацією) вже досягли показника 80 відсотків. Для прикладу: в сусідньому Володимирі-Волинському таку умову виконали всі школи і всі вони сьогодні працюють.

І останнє. На відміну від простих громадян, для яких те, що не заборонено законом — дозволено, посадові особи міської ради, управління освіти її виконавчого комітету зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України. Тому закликаю усіх до правового порядку, діалогу та порозуміння

– закликає міський голова

Також мер міста повідомив, що сьогодні, 30 вересня, він буде в Києві на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським.

Маю на меті порушити цю тему і перед вищим керівництвом держави. Бажаю всім здоров’я і сподіваюсь на розуміння!

– додає він

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

 1. а ще в конституції України є положення – злочинні накази не виконуються

 2. Конституція України
  Стаття 60.
  Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

  За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

  

 3. Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

  Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

 4. злочинним є наказ, виконання якого приносить непоправну шкоду здоров”ю людини, суспільству. Немає наукових висновків і жодної статистики про ефективність вакцинації. Є тільки статистика, що із збільшенням вакцинованих стала збільшуватись кількість хворих незрозуміло на що. І чому під удар експерименту попали саме педагоги? Є категорії людей, які ще більше контактують -це і працівники транспорту, і працівники сфери торгівлі, і працівники надання побутових послуг. Але чомусь причепились саме до вчителів. Заразивши і знищивши вчителів, буде нанесено удар по освіті. Досгнеться мета- розумні люди україні не потрібні, а дебілами легше керувати. По принципу Геббельса – людина мала вміти рахувати лише до 100. Ось до чого ми йдемо. А ви питаєте про злочинні накази. Якщо ве вакціонувати то всіх. а не ставити хреста тільки на педагогах.

 5. нехай в класах створять такі умови як у себе в кабінетах( нормальне опалення, чистоту, освітлення), зроблять нормальне харчування і тоді школярі і педагоги перестануть хворіти. У самих в кабінетах мабуть і тепло, і світло і секретарочка в міні спіднічці чайку принесе. перестаньте знущатись над людьми

 6. Як можна засудити батьків навіть не поспілкувавшись з ним?Взнав що ми прийдемо і ………НЕПОРЯДОЧОК ПАНЕ МЕР!!!!!

 7. Що такі “слухняні” і чемні ковельські діточки, що і самі батьки їх не витримують і не можуть вдома залишити допоки карантин утихне? Куди-небудь спихнути аби подалі від себе? Перекинути на когось іншого відповідальність та обов’язки?
  О ееее, сьогодняшні маманькі-аднаночкі та сексі-неосучасні мами і тата махаються і плодяться дуже добре, а ось відповідальності за плоди “любві” ніякої.
  Діти гірше мавп. Там хоч якесь виховання та ієрархія й порядок.
  Після літа в дворах всі лавки зламані. За те ходять під вікнами із піснею з смартфона на весь звук і на весь двір: “Я обпілся, обкурілся..” туди-сюди цілий день. Зробиш зауваження, що зробіть тихіше, бо є старі люди в будинку та хворі – почуєш як наша ковельська “малеча” вміє відбірні мати гнути, а на додаток і матусі вибігають захищати свої чада, яким зауваженням законне не можна виходить зробити.
  Воно зрозуміло чого вони своїх “дуже слухняних” дітей з хати випихають.
  А ось на старих людей, які на них все життя працювали і які під загрозою зараження та смерті – їх “похрін”.
  А хто подумає за тих, хто під загрозою ураження? Я знаю ковельских, які хворіли на корону. Кажуть страшна хвороба, мучительна. Нічого не відчуваєш ні смаку, ні запаху довгий час. Чи може маманькі та татанькі хочуть спробувати як це?
  Ну то як будуть нехтувати то гарантія що спробують. Вже не корону, а дельту. Кажуть вона страшніша.

 8. ковельчанин ти ЙОЛОП! При чому тут Конституція? Коли в країні пандемія смертельної хвороби? Ти хоч думай, що верзеш. При чому тут Конституція до загально пандемічно-національної загрози в країні?
  З тебе такий юрист як з мене діско танцівник.

 9. Самі придурки – карантину не дотримуються і не слухають порад від медиків та влади, а потім їм хтось винен. Ні президент, ні влада не винні, що хвороба лютує. Винні ви всі, що Бог карає Україну, бо ви не живете як люди і не шануєте ні Бога, ні ближнього. Ви гірші за мавп. Аби свою власну дупу ублажати за будь-яку ціну, навіть і грішну. За те і карає Бог Вас усіх. Але до вас, йолопів, все ніяк не дійде. Що самі ви у всьому і винні. Інакше, не карав би Бог Україну. А як карає, так є за що.

 10. Анонім, мера ковельчани оберали, а не влада наказом поставила. Якщо не в курсі, то не соромся своєю тупістю перед людьми.

 11. директорка школи, перш ніж говорити про міні-спідницю. Зайди глянь яка вона. Ато “трандиш” тут, як з бадуна, не бачивши. Аби трандіти і роптати перед Богом і людьми. Ковельські школи іще слава Богу. Просто видно ти іще сопля, світу не бачила. Як ініші школи живуть і існують.
  Ой ти мій Боже Святий, вже і не дивуюся, що Бог дає хвороби, проблеми на ваші дупи і голі зуби і голі дупи.
  Тут вже слава Богу, що, взагалі, іще не знищив. То вже як піть-дать.
  Іще милує цих грішників і ропотників егоїстичних і придурочних.

 12. Все правильно ковельчанин пишет. не имеют права переводить на дистанционное образование без заявления родителей на этот вид учёбы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.