Ковельський міський голова, Микола Пирогов

Андрій Миронюк
06.09.2020 о 14:04 · 3 хв читання

Народився Микола Пирогов 28 березня 1875 року в Чернігові.

За професією був медиком. Після закінчення навчання направляється в Ковелі.

Саме Миколою Пироговим була заснована жіноча гімназія у Ковелі (1908-1910-роки). Сьогодні цю будівлю ми усі знаємо як «Ковельчанку».

Начальницею гімназії була Юлія Пирогова, жінка Миколи Михайловича. А він сам працював там лікарем.

Згідно з інформацією, яку вдалося знайти: за часів господарювання Російської Імперії на наших землях Миколу Пирогова обирали міським головою на два терміни.

Вперше – у 1908 році, він пробув на цій посаді один рік. Вдруге – у 1911 році, на цій посаді Пирогов пробув до 1915 року, коли разом із сім’єю евакуювався на Схід, а Ковель захопили австро-німецькі війська під час Першої світової війни.

Також з 1913 року Микола Пирогов мав цивільний чин 7-го класу – надвірний радник. Хочу звернути вашу увагу, що ця посада відповідала військовому званню підполковника царської армії. З 1915 року він уже був колезький радник; звання полковника. Є інформація, що з 1915 і до 1919 року був засновником та директором 4-ї української гімназії у Києві.

Потрібно сказати, що Микола Пирогов дуже тісно товаришував з Дмитром Донцовим, видатним діячем української історії.

З «вибухом» революції 1917 року Пирогов займав проукраїнську позицію.

У 1918-1921 роках полковник Пирогов був в армії та намагався сприяти відстоюванню незалежної України.

З падінням УНР Микола повернувся до Ковеля.

За однією інформацією з 1921, а за другою – 1922 року, був послом до польського сейму. В подальшому працював приватним лікарем.

У Другій світовій війні за часів німецької окупації Микола Пирогов був призначений на посаду міського голови у 1941 році.

У 1944 році з підходом Червоної армії стало очевидно, що не можна залишатися у Ковелі, так як бути міським головою за нацистської влади означало бути зрадником народу. Очевидно, що Микола Пирогов був би репресований.

З 1944 року емігрував до Німеччини, а згодом і до Австралії, де і помер у 1961 році. Йому було 86 років.

P. S. Фото Миколи Пирогова було зроблено за його посади міського голови міста Ковеля, у 1910-х роках. Це можна зрозуміти по його нагрудному знаку.

Також у Ковелі є вулиця його імені.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X