Ковельський суд скасував штраф за самовільне будівництво

10.11.2020 15:07

Мешканка міста Ковеля на своїй земельній ділянці на вулиці Карпенка-Карого самочинно звела житловий будинок. Вона не отримувала будівельний паспорт на будівництво і не реєструвала декларацію про початок будівельних робіт. Право власності на будинок зареєстровано за нею 11 лютого 2013 року за наслідками процедури «будівельної амністії».

Пізніше також самочинно було добудовано до житлового будинку приміщення паливної, площею 3,6 квадратних метри.

За проведення такої самочинної добудови 13 травня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) у Волинській області щодо ковельчанки складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено припис про усунення порушень. А через два тижні на неї було накладено штраф.

У жовтні 2016 року забудовниця звернулась до суду з позовом до головного інспектора ДАБІ, у якому просила визнати незаконною та скасувати постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності у виді 5100 гривень штрафу.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що штрафні санкції до неї застосовано через невиконання припису. Однак, за словами жінки, вона не ухилялася від його виконання та вживала заходів для легалізації добудови до житлового будинку, але з незалежних від неї причин органи місцевого самоврядування відмовили їй у погодженні будівельного паспорта.

Також позивачка зазначила, що протокол про адміністративне правопорушення був складений без її відома. Але у ДАБІ це спростовують, кажуть, що протокол складався у присутності порушниці, яка відмовилася його підписувати. У протоколі також вказувалося, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 27 вересня 2016 року в управлінні ДАБІ у Волинській області, однак надіслані поштою матеріали ковельчанка отримала 30 вересня 2016 року. Тому вона вважає, що притягнення її до адміністративної відповідальності відбулося з грубим порушенням законодавства.

Ця справа надійшла до Ковельського міськрайонного суду 17 липня 2020 року на підставі Постанови Верховного суду від 8 липня цього року на новий розгляд.

Суддя Ірина Логвинюк своєю ухвалою відкрила провадження, а через місяць їй було заявлено відвід. Новою головуючою стала суддя Тетяна Денисюк, яка позов задовольнила, скасувавши постанову та штраф.

Відповідач не довів суду факт обізнаності позивача із складанням щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 188-42 КУпАП, та факт обізнаності із датою розгляду справи щодо неї, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню

– говориться в рішенні суду

Фото ілюстративне

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.