«Ковельводоканал» хоче збільшити тарифи на воду

29.08.2021 о 19:39 · 3 хв читання
Юрій Рибачок

Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства, яким керує Юрій Рибачок, доводить до відома своїх споживачів про намір провести коригування діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Про це учора, 28 серпня, заявила на своєму сайті адміністрація УВКГ «Ковельводоканал».

Зважаючи на невизначеність та недосконалість законодавства та довготривалий процес погодження, встановлення та введення в дію тарифів на 2022 рік, стрімке зростання ціни на електричну енергію, на комунальному підприємстві було прийняте рішення про коригування діючих з 01 січня 2021 року тарифів.

Публікація за темою: «Ковельтепло» хоче збільшити тарифи на тепло

Ціна на електричну енергію стрімко зростає у зв’язку з прийняттям постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) № 1227 від 30 липня 2021 р. «Про внесення зміни до постанови НКРЕКП від 08 квітня 2020 року № 766», в якій значно підвищені максимальні граничні ціни на «ринку на добу наперед» (РДН) і на внутрішньодобовому ринку (ВДР). Рішення НКРЕКП, зокрема, передбачає підвищення максимально граничних цін (price cap) на ринку «на добу наперед» і на внутрішньомудобовому ринку на 60,8%.

Листом № 01/8-2728 від 11 серпня 2021 року ТОВ «Волиньелектрозбут», з яким в результаті проведення процедури закупівлі у формі відкритих торгів/переговорної процедури був заключений Договір про постачання електричної енергії, «Ковельводоканалу» повідомлено про підвищення ціни на електричну енергію з 01 вересня 2021 року і що в подальшому зберігається тенденція до зростання ціни на електричну енергію.

Враховуючи, що у діючих з 01.01.2021 р. тарифах ціна електричної енергії (без ПДВ) зафіксована на рівні – 2,3928 грн/кВт*год, то ціна з 01.09.2021 р. становитиме 2,7860 грн/кВт*год (без ПДВ), що на 0,3932 грн/кВт*год (або на 16,43%) більше, ніж відшкодовується діючим тарифом.

Крім того, у діючих тарифах фонд заробітної плати формувався відповідно до Закону України «Про Державний бюджет 2020 року» з прожитковим мінімумом – 2270 грн і мінімальною заробітною платою в 5000 грн, а фактично, згідно з діючим законодавством, підприємство нараховує своїм працівникам заробітну плату у розмірі, який передбачено Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік».

Так, середньозважений розмір прожиткового мінімуму зріс на 7,2%, мінімальна заробітна плата, гарантована державою – 28,3%.

Дані фактори призводять до негативної діяльності «Ковельводоканалу», тому на підприємстві прийняте рішення здійснити коригування діючих тарифів.

Задля забезпечення фінансової стабільності підприємства до моменту введення в дію тарифів на 2022 рік, Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» звернулося до Ковельського міського голови Ігоря Чайки із заявою та пакетом документів за встановленими формами і підтверджуючими матеріалами і документами, що використовувалися для їх розрахунків, про коригування тарифів діючих тарифів.

Коригування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення є необхідним заходом для належного функціонування нашого підприємства, зокрема, для недопущення збиткової діяльності підприємства, для здійснення вчасних розрахунків за електроенергію, для збереження на підприємстві кваліфікованих працівників, оплати податків, для забезпечення належної організації виробничого процесу заради забезпечення споживачів якісними послугами та питною водою

– говориться у повідомленні «Ковельводоканалу»

Адміністрацією підприємства пропонуються наступні скориговані тарифи для всіх споживачів:

  • централізоване водопостачання – 10,27 грн/м³ (без ПДВ);
  • централізоване водовідведення – 15,33 грн/м³ (без ПДВ).

Підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для соціально незахищених верств населення буде компенсоване державою через монетизацію пільг і субсидій.

Переконливо просимо споживачів поспішити вчасно розрахуватись за отримані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

– наголошує «Ковельводоканал»

Зазначається, що зауваження і пропозиції щодо скоригованих тарифів на 2021 р. від споживачів приймаються в письмовій формі протягом 7 календарних днів з дня опублікування цього повідомлення за адресою: м. Ковель, вул. Івасюка, 13 або на електронну пошту підприємства: [email protected].

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. якщо ви піднімаєте тарифи на воду, світло, тепло, газ,хліб, олію і т.д.- нахуя ви пиздите що підвищуєте пенсію? На “так би мовити підвищену пенсію” можна купити менше, ніж до вашого довбаного підвищення. Скільки ви же будете знущатись з людей?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X