«Ковельводоканал» має сплатити третину мільйона гривень боргу, – суд

21.09.2021 о 09:52 · 2 хв читання
Юрій Рибачок

Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд АТ «Українська залізниця», який розташований у Рівному, виграв судову справу в управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал», яким керує Юрій Рибачок.

Позов про стягнення 355 320 грн. 41 коп. розглядався у господарському суді Волинської області.

Позовна заява обґрунтована неналежним виконанням «Ковельводоканалом» взятих на себе, згідно договору від 7 серпня 2018 року, зобов’язань щодо оплати послуг по відведенню стічних вод.

Комунальне підприємство у відзиві позовні вимоги заперечує, оскільки за спірним договором надаються послуги не з централізованого водовідведення, що включає в себе відведення та очищення стічних вод за допомогою системи централізованого водовідведення, а з відведення стічних вод, без їх очистки. У Ковелі очищення стічних вод здійснюється лише УВКГ «Ковельводоканал».

Публікація за темою: Мерія просить «Укрзалізницю» передати свій водопровід місту

«Укрзалізниця» вважає безпідставним збільшення вартості відведення одного метра кубічного стічних вод на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими встановлюються тарифи на централізоване водовідведення в цілому, а не на окремі його складові (відведення та очищення стічних вод). Згідно умов договору, зміни до нього можуть бути внесені лише за домовленістю сторін, які оформляються додатковою угодою та набирають чинності з моменту належного оформлення додаткової угоди.

Позивач зазначає, що між сторонами відсутній спір щодо кількості та якості наданих послуг, а предметом спору є стягнення коштів. Постановою НКРЕ КП №283 від 4 лютого 2020 року затверджено нові тарифи для АТ «Українська залізниця», яке вчинило всі належні дії щодо повідомлення відповідача про підвищення тарифу. Мовляв, «Ковельводоканал» ухиляється від підписання відповідної додаткової угоди, як і від оплати послуг в цілому, а факт відсутності укладеного зі споживачем договору (додаткової угоди) сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг.

Господарський суд Волинської області під головуванням судді Антоніни Кравчук вирішив позов задовольнити частково та стягнути з УВКГ «Ковельводоканал» на користь АТ «Українська залізниця» загалом 358 348 грн. 85 коп. (основного боргу, пені, 3% річних, інфляційних втрат та витрат по сплаті судового збору).

Рішення суду може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду в м. Рівне.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Нахрена нам такі кєровци як злодюга Рибачок ? І з чиїх карманів буде оплачено позов?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X