Латентна дерусифікація, або як міська влада зберігає більшовицьку спадщину

Андрій Миронюк
08.06.2022 о 17:18 · 4 хв читання

На крайній сесії Ковельської міської ради в межах мого депутатського запиту, який був підтриманий більшістю депутатів ради, було запропоновано провести громадські слухання щодо зміни святкування Дня міста Ковеля.

В чому проблематика «нашого» Дня міста?

Ця дата є нав’язаною радянською історією і відома як «визволення» від нацистських загарбників, яке відбулося 6-го липня 1944-го року.

Саме у цей день після знекровлення міста протягом більше ніж п’яти місяців бойових подій була підірвана одна з перлин Ковеля – костел святого Станіслава.

День увійшов в історію як фактична дата перемоги у Ковелі ГУЛАГу над Освенцимом.

Як нацисти протягом усієї окупації вбивали єврейське населення міста, так ж само згодом більшовики вбивали та вивозили усіх недобитих представників польської, української та російської еліти Ковеля. Вже не кажучи про знищення більшої частини усього історичного сектора міста, який не був знищений війною.

На мою думку, зміна святкування Дня міста – це вимога часу! Цю зміну мали провести ще при декомунізації.

Зараз в Україні триває повномасштабна війна з росією, в усіх містах проходить процес дерусифікації, що є логічним продовженням декомунізації.

Ці ж процеси торкнулися і Ковеля.

Наразі у місті відбуваються засідання місцевої топонімічної комісії, в ході яких обговорюється дерусифікація вулиць.

Як зазначила заступниця міського голови, лучанка Наталія Маленицька:

Війна та військові злочини росіян потребують повного очищення нашої топонімики від будь-якої згадки про ворога. У Ковелі вирішили провести процес дерусифікації та прибрати імперські маркери з нашого публічного простору. Найближчим часом у громаді планують змінити назви кількох десятків вулиць

Наталія Маленицька – крайня справа

Публікація за темою: У Ковельській громаді стартувала дерусифікація: почали з вулиць

Тобто, позицію міської влади можна описати в цьому тезисі: «повне очищення від будь-якої згадки про ворога та прибрати імперські маркери».

Усе здавалося б гаразд, як раптом прийшла відповідь на мій депутатський запит, який був підтриманий більшістю депутатів ради, в якому йдеться про те, що зміна святкування Дня міста, на думку міського голови Ігоря Чайки, є «передчасною»!

Тобто, проводити засідання топонімічної комісії та подальші громадські слухання – є на часі.

А проведення аналогічних засідань з істориками, краєзнавцями та подальшими громадськими слуханнями є «передчасним»?

Звідси я хотів би зробити оціночне судження, що у міського керівництва, мабуть, негаразди з логічним мисленням та причинно-наслідковим зв’язком.

Так як незрозуміло, яким чином визначається «передчасність» абсолютно аналогічних процесів…

Поки на меморіалі Слави заклеюються радянські маркери – зірка, серп та молот, інші символи, – у той же самий час в центрі міста стоїть скульптура, яка не уособлює жодної мистецької цінності та поширювалась як символ дружби народів – «Три сестри – Україна-Росія-Білорусія».

Мабуть, також «Передчасність».

Взагалі надзвичайно дивна позиція чиновників…

В той час, коли в Україні йде повномасштабна війна та геноцид українського народу, міська влада торочить про «передчасність».

Гадаю, що не передчасність настане, коли нас усіх, не доведи Всевишній, заженуть в розстрільну яму…

В цілому, що очікувати від очільників міста, які демонструють свою «прозорість» і «відкритість» лише в карикатурному форматі?!

Чималій кількості Ковельчан колективний «Ігор Чайка» обмежив доступ до офіційної сторінки міського голови, людей заблокували лише за те, що у них є інакша думка та позиція.

Публікація за темою: Ігоря Чайку запитали, чому він у Фейсбуці заблокував багатьох ковельчан

Поки сесійні засідання міської ради нібито задля безпеки депутатів та чиновників проводять в закритому від громади режимі через ймовірну загрозу ракетного удару, у той же час ті самі чиновники організовують і проводять публічні заходи за участю дітей. Що, можливий ракетний приліт масові заходи омине?

Як я уже писав вище і нагадую, що це моє оціночне судження, у міської влади, мабуть, негаразди з логічним мисленням та причинно-наслідковим зв’язком.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (26)
  1. Такий ти вже розумний Анлрію. Розумніший за всіх в Ковелі. А війна ще не закінчилась. Може треба подумати про укриття в місті ? Зараз є досвід Маріуполя Харькова. Підготовка до зими. Підготовка до навчального року. Ні- треба день міста змінити. Та колись його взагалі не було.

    А скульптура в парку це три музи а не республіки .

    1. Чайка та когорта з Луцька каже що все супер-друпер . Бункери вже готові …

  2. Як розуміти твоє “а війна ще не закінчилась”? Чекаєш, ніяк не можеш дочекатися орків? НЕ дочекаєшся!

    Які ще “три музи”? Для тебе кацапська свиноматка – це муза?

  3. Отой нібито пам’ятник в парку справляє антихудожнє враження і свідчить про те, що наші чиновники й досі носять в кишенях на сраках партквитки кпсс і викидати їх – не на часі.

  4. На памятнику показана не дружба бо всі повернуті спиною один до одного.

  5. В своїй публікації депутат міської Ради Андрій Миронюк загострив увагу ковельчан на негативні,а можливо,угодницькі тенденції діяльності міського голови..Скульптура «три сестри»символізує,за задумом комуно-російської орди,братерську єдність трьох народів-України ,Білорусі та Росії ..Подібних скульптур було «насіяно»в Україні в роки відзначення 300 річчя ,так званого,об‘єднання України з Росією..Самий великий монумент «трьох сестер народів» був розташований на кордоні України,Білорусі та Росії/Чернігівська область/ і був знесений в травні 2022 року.Ковельська скульптура трьох сестер є «більмом» в оці в міському занедбаному парку- голови сестер поросли мохом -без носів,очей…Невже міська влада,в першу чергу її очільник,страждає курячою сліпотою , споглядаючи на символіку тоталітарної держави? Влада повинна бути ініціатором,або хоча каталізатором процесів очищення міста від рашистських символів .Не хочеться вірити,що міський голова,висуванець політсили «майбах» ,так в свій час президент Зеленський назвав партію « за майбутнє рідної землі»,чекає згоди чи вказівок від даної партії,щодо подальших дій з декомунізації міста?! Хочу нагадати,що Волинь є краєм,де Украінська Повстанська Армія дала перший бій загарбницькому тоталітарному режиму.Спроби відтягнути назрілі процеси декомунізації в умовах військового стану,організовуючи різні слухання є недолугими та інфантильними..

    1. Як тільки розмалювали шмат бетону так зразу ми перемогли москальню, ви диб*ли краще б на ці гроші допомогли ЗСУ. Але справа в іншому з рзмалювання щось й в особистий карман поклали))))

  6. Як скаже яковлєв, так і буде. А в нього декомунізація завжди “не на часі”.

  7. – взагалі то “три сестри” – це не пам”ятник. Першочергово (старожили це пам”ятають) це був фонтан і він дійсно присвячувався трьом колишнім республікам…

    – стосовно компетентності міського керівництва та депутатського корпусу. Питань досить багато. Для прикладу – багато жителів міста запитує – “що це за прапор перед міською радою посередині між офіційними жовто-блакитним та червоно-чорним ? На якій сесії міської ради його затвердили , що він удостоївся честі майоріти поряд з державними символами ? “

  8. – взагалі то “три сестри” – це не пам”ятник. Першочергово (старожили це пам”ятають) це був фонтан і він дійсно присвячувався трьом колишнім республікам…

    – стосовно компетентності міського керівництва та депутатського корпусу. Питань досить багато. Для прикладу – багато жителів міста запитує – “що це за прапор перед міською радою посередині між офіційними жовто-блакитним та червоно-чорним ? На якій сесії міської ради його затвердили , що він удостоївся честі майоріти поряд з державними символами ? “

  9. Немає трьох сестер, є тільки одна – українка. А сябровка з кацапською свиноматкою – це сміття

  10. Ота “сестра”, що на останньому фотознімку, дуже схожа на ексгумований труп. Асоціюється із ексгумацією комунізму.

  11. І куди ж ви побіжите, нікчемні служителі фсбогу, після дешовінізації і депутінізації оркостану?..

  12. Використати конструкцію як каркас під якусь нову скульптурну композицію… Доліпити щось на тему флори.

  13. Знести “конструкцію” під нуль, як знесли пам’ятник ульянову з постаментом. Щоб не нагадувала про часи кацапсько-імперського комунофашизму.

  14. Уймись ти вже,дитино, показувати свою бурхливу депутатську діяльність. Може пора вже перестати висмоктувати з пальця свої депутатські запити і зайнятись справжньою справою – наприклад, створити роту з депутатів та чиновників міської ради і піти захищати свою Батьківщину ? Ось яким вчинком докажеш,що ненавидиш рашизм , а не тим,щоб свята перейменовувати. Для того,щоб можна було його святкувати – потрібно іще його відвоювати у ворога, але це ж не до вас. Нехай інші воюють, а ми тут вже хочемо святкувати, не знаємо тільки на яку дату.

  15. ці святкування проводяться, але що оставляють після себе святкувальники: купа сміття, пляшок з під алкоголя, пива, в кущах купа гівна і т.п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X