Дівчинці з Ковеля, яка ненароком випила миючий засіб, у Львові сформували штучний стравохід

30.06.2022 10:33

Досить рідкісну операцію виконали у Львівській лікарні Святого Миколая (колишня міська дитяча лікарня) місяць тому. Маленька пацієнтка уже вдома.

Про це сьогодні повідомляє Перше медичне об’єднання Львова на своїй сторінці у Фейсбуці.

Зараз Олі шість років. Коли їй було два, вона ненароком випила миючий засіб і отримала важкі хімічні опіки стравоходу. Аби дівчинка могла пити та їсти, щомісяця впродовж року її оперували – розширювали звужений та зарубцьований стравохід. Коли це перестало допомагати, Олі встановили гастростому – трубочку в животику, через яку їжа вводилася просто у шлунок.

Окрім проблеми з харчуванням, дівчинка мала ще одну – вона не могла ковтати слину і мусила постійно спльовувати її в хустинку. Для дівчинки це було дуже некомфортно, адже у вересні вона пішла до школи.

Аби допомогти дитині, батькам порадили їхати до Львова. Місяць тому мама привела доньку до лікарні святого Миколая.

Після обстежень лікарі дійшли висновку, що єдиний вихід – реконструктивна операція, заміна власного стравоходу кишковим трансплантатом.

Такі втручання дуже складні і для діток рідкість, але для дівчинки це був єдиний шанс повернутися до нормального життя. Львівські спеціалісти сформували штучний стравохід з фрагмента товстого кишківника, розмістивши його за грудиною від шлунка до верхнього сегмента стравоходу. Уже на третій день після операції Оля почала самостійно ковтати слину, а через тиждень – пити воду.

Наразі дівчинка ще харчується через гастростому. Наступного понеділка маленька пацієнтка приїде до Львова на планове обстеження. Їй зроблять гастроскопію, яка покаже, чи зможе вона нарешті попрощатися із гастростомою.

Фото Першого медичного об’єднання Львова

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.