Меру Ковеля показали модернізацію мережі водопостачання міста

19.06.2020 о 11:46 · 4 хв читання

У Ковелі триває модернізація мережі водопостачання міста.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Упродовж останніх років місто інвестувало значні фінанси у водопровідно-каналізаційне господарство. Кошти спрямовувалися на модернізацію виробничих процесів, реконструкцію мереж, поліпшення матеріально-технічної бази, прокладання нових водогонів. Це дозволило поліпшити комфорт містянам, а підприємству – зменшити понаднормативні втрати води, покращити її якість, створити кращі умови праці робітникам, досягнути економії ресурсів.

Міський голова Олег Кіндер побував на об’єктах «Ковельводоканалу», цікавився ефективністю їх роботи, результативністю нововведень, пріоритетами і планами на найближчу перспективу. Своєрідну екскурсію йому провів керівник підприємства Юрій Рибачок.

Спочатку він розповів про переваги впровадженої сучасної системи диспетчеризації, яка функціонує вже півтора року. Зокрема, автоматичний контроль дає змогу оперативно збирати інформацію про стан системи водозабезпечення, контролювати всі енергетичні параметри, дистанційно керувати об’єктами водопостачання, автоматично підтримувати рівень води в резервуарах та тиску, витрати води в напірному трубопроводі першого і другого підйомів.

Оглянули свердловини, де ведеться реконструкція. Варто зауважити, що на більшості з них вже встановлено новітнє устаткування.

До цього часу тут обладнання вмикалось та вимикалось у ручному режимі машиністами станції другого підйому, які по 3-4 рази на добу були змушені їздити до свердловин. Ми зробили заміну зношених водопідйомних труб на нержавіючі, насосного обладнання, встановили щити керування і програмне забезпечення від провідних європейських виробників. Тепер працівники водоканалу приїжджають сюди лише в разі аварійної ситуації. Крім того, за допомогою спеціального пристрою та програми на смартфоні можна легко визначити, чому саме спрацював захист насосного устаткування та провести необхідні налаштування

– розповів Юрій Іванович

Продовжується реконструкція водогону від свердловин, адже він має стратегічне значення для забезпечення водою ковельчан. Трубопроводи експлуатуються понад 50 років, знаходяться в аварійному стані та повністю відамортизовані. Аварійна бригада управління практично щотижня виїжджала для ліквідації аварійних ситуацій на водогонах. Тепер їх замінюють на поліетиленові, які значно покращать якість питної води. Адже у воді, що добувається, містяться гази, які вступають в реакцію з металевими трубопроводами, збільшуючи при цьому вміст у ній заліза, та пришвидшують корозію. Крім того, практично до нуля зменшаться втрати питної води при транспортуванні до насосної станції другого підйому.

Начальник управління також зазначив, що при реконструкції було проведено колосальну роботу, у тому числі і в організації будівництва. Про це свідчить той факт, що перебоїв у водопостачанні при підключенні нових мереж не було, і ковельчани абсолютно не відчули, що на водогонах проводилися такі серйозні дії. На модернізацію водогонів з міського бюджету було виділено понад 7 мільйонів гривень. Вже замінено 4400 метрів труб, в тому числі 1336 метрів у 2020 році. Після її завершення буде продовжено заміну вуличних мереж водопостачання в місті.

У ході предметної розмови Олег Кіндер адресував керівнику Ковельводоканалу низку запитань, ділових пропозицій. Узагальнюючи зроблене, Юрій Рибачок зауважив, що без підтримки місцевої влади, фінансового забезпечення не вдалося б досягти таких кардинальних змін і подякував очільнику міста за розуміння і допомогу.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X