Міністерство охорони здоров’я пояснило Ковельській райраді про епідемнагляд

01.06.2020 о 11:45 · 2 хв читання

Міністерство охорони здоров’я України розглянуло звернення Ковельської районної ради щодо недоцільності передачі функцій епідеміологічного нагляду на місцеві бюджети.

Як повідомила виконуюча обов’язки генерального директора директорату громадського здоров’я міністерства Ірина Ганжа, відповідно до Протокольного рішення міжвідомчої наради щодо запобігання занесенню на територію України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-пСоу, та протиепідемічних заходів реагування на поширення вірусу, яка відбулась 11 лютого 2020 року під головуванням Секретаря РНБО України О. Данілова, порушено питання щодо відновлення діяльності санітарно- епідеміологічної служби на території України та внесення змін у Положення про Міністерство охорони здоров’я України в частині покладання на нього завдання формування та реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також тимчасового покладення обов’язків головного державного санітарного лікаря України, до відновлення діяльності санітарно-епідеміологічної служби, на Міністерство охорони здоров’я України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 229-р Ляшка Віктора Кириловича призначено заступником Міністра охорони здоров’я України головним державним санітарним лікарем України.

Міністерство планує створити на базі державних установ лабораторних центрів МОЗ України центри з контролю та профілактики хвороб, на яких буде покладена функція здійснення епідеміологічного нагляду (спостереження), моніторингу, забезпечення готовності та реагування на небезпечні чинники та надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я. Водночас, планується залишити утримання зазначених установ шляхом кошторисно-бюджетного фінансування»

говориться у відповіді з міністерства
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X