Міська влада визнала громадські слухання у селі Білин такими, що не відбулися

11.07.2024 о 11:20 · 3 хв читання
Фото: Суспільне

Як відомо, 7 липня в приміщенні актового залу Білинського ліцею було заплановано проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації «Детальний план території  розміщення свинокомплексу за межами населеного пункту села Білин на території Ковельської територіальної громади Ковельського  району Волинської області».

Для участі зареєструвався 331 мешканець громади. Така активність людей була пов’язана з їх  незгодою щодо будівництва свинокомплексу поблизу Білина, – повідомляє сьогодні відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради.

Публікація за темою: У селі поблизу Ковеля мешканці виступили проти будівництва нового свинокомплексу

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому законодавством порядку проєкти містобудівної документації на місцевому рівні. 

Затвердження містобудівної документації без проведення громадського обговорення проєктів такої документації забороняється. Кабінетом Міністрів України визначено і Порядок проведення громадських слухань проєктів містобудівної документації на місцевому рівні.

Відповідно на початку зустрічі шляхом голосування затверджується порядок денний та регламент проведення громадських слухань. Вони розпочинаються з доповіді розробника та/або замовника  містобудівної документації про  проєкт. 

У Білині члени громади, які зареєструвались для участі у громадських слуханнях, відмовились голосувати за порядок денний та розглядати проєкт містобудівної документації.

Вони вимагали поставити на голосування пропозицію про заборону розміщення свинокомплексу на території старостинського округу.

Геннадій Гадзовський, ініціатор будівництва, взяв слово та звернув увагу присутніх, що повномасштабне вторгнення росії стало безпрецедентним випробуванням для економіки. Українські сільсьгоспвиробники зазнали значних втрат. Великі тваринницькі комплекси зруйновані, вільно експортувати свою продукцію та отримувати прибуток стало проблемою. 

Тому виникла ідея будівництва свинокомплексу. За його словами, він планував задіяти для цього сучасні технології. Також розповів про процес вигодовування тварин, переробку та утилізацію відходів. Свинокомплекс, за його словами, не мав би нашкодити екології.

Крім того, він планував розвивати справу, передбачалось будівництво адміністративних будівель, заводу з виробництва соєвої олії. 

Для громади – це додаткові робочі місця та розвиток населеного пункту. Важливо, що на сьогодні аграрний сектор відіграє ключову роль в економіці України, тому можна розраховувати і на  підтримку Уряду, залучення інвестицій, зокрема, міжнародних фінансових організацій.

Та все ж конструктивного діалогу не вийшло. Люди знову наполягали поставити на голосування їх попередню пропозицію та відмовились від розгляду та обговорення проєкту містобудівної документації. 

Тож відбулось голосування, яким присутні висловились проти будівництва свинокомплексу. 

Зважаючи на вимогу громади, Геннадій Гадзовський оголосив, що відмовляється від реалізації цього проєкту у Білинському старостинському окрузі.

У зв’язку з неможливістю дотримання процедури проведення громадських слухань замовником містобудівної документації Людмилою Мурай, начальником відділу містобудування та архітектури прийнято рішення: визнати громадські слухання проєкту містобудівної документації такими, що не відбулися

– йдеться у повідомленні відділу містобудування та архітектури
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Одинока жінка (вулиця Володимирська) прийме в гості чоловіка. З вас вино та бажання приємно провести час.
   063-412-14-91

 1. Коли вже ту Мурай попруть з міської ради?
  Зручна для кожної влади 😅
  Ситуацію врятують тільки вила.

 2. Взяли бабло, а зараз
  думають як вийти з
  ситуації, як допомогти
  забудовнику.

 3. Думка громади їм до одного місця! Вони господарі всього на світі. Ото скоти!

 4. Підарком реал вже берегів не бачить пише:

  То що ж це таке коїться підарком взагалі озренів не визнає волю громади. Озренительно так .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X