Поблизу Ковеля планують збудувати свинокомплекс для вирощування до 12 тисяч свиней щороку

01.07.2024 о 11:55 · 4 хв читання

На території Ковельської міської громади, на віддалі 1,3 км з південної сторони від села Білин, передбачається розмістити великий свинокомплекс.

Про це повідомляє відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради, який оприлюднив проєкт містобудівної документації та звіт про стратегічну екологічну оцінку.

Відповідно до проєкту детального плану території, свинокомплекс планують збудувати на 7 земельних ділянках загальною площею 13,3532 га, які розташовані за межами населеного пункту села Білин та перебувають у приватній власності для ведення особистого селянського господарства.

Підставою є рішення Ковельської міської ради від 23 листопада 2023 року за №43/11 «Про дозвіл на розроблення детального плану території розміщення свинокомплексу за межами населеного пункту села Білин», яке депутати прийняли одноголосно. Відповідну заяву про дозвіл на сесію подавав Гадзовський Геннадій Леонардович.

Отже, розроблений детальний план передбачає розміщення основних та обслуговуючих будівель і споруд для організації сільськогосподарської виробничої території.

В межах ділянки передбачається будівництво 9 цехів для відгодівлі тварин, цех для опоросу та цех для дорощування. Для обслуговування виробничих будівель передбачається будівництво цеху для завантаження готової продукції, будівлі для перевантаження кормів, дезінфекційна кімната з технічними приміщеннями, автовагові споруди, санітарно-пропускний побутовий блок, контрольно-пропускний пункт з адміністративною будівлею, споруди водопостачання, каналізації, електропостачання, гараж з приміщеннями для технічного обслуговування автомобілів і котельнею, лагуни для відстоювання відходів, майданчики для зберігання сільськогосподарської техніки.

Забійно-санітарний пункт господарства має бути розміщено з дотриманням вимог ветеринарно-санітарних правил для боєнь. Навколо об’єкта передбачена огорожа заввишки 2 метри з окремим в’їздом на територію через місце дезінфекції автотранспорту зі сторони в’їзду на ферму, та з іншого боку зі сторони виробничої території, також через місце дезінфекції транспортних засобів.

Робочий персонал під час функціювання санітарної бойні потрапляє на внутрішню територію забійно-санітарного пункту господарства через замощення пішохідних зон по території через хвіртку та дезінфекційні килимки.

Дезінфікаційний тунель для відвантаження готової продукції знаходиться на окремо винесеній території з власним в’їздом й виїздом, не маючи контакту з виробничою територією підприємства.

Відходи виробництва утилізуються через стоки труб каналізації й фільтрації відходів через жиро вловлювач, для захисту трубопроводів системи каналізації встановлюються сепаратори жиру.

На території комплексу по виробництву свинини потужністю 11995 голів видалення гною з корпусів для утримання тварин проводиться самопливним способом – трубна самопливна система періодичної дії «ванна під станком».

Запроєктовані лагуни на планованій території передбачаються закритого типу. Гноєзбірники типу лагуна мають по периметру бруствер товщиною від 6 до 8 метрів, залежно від об’єму. Кількість лагун (секцій) прийнято 3: одна з них об’ємом 4300 кубометрів при першому кроці розбудови й дві по 15000 кубометрів – при завершенні будівництва, що дасть можливість зберігати гній, який після карантинування вивозиться на поля як органічні добрива.

Шляхи для технологічного транспорту для вивезення органічних добрив на поля після карантинування 6-8 місяців передбачені за межами виробничої зони.

Віддаль від лагун до приміщень з утримання тварин 65,7 м. Шляхи для технологічного транспорту для вивезення органічних добрив на поля після карантинування не перетинаються з жодним технологічно-виробничим транспортом обслуговування.

На проєктній території передбачено 5 очисних споруд. Для обслуговування будівель господарського двору буде сформовано земельну ділянку площею 1,6979 га.

З детальним планом території та звітом про стратегічну екологічну оцінку можна ознайомитись у відділі містобудування та архітектури. Громадське обговорення проєкту триватиме до 22 липня 2024 року.

Громадські слухання з обговорення проєкту містобудівної документації заплановані на 4 липня 2024 року о 15:00 в приміщенні адмінбудівлі Білинського старостинського округу (с. Білин, вулиця Лесі Українки, 3).

Як повідомила сьогодні ввечері Ковельська міська рада, на прохання мешканців села Білин громадські слухання з обговорення проєкту містобудівної документації «Детального плану території розміщення свинокомплексу за межами населеного пункту села Білин на території Ковельської територіальної громади Ковельського району Волинської області» та звіту про стратегічну екологічну оцінку перенесено.

Вони відбудуться у неділю, 7 липня, о 12:00 в приміщенні актового залу Білинського ліцею за адресою: вулиця Незалежності, 7-А.


Оновлено 01.07.2024 о 21:35 – додано інформацію про перенесення громадських слухань.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (21)
 1. Закінчився ветсанзавод на Ковель-2, то відкриється свинокомплекс. Буде гарний ароматдоя всього міста!

  1. Сказати що буде сморід , то не сказати нічого … А хто взагалі думає про якісь норми і так далі , гроші правлять світом .

 2. От тобі і громада, інтереси громадян нікого не цікавлять .Люди в селі проти, і цим чайкам начхати на сморід на екологію. Напевно Хтось отримав взятку

  1. Підари кончені людиніь суки не дали відкрити ферму по вирощуванню курей типу не можна бо буде сморід. Знищили птицю в авто, а тут суки свиноферму вже можна – давно весанзавод перестав смердіти. Чайка ти тварина кончена вали геть з того підаркому

 3. Наїлись вашим ветсанзаводрм!!!з свинофермою зробим те саме.будуйте таку красу біля своїх хат,уроди

 4. Бля є пропозиція після будівництва(один хрен побудують) проголосувати громадою і переселити отой увесь підарком (незалежності 73) до тої свиноферми. Якраз оті відгодовані почесні гемороєсидці й гемороєносці попадуть там де їм місце.

 5. Вася претендент на посаду ветлікаря пише:

  Якщо Чайка очолить дане підприємство,а Мігуля буде грати марш при забої свиней,я не проти

 6. Люди ви геть подуріли чи що? Що поганого в тому що біля Ковеля буде свиноферма? Колись був мясокомбінат в місті, сильно воняло? Мабуть ніхто й не чув навіть. Ви різницю бачите між свинофермою і костомельним чи вам все однаково? То може хай нічого в нас в Ковелі не роблять і не будують, тільки бари, аптеки і супермаркети? В Дрознях свиноферма є і всі задоволені, нічого нікому не воняє. А тут вже жах, сморід буде. Впевнений що ви і чути й знати не будете що там робиться. А місто хоть прибуток буде мати окрім продажу нерухомості та земельних ділянок

  1. У Дрозднях був свинокомплекс але ви мабуть там не були і не нюхали того смердоття. Там неможливо було відкрити вікно у хаті.З початком війни комплекс здох разом з господарем. І люди видихнули з полегшенням.

  2. Який прибуток? ФОП на 2 й групі не смішить. Треба розуміти що між гарно написаним і зробленим нажаль в Україні велика різниця. Написали все добре, а потім за “подяку” в європейській валюті Чайка і його гемороєсидці будуть підписувати все що завгодно. Й серти вони хотіли на сморід хвороби й решту. Весанзавод що не навчив? Там як би теж очисні споруди стоялий й по паперах мало не озон виходив а по факту смерділо все місто

 7. кондратовича на відгодовку, відкорміть ригівського чорта.
  Ригівський недобиток козак туди дорогу зробить .

 8. Три озера з гімном…Ароматів і мух в Ковелі додасться..це не кажучи про Білин. Такі підприємства в чорнобильській зоні варто відкривати.

 9. Приблизно 8 кілометрів до центру міста по прямій. Та вже б в парку той свинокомплекс поставили б.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X