Міськрада опублікувала звернення до УПЦ МП, прийняте на закритій сесії

01.06.2022 14:35

Сьогодні, 1 червня, Ковельська міська рада оприлюднила звернення до священнослужителів та парафіян Української православної церкви московського патріархату в Ковельській територіальній громаді, яке було прийняте ще 27 травня на закритому пленарному сесійному засіданні.

Нагадаємо, на сесії депутат від ВО «Свобода» Валерій Черняков запропонував прийняти проєкт рішення, яким заборонити на території Ковельської громади діяльність церков московського патріархату та схвалити звернення до Президента України, Верховної Ради, начальника Волинської обласної військової адміністрації та вірян УПЦ МП. Однак для прийняття рішення не вистачило чотирьох голосів…

Публікація за темою: Міська рада хотіла заборонити у Ковелі церкви московського патріархату

Натомість сесія 30-ма голосами прийняла інший текст звернення. Не голосували лише Руслан Александрук та Василь Римарчук – депутати від Аграрної партії.

На офіційному сайті міста зазначається, що автором звернення є «фракції у міській раді (7)».


ЗВЕРНЕННЯ

до священнослужителів та парафіян Української православної церкви московського патріархату в Ковельській територіальній громаді

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, практично є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Діяльність УПЦ МП носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідає всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Для прикриття антидержавної діяльності структури Російської православної церкви на теренах України, УПЦ МП присвоїла собі назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що ходять до української церкви.

Перед вторгненням в Україну Путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні».

Православна церква в Росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ, та персонально патріарха Кіріла у війні Росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних Кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ Кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії Кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

У сьогоднішні важкі дні ми бачимо, як об’єднуються люди, церкви різних конфесій, партії, різні об’єднання для того, щоб працювати на благо перемоги України. Тому і священнослужителі, ті, хто є прикладом для людей, проповідують любов один до одного, мають показати приклад іншим і об’єднатись в єдине ціле для спільної мети. У нас є визнана Православна Церква України, яка служить своєму народу і двері її відкриті для усіх бажаючих та є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України.

Зважаючи на вищевикладене, ми, депутати Ковельської міської ради, вважаємо, що у цей визначальний час всі українські інституції повинні захищати державний суверенітет. Тому, закликаємо священнослужителів та духовенство Української православної церкви Московського патріархату, розміщених на території Ковельської громади, вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з Московського патріархату, переходячи до реальних дій, а не тихої відсидки.

Сьогодні сказати «ні» російській церкві – вимога часу, вимога совісті. Ми з повагою ставимось до ваших релігійних переконань і в жодному разі не закликаємо до міжконфесійної ворожнечі, однак наголошуємо: нічого духовного немає у прагненні вбивати і нищити. Спинити навалу агресора на Україну неможливо, не спинивши московську церкву в Україні.

Закликаємо відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, сісти за круглий стіл перемовин з представниками Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди, закрило дорогу російській церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати справжню Соборну незалежну українську церкву.

Прийнято на двадцять другій сесії міської ради 27.05.2022 року.

Поділитися:

Коментарі

 1. Прочитайте “ГРАМОТУ” (в перекладі з грецької “ТОМОС”), яку надав ще патріарх Алексій ІІ за рік до Незалежності України про самостійність Української православної церкви (УПЦ), а МП придумали журналісти, щоб відрізняти і цькувати! Це і є-розпал ворожнечі! Це ще гірше за войну!!!

  1. Почитайте статут так званої УПЦ (насправді РПЦвУ).
   Тавм і благословіння московським главпопом київського після обрання і “є самоуправною частиною РПЦ” і київський головпіп є членом синоду РПЦ.
   Фількіна грамота ваша Алексієва грамота.

   Опублікують зміни останнього синоду – подивимося.

 2. Я, Алла Чайка.Мої діти закінчували ЗОШ / 1.
  У 2010 році, коли закінчувала моя дочка, батьки висловили бажання перед складанням ЗНО, щоб їх діти посповідалися, причастилися. Біля школи дві церкви. Тоді такий час був, що всеодно, в яку церкву йти.Я пішла( як голова батьківського комітету), у Михайлівську церкву, повідомити, що цілий клас хоче прийти до церкви на сповідь і причастя. Мені дали таку відповідь: складіть списки дітей, у якій церкві їх хрестили? Щоб сказати, що я була в шоці, це нічого не сказати.
  Поспілкувавшись з батьками, вирішила піти домовитися у ПЦУ( колишній будинок панахиди).
  Ніяких списків, ніяких ультиматумів.Який нам час підходив, нас прийняли, вислухали, почули.
  Що ще, і як ще треба переконувати людей у тому, що ПЦУ МП це зло на нашій землі.Я з цим злом стикнулася ще у 2010 році.Геть із землі України.
  Не вірю в оці їхні переходи цілими громадами разом з тим самим попом. Це п’ята колона, попи КГБ істи.

  1. Шановна таінство сповіді і Святого Причастя це серйозні речі,і треба ставитися з великою відповідальністю.Це як для тіла здати ЗНО(запізнився,або не підготувався і все),так і в церкві це підготовка для душі ,а не так аби рахувалося.А потім звідки біди ,бо ви до церкви ,як до прохідного двору,мають до вас підстроюватися .Прочитайте святих отців підготовку до Святого Причастя і скажіть де є правильна,спасительна підготовка.Дякую

   1. “Почитайте святих отців” – то пізніші поповські вигадки, яких немає в першоджерелі.
    Нинішні попи до хрещення Володимиром Русі далекі. Спадкоємці тієї події звуться старовірами.
    А нинішні – вроді колись звалися ніконіанцями.
    Ну і просто так – РПЦ з 1441 по 1589 була неканонічною. А Київ їм підпорядкував головпіп, котрого потім анафемували.

   2. Шановний(а)ви знаєте що є різниця між розумним і грамотним,так ось,,розумні люди від Бога,а грамоти можна навчитись”.Добре вдумайтесь,, якщо ви хрещені у московській церкві а будете жити в Польщі, Франції,Канаді чи де інде то до сповіді причастя будете літати до московської церкви чи як?”Це придумали московські попи і ПЦУ вони розкольниками обзивали тепер самі такими стали,віру розколоти неможливо,розколюється карман попа бо його думка така,,не було б ПЦУ то всі гроші були б мої а так несуть ще й туди”. моя особиста думка,, якщо людина прийняла хрещення у православному храмі то це є християнин і приготувавшись відповідно до сповіді він може посповідаьися і причаститися у будь-якому православному храмі,то тільки московські попи питають в якому патріархаті хрещений,вінчаний,а священники питають тільки чи хрещений і чи живете за таїнством вінчання.Московські попи то підрозділ ФСБ в Україні,їм все про всіх треба знати і забули вони про заповідь,, любіть ближнього свого як самого себе і відносьтеся до нього так як ви би хотіли щоб відносились до вас”,а живуть і вас виховують за настановою ФСБ,,хто не з нами той ворог бо він проти нас,і виходить що людина не може мати іншої думки і дії тільки ту яку їй нав’язують.

 3. Я, Алла Чайка.Мої діти закінчували ЗОШ / 1.
  У 2010 році, коли закінчувала моя дочка, батьки висловили бажання перед складанням ЗНО, щоб їх діти посповідалися, причастилися. Біля школи дві церкви. Тоді такий час був, що всеодно, в яку церкву йти.Я пішла( як голова батьківського комітету), у Михайлівську церкву, повідомити, що цілий клас хоче прийти до церкви на сповідь і причастя. Мені дали таку відповідь: складіть списки дітей, у якій церкві їх хрестили? Щоб сказати, що я була в шоці, це нічого не сказати.
  Поспілкувавшись з батьками, вирішила піти домовитися у ПЦУ( колишній будинок панахиди).
  Ніяких списків, ніяких ультиматумів.Який нам час підходив, нас прийняли, вислухали, почули.
  Що ще, і як ще треба переконувати людей у тому, що ПЦУ МП це зло на нашій землі.Я з цим злом стикнулася ще у 2010 році.Геть із землі України.
  Не вірю в оці їхні переходи цілими громадами разом з тим самим попом. Це п’ята колона, попи КГБ істи.

  1. Дуже шкода,що люди ,які не ходять до церкви,не розуміють,що таке таінство сповіді,причастя, роблять висновки,хто зло ,а хто добро!!Вам все одно на канони Церкви,на ті самі правила і закони Церкви!!!Це все одно ,що ви лікарю розказуєте,як лікувати вашу дитину,а коли він не погоджується,то він зло!!!

   1. Що падлюко путіну служиш я тобі розкажу і про канони і про руський мір і про Бучу

   2. Це ти нерозумієш що таке таінство. Які канони? Де в біблії це написано? Це люди придумали. Щоб маніпулювати людьми. Ти спочатку прочитай біблію. Тоді будеш відрізняти добро від зла. мп.-це абсолютне зло. Благословляти на вбивство це що?

   3. Це ти нерозумієш що таке таінство. Які канони? Де в біблії це написано? Це люди придумали. Щоб маніпулювати людьми. Ти спочатку прочитай біблію. Тоді будеш відрізняти добро від зла. мп.-це абсолютне зло. Благословляти на вбивство це що?

 4. Алла Чайка,,дуже шкода,що ви пишите,,а люди читають такi дурницi..Я була знайома з священниками з церкви ,що недалеко вiд швейноi фабрики..знала нових,,що прибули в Ковель в 90 роки минулого столiття..Один з них загинув ..на рельсах..Бог один,,на якiй мовi молитися ..не мае значення..головне,що б помисли були чистi..Порошенко та подiбнi йому..зробили справу ,що розбили краiну на шматки..Хтось з вас був в Закарпаттi,,бачили ,як люди там моляться..на якiй мовi

  1. Ц може ті що спиртом і цигарками торгували за що чорт забрав до себе

  2. Від рук кацапських тварин гинуть наші Герої, а ти, падлюко, співаєш оркам дифирамби. Щоб ти здохла, скотино!

 5. ЗРОЗУМІЙТЕ нарешті що упц мп – це не церква (і до причастя чи таїнства сповіді вона не має відношення-це лише атрибути або прикриття ) ЦЕ ДИВЕРСІЙНО – ІНФОРМАЦІЙНА СЕКТА ДЕРЖАВИ ТЕРОРИСТА яка ще й самозванка (не канонічна ) як виявилося коли підняли тему томоса…

  1. Святая Русь бережи віру Православну! пише:

   Усі віруючі знають, що треба триматись Української православної церкви, і що пцу – розкольники. Щоб ви там не писали . Читайте Евангелие і Святих отців і дай Боже вам оговтатись до закінчення життя , бо насправді мм усі лише гості на планеті Земля .

 6. Щоб визначитися у виборі церкви, потрібно зайти і послухати священника. В Почаєві, наприклад, не пускають навіть на територію, якщо хрещений в ПЦУ. То це як? Що вони там роблять і за що рАтують?

 7. Патріархат московії – це духовний ворог України! ПЦУ – канонічна церква, яка має Томос. Попи рпц в Україні просто зрозуміли, що вони вже ніхто. Народ України бачить правду без московського патріархату. Вони вже втратили свою владу, втрачають свою паству. Війна розставила всі крапки над,, і ”. Лібезіння московських попів перед Кірілом визиває огиду. Засуджують війну? Ні! Вони бояться за свою владу, за свій вплив в Україні

 8. Чому ісчадіє ада з московії відкривають свій брудний та кривий рот і пащекують про бога на наших теренах.ВСІХ ПУТІНСЬКИХ ВИКИДНІВ В ОДНУ ЯМКУ НА СМІТНИКУ…

 9. Я як бачу москальсько-путінського попа то хочу потримати його за кадик і гвіздочком подерти йому машину ту що путін подарував за заслуги перед россеєй!!!

 10. Як це так? Ворог під носом розхитує державу зсередини, а наша влада йому сраку вилизує замість того, щоб знищити. Кожен “піп” московський і всея фсб, якщо має українське громадянство, то це державний зрадник і 15 років у нього на лобі зеленкою намальовано. Так хто ж тоді у нас влада?

 11. Поки в мерії обмаль орків та колаборантів але з святою московською парафією і істинною вірою все виправимо.

 12. Позадирала хвости нечиста сила, яка з нетерпінням чекає друге пришестя орків.
  Горіти вам в пеклі!

 13. Звернення до священнослужителів та парафіян Української православної церкви московського патріархату в Ковельській територіальній громаді РІВНОЗНАЧНО ПРОПОЗИЦІЇ ЗАСТРЕЛИТИСЯ московським попам,що вони добровільно ніколи не зроблять…

 14. Таку фігню може писати тільки невіруюча людина…. Ще Ленін розкуркулював усіх…

 15. Чому не запросили патріотів руського міра Варлаама та Прозорливого

 16. Розплодилося церковних орків-відверто шкодять державі прикриваючись московським богом з рогами

  1. Це не московська,а божа церква!!!Ви ,грішники,підіть хоч в яку небуть церкву і покайтесґя в гріху мелю,тим язиком,все що можу!!!

 17. Хлопці на фронті дуже переживають за російську церкву та московського попа

  1. А ви в тих хлопців запитайте,якого патріархату вони!!!Впевнена,більшість з УПЦ!!!! залийте гавном і їх!!!

  2. А ви в тих хлопців запитайте,якого патріархату вони!!!Впевнена,більшість з УПЦ!!!! залийте гавном і їх!!!

 18. ШО ТАМ ХЛОПАКІ І ЖІНКІ КІМНАТНІ ШО ПОЛЬШУ ПОВТІКАЛИ … кому там церкви заважають….
  Сидіти і писати саме легше що ви вмієте робити
  Експерти кімнатні , далі своїх вікон нічого не бачите , до Польщі всім як арестович каже : піз…йте… в сонячну Іспанію 😁

 19. Підтримую попередній коментар повністю пише:

  Люди подуріли геть … мізків як не було так і не буде … краще хай ідуть на пшеків робити … католиками стануть чи ісламістами з поясами джахида …. Наробили вже томосів з порошенком ще мало …

 20. Сіпайтесь, ублюдки колаборантські, сіпайтесь. Чим сильніше вас чорти беруть, тим краще для нас. Чим сильніше ви сіпаєтесь, тим скоріш отримаєте, дай Бог, інфаркт або інсульт.

 21. Попи з московвії мають повиздихати на наших теренах РАЗОМ З ПУТІНИМ

 22. Господь воздасть всім, не треба так сильно випендрюватись, безбожний народе, за себе краще подумайте, перед Богом всі стануть, і москалі і бандери, кайтесь!!!бо буде пізно!!!!!!

 23. ВИ ПРАВІ НА 100 ВІДСОТКІВ
  ЛЮДИ РОЗКОЛЮЮТЬ САМІ РЕЛІГІІІІЇ
  ВЖЕ З ТОМОСОМ НАРОБИЛИ В 2019 ПОРОШЕНКІ І ТОМУ ПОДІБНІ

 24. Господу Богу помолимся за врагов наших лобизающих Путина.Упокой Господи ихние души во смирении…

 25. Бачу Путіна в мовзолеї а Леніна викинуть.Апотім всіх московських попів

 26. Потрібно накласти прокляття на московію ДО СЬОМОГО КОЛІНА

 27. Всім хто ходить до москалів в церкву в неділю будуть робити прививку від путінізму.

  1. Московити та путінські викидні не знають що таке істинна віра-читайте собаки московські святе євангліє може попустить

 28. Справжні св’ященники давно перейшли в свою рідну Українську Церкву під проводом Метрополіта Епіфанія а секта ФСб ця кремлівська агентура і маріонетка кремля що ві,сім років не визнавали війну і ревно служили Кіріла і руському міру ці перевертні в ризах мімікрують як ті хамелеон бо їм треба лише чини і гроші за них вони вже давно продали Україну

  1. Скільки би ти промосковська гидота не захищала свій руський мір всеодно ідеш за руським кораблем

 29. Взагалі то існування РПЦ МП ЦЕ НАЯВНІСТЬ РУСЬКОГО МІРА ЯК МІНІМУМ В ГОЛОВАХ так що товарівщі московити за руським кораблем.І ТО БЕЗ ВИНЯТКУ.

 30. ЗАКРИТА СЕСІЯ БУЛА НЕ ПОКАЗУЙТЕ ІМ ТЕ ГОЛОСУВАННЯ АТО СПЛЯТЬ ПОГАНО І ДО ЦЕРКОВ НЕ ХОДЯТЬ
  А КАМЕНТИ СОЧИНЯЮТЬ ТУТ СИЛЬНО ПІДОЗРЮЮ ТРИ ЧОТИРИ ЛЮДИНИ ПІД РІЗНИМИ НІКАМИ ТУТ СТРОЧАТЬ

 31. І куди ж ви будете ходити, глибоконешановні колаборанти, після дешовінізації оркостану? Де будете чорту молитись?

 32. Церквам всім бути … нікого не закрито … постановлення суду

 33. Палата номер 6 … бачу вам плаче
  Куда хочу туди і хожу
  Геть порошенка томоса він придумав
  Розкольник мерзотний

 34. Кожна куплена свічечка у московського попа це патрон для нашого захисника ЗСУ.

 35. Кожен москальський піп за діяння свого душепастера Гундяєва Кірила має пустити собі кулю в лоба і то в один день- одночасно

 36. То смертельний гріх холдити до московської церкви

 37. Підтримувати духовний звязок з УПЦ МП то є восьмий смертний гріх

 38. Яка це зараза кремлівські попи і ніяк не повиздихають добровільно разом з Путіним-най вам жаба цицьки дасть чортові московити

 39. Люди добрі обходьте стороною чортові секти московського патріархату.Там на хрестах чорти сидять і дияволом смердить.

 40. В неділю робитимуть безкоштовно щеплення від путінізму та гундяєщини всіх запрошуємо

 41. підримую все що відбувається на сесіі
  слава украіні слава ковелю
  всім церквам бути!!!!!!!!!!!!!!!!1

  1. Монах прозрівший від московської облуди пише:

   Та гидота котра проповідує УПЦ МП-ПРОПОВІДУЄ ПУТІНА-крапка…

 42. ГОСПОДУ БОГУ ПОМОЛИМОСЯ ЗА ТИМЧАСОВО НЕ ПОМЕРЛИХ СМЕРТНИХ ВОРОГІВ НАШИХ МОСКОВИТІВ

 43. УПЦ МП несе особливу суспільну небезпеку для громадянського суспільства.Це відверті, замасковані вороги державності.

 44. ти мабуть вже зглузду з’їхав?
  де то ти таке вичитав ……………… часом не з томосу при порошенкові розкольникові???

 45. Саме страшне в цьому всьому ,що прихожани УПЦ МП В СВОЇЙ БІЛЬШОСТІ В ДУШІ Є ОРКАМИ І З НЕТЕРПІННЯ ЧЕКАЮТЬ РУСЬКИЙ МІР, ЩОБИ ВІЛЬНО МОЛИТИСЯ СВОЄМУ ДИЯВОЛУ через посередника Сатани Кірила-Гундяєва.А те що ця свобода поклоніння чорту ЗА ЗАДУМОМ ПУТІНА предполагаєт знищення УКРАЇНИ ЯК ДЕРЖАВИ- ЕТО ВТОРОСТЕПЕННО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *