Волиньрада – за заборону московського патріархату: як голосували депутати з Ковеля

15.09.2022 14:33
Фото: Волинські новини

Обранці Волинської області вирішили звернутися до центральної влади, зокрема ВРУ та Кабміну, з вимогою заборонити діяльність в Україні УПЦ МП.

Про це йшлося сьогодні, 15 вересня, під час 18-ї сесії Волинської обласної ради. Депутати розглянули проєкт рішення про звернення Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, керівника Волинської обласної військової адміністрації про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України, – повідомляють «Волинські новини».

Голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Анатолій Вітів розповів: аби винести цей проєкт на сесію, потрібно було пройти тернистий і тривалий шлях.

Анатолій Вітів / Фото: Волинська обласна рада

Я сподіваюся, що ми проголосуємо за цей проєкт рішення. Це буде дуже знаменитий день в історії Волині. Ми довго йшли до того, аби ліквідувати цю п’яту колону. В Україні має бути українська церква… Це звільнення від внутрішньої окупації

– наголосив Анатолій Вітів

Він висловив сподівання, що прийняття такого рішення сприятиме швидшому переходу волинських парафій до Православної церкви України.

Як звернув увагу депутат Іван Мирка, Волинська область – одна з небагатьох, які ще не прийняли відповідний проєкт рішення про звернення до центральної влади з вимогою заборонити діяльність в Україні УПЦ МП.

Іван Мирка та Сергій Кошарук / Фото: Волинська обласна рада

На думку депутата Олександра Пирожика, депутати облради вже запізнилися з цим рішенням.

Ідеться про сферу, де триває боротьба за людські уми… Зачистка «руского міра» буде, і в церкві теж має бути зачистка

– акцентував він

Проєкт рішення виписано, належно опрацьовано і він тепер влаштовує усіх депутатів, зазначив голова облради Григорій Недопад. Саме тому облрада тільки нині приймає відповідне рішення.

Урешті, депутати підтримали проєкт рішення на голосуванні. «За» проголосувала абсолютна більшість обранців громади.

Як голосували ковельчани? Підтримали проєкт Сергій Кошарук («Європейська солідарність») та Володимир Яренчук («За майбутнє»). Були відсутні – Віктор Козак («За майбутнє»), Юрій Поліщук (ВО «Свобода») та Іван Смітюх (Аграрна партія).

Публікація за темою: Міська рада хотіла заборонити у Ковелі церкви московського патріархату

Відзначимо, при прийнятті цього рішення в сесійній залі облради був присутній митрополит Луцький і Волинський, владика Михаїл. Він узяв слово після голосування.

Митрополит Луцький і Волинський, владика Михаїл / Фото: Волинські новини

Церква завжди поза політикою. Але наші спільні інтереси – аби люди були щасливі під мирним небом, щоб наша армія перемогла. Одна зі складових нашого життя – духовне життя… Мені залишається тільки одне: подякувати депутатам і благословити їх на успішну роботу задля блага нашої області. Мені не хочеться, аби церква була замішана у війні, у колаборації

– сказав владика

Він подякував усім, хто долучився до виходу парафій із лона УПЦ МП. Як інформував, на Волині близько 50 парафій перейшли до ПЦУ.

Владика Михаїл також подарував голові обласної ради Григорію Недопаду прапор України із символікою Євросоюзу, а також карту країн Європи із центром у Луцьку.


Як повідомляє Волинська обласна рада, в остаточному варіанті депутати облради звертатимуться до:

1. Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України – з вимогами:

 • прийняти Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;
 • ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності;
 • здійснити повернення українському народу таких українських релігійних святинь, як Свято-Успенська Києво-Печерська, Свято-Успенська Почаївська, а також Святогірська лаври;

2. Начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка – негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;

3. Вірян УПЦ МП на Волині – відкинути непорозуміння та сумніви, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть змогу православній спільноті збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

4. РНБО – накласти санкції на УПЦ МП за межами російської федерації, у тому числі й в Україні.

Поділитися:

Коментарі

 1. Наша церква не відноситься вже до мп,ми самі собою і в нас є мітрополіт Онуфрій,і правиться на слов’янській мові,а не на російській.Куди все життя ходили на служби туди і будемо ходити,а ні -нікуди.

  1. Неходіть і не беріть гріха на душу. Бо це є сама настояща московська церква. Ви своєю вірою в церкву вбиваєте наших воїнів на війні.

  2. Ніхто не відхрестився від гундяя. Це для виду. А зомбування наївняка продовжується.

 2. Перестаньте сіяти релігійну ворожнечу. Ми й так вже покарані Богом, що відвернулись від нього. Ось і маємо війну. Вам що, мало цієї біди? Хочете ще Божої кари? То ганьбіть Бога й далі. До чого тут МП, якщо є православна церква. І нема чого її розколювати і травити людей.

 3. Хто хрестив дитину в МП, той знає:
  Дитину назвали ,до прикладу, …., ой ви що, ідіть переписуйте, а називайте, як треба. Ви що цигани?
  Вірую, тільки на російській)
  Сіяли і пропогандували. Це факт.
  Хрещений в українській церкві це неправильно, перехрещуйте ; і не причащали(,
  Записку писати, то спочатку їхніх головних))….

 4. А що там з кирилом🤔 , ракетами, нелюдами….
  Хто травить людей?
  Правильно.

 5. під час конференції «Релігійний мир чи “війна цивілізацій”» голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан нагадала, що Українська Православна Церква є найбільшою релігійною мережею в Україні, яка налічує близько 2 млн. активних вірян. Також чиновниця пояснила, до яких руйнівних наслідків можуть привести ідеї заборони УПЦ. Окрім того, голова ДЕСС заявила, що заборона УПЦ – це «найлегший спосіб дестабілізувати ситуацію в суспільстві, створити дуже серйозну протидію між громадянами, дуже серйозну боротьбу громадян і правоохоронних органів».

 6. Оце ти правильно Тарасику підмітив,що церква московська то не церква,а релігійна мережа.Тільки мережа ФСБ,до якої входять московські попиі ї їх прибічники.

  1. Звідки взяв, що так підмітив я? Я просто процитував голову ДЕСС/ І взагалі раджу ознайомитись з її думкою. Там дуже цікаві факти по статистиці, наповнюваності храмів, гуманітарну діяльність і т.д.

   1. Думка всіх докорінно змінилася з 24.02.2022.
    Так що її думка нікого в принципі не хвилює .
    І їх статистика.

     1. Тебе он як хвилює, бач як засіпався!

 7. Та не треба мені радити,накалякав – значить підмітив.А в цілому навіть міністерство культури,не те що служба яка в підпорядкуванні знаходиться не визнає упц як церкву,а лише як підрозділ рпц.Та і взагалі якщо ви свого патріарха зреклися,а із вселенським і іншими в розколі – то і самі ви розкольники.

  1. серйозно не визнає? А от міністр каже зовсім інше: «Представників Російської Православної церкви в Україні я не знаю, є Українська Православна Церква, яка на останньому Синоді відмежувалася від Російської Православної Церкви і нині працює над новою редакцією Статуту, де будуть відображені відповідні зміни.”, – сказав Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону 5 вересня.

 8. І взагалі Тарасику найлегший спосіб дестабілізувати Українське суспільство – це розвязати війну,яку путін розвязав,а кіріл благословив.І не забувай Тарасику що однією із головних путінських причин агресії проти України була визволєніє гонімой церкві московского патріархату.Це ті агресори яким ще ви не так давно кричали – путін… путін.. кіріл – наш патріарх.

  1. то може якби не було однієї із головних путінських причин, то і не було б агресії?

   1. Агресія була б, бо пиня – клінічний шизофренік. Зате було б набагато менше зрадників

 9. Ряжені фсбшники – це тилові підрозділи ворога. На фронті нищать ворога, а в тилу в задницю йому заглядають. Як таке можливе?

 10. 70 років знищувала Православну Церкву, яку ряжені “патріоти. називають московською, безбожна радянська влада, закривала і валила храми, вбивала і гноїла в сталінських лагерях священників і православних вірян, ще порівняно недавно, генсек Микитка Хрущов, обіцяв показати по телевізору останнього попа. І що? Де та безбожна влада зараз? Чим ви новоявлені борці,так звані “патріоти” відрізняєтесь. від своїх близьких по духу, радянських кгбістів?Хочете заборонити нашу Церкву, відібрати храми, монастирі, затравити православних? Дві тисячі років стоїть наша Православна Церква, стояла і буде стояти до кінця світу. Ще живі в селах, свідки тих подій, коли валили, знімали хрести з церков. Запитайте в них, що сталось з тими, хто наважувався це робити, Не дай Боже, щоб з вами те трапилось, що з ними. Спаси і помилуй і вразуми вас Господи.

  1. а тепер захочуть показати “останнього московського попа”. Історія повторюється і багатьох нічому не вчить. Результат буде по вашій аналогії.

  2. Засіпався багатонікий голубець іржавожопий, заістерив. Тебе чорти беруть – мені в кайф.

 11. Поки будуть “воювати ” з церквою – війна не закінчиться
  Невже мало біди???

  1. З Церквою (ПЦУ) воюють зрадники України, а українці воюють з ряженими фсбшниками (РПЦ)

 12. Про що ви запроданці московські вякаєте. Ще зовсім недавно їхав ваш пахан кірюша в Зимне до бандури,а ви стояли і тяфкали – кіріл наш патріарх.А бойки,марченки,яники,смітюхі підтявкували – путін,путін.А пашка мерседес називав яника новим христом.Які дві тисячі років вашій сталінській московській церкві?Просніться придури.Та всі хто закінчував московську академію – це ФСБешники у рясах.Чи може по прізвищах назвати московських попів в Ковелі які співпрацювали з кгб.Чи ви суки забули як ви разом із регіонами під червоними фанами в пілоточках марширували.Думаєте що на словах зріклися кірюші то вже відмились?А бабло яке отримали від фсб через новінського вже потратили? Чи може ваш онуфрій не моминає патріарха московського в лаврі?От тобі і історія і дійсно вонаи довбойобів не вчить.

 13. Добре що волинська обласна рада прийняла хоч якесь звернення.Але це не дасть можливості ці рішення втілити в життя поки на рівні держави не заборонять московський ФСБешний патріархат.

 14. Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області у так званому переході громад УПЦ до «ПЦУ» вбачає загрози для національної безпеки. Підкреслюється, що проблемні аспекти переходів ідуть на користь пропаганді російських спецслужб. З огляду на викладене, «вважається за доцільне провести відповідну роз’яснювальну роботу серед працівників місцевих органів виконавчої влади, представників органів місцевого самоврядування, лідерів та керівників громадсько-політичних сил, представників релігійних деномінацій з метою недопущення їх втягування у діяльність, що може призвести до тяжких наслідків», – зазначається у повідомленні СБУ.

   1. Я так розумію що запитуєш в керівника СБУ у м. Києві та Київській області ? Краще в нього особисто запитати, скільки отримує. А як його звати не знаю, може і пітар….с

     1. А я тут причім? Я процитував повідомлення управління СБУ. За цитування ніхто нічого не отримує. А щодо орієнтації – то що кому болить, той про те говорить. На злодію як кажуть і шапка…..

  1. У Київській обл.відсторонили заступника начальника усбу за втручання у справи релігійних громад.Це виявилась його особиста думка,а не служби.

 15. Підкажіть молитвиники ПЦУ захоплювати храми, матюкатися і битися на території Храму це є правильно? Так поступають православні християни? Це є любов до ближнього? А чому Епіфаній вигнав з монастиря, волонтерів, які надавали допомогу військовим?

 16. Церковні приміщення будувались на кошти всіх громадян територіальної громади,тому і їм вирішувати до якої конфесії ці храми повинні належати.Так що ваших храмів ніхто не захоплює,а люди більшістю переходять в Українську церкву.Щось останній час переходів в московську церкву не було.А матюкатись і битись і ваші колоборанти вміють,та й ще і мордоворотів – бойовиків понапривозите які бють бабусь.То це ваша любов?

  1. Чомусь тільки ПЦУ захоплюючи храми… А на рахунок того що вигнав з монастиря?

  2. Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області, посилаючись на роз’яснення ДЕСС від 28 серпня 2022 року, нагадало, що «”релігійна громада” та “територіальна громада” – не тотожні поняття і одне не може підміняти інше», а також, що посадові та службові особи органів державної влади не мають права ініціювати, організовувати, головувати та голосувати на зборах релігійної громади.
   «Таким чином, – зазначили представники СБУ, – проведення таких “зборів” дає підстави представникам УПЦ для оскарження їх дій у судовому порядку».
   «Встановлено, що вищевказані процеси здебільшого супроводжуються звинуваченнями у незаконності дій тієї чи іншої релігійної конфесії, представників об’єднаних територіальних громад та органів державної влади, що своєю чергою призводить до фізичних сутичок, радикалізації та криміналізації перехідних процесів», – йдеться у документі.

 17. За інформацією з джерел спільноти “За Українську Церкву”, “….авторитет солодкої парочки Твікс: Епіфаній-Євстратій в середовищі ПЦУ впав нижче плінтуса. ПЦУ тріщить по швам, в середовищі єпископату роздрай і хитання. Кожен єпископ думає лише про себе. Ті, хто були активістами ПЦУ, тапер массово розчаровуються та навіть шукають шляхи повернення в УПЦ КП.”
  “Ми звернулися до своїх інформаторів в середовищі грецької митрополії та отримали підвердження того, що в ПЦУ багато священників і навіть архієреів уже не приховують свого незадоволення ситуацією в якій знаходиться митрополія Єпіфанія Думенка. Не всі готові радіти тому, що позбувшись московське ярма, три роки тому нап‘ялили на себе грецьке”
  “Властолюбство Епіфанія та Євстратія, бажання втриматися при владі за будь-яку ціну, не повинно стояти на шляху до реалізаціі такої важливої духовної мети українського народу, як єдність на засадах цілковитої церковної незалежності. ….. Епіфаній виявився нікчемним керівником Церкви, а як богослов, чи молитвенник він взагалі нуль. Це вже всі розуміють. Просто одні поки вичікують, куди все докотиться, бо бояться втратити те, що мають, а хитріші, вже шукають шляхи відходу з цього «Титаника». Томос, у тому вигляді, який є, виявився для нас не рятівним колом, а важким грузом, який усіх тягне на дно, не лікує рану роз‘єднання, а посилює», – пояснив нам ситуацію на правах анонімності один протоієрей із Киівської митрополії ПЦУ.

  1. Купи в московському гадючнику біля паровоза нову методичку, не пались так по-дитячому.

 18. Я би не радив представникам РПЦ в Україні вдаватися до обговорення питань вплонтерства і ролі у цьому Української церкви,тому що вже весь Український народ знає як ваші попи на волонтьориди на окупованих територіях.

  1. А чому кримський єпископ ПЦУ-СЦУ має російський паспорт? Теж волонтьорить?

   1. Отримав 30 дерев’яних за свій висер. Чи тільки пообіцяли?

    1. Ні. Задав контретне питання. А ти скільки отримуєш від захисту і покровительства?

     1. Ти про цей паспорт в методичці прочитав чи скабєєва казочку на ніч процявкала?

    2. А ти де прочитав про волонтерство на окупованих територіях? Теж баба ляпнула?

 19. А що ж то за церква так звана УПЦ,без роду і без племені.Томос є – нема,патріарх є – не має,предстоятель член священного синоду московського патріархату.То ви хто – а- у…

 20. Сьогодні нашій владі,жителям Ковеля (які ще відвідують церкви рпц в Україні) слід усвідомити,що виглядає блюзнірством сьогодні риторика про те що і наші парафіяни гинуть на війні,або що і ми волонтеримо,коли їх священно началіє обдаровує в лаврі шоколадками орків і не може підняти свої задниці коли вшановують хвилиною мовчання полеглих героїв.

 21. Московських попів із України закликали гнати, ще під-час визвольних змагань 1920х років – не вийшло, в результаті кгбшники в рясах вже майже 100 років розказують про адіннарот. Сподіваюся наш народ зробить правильні висновки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.