Волинська обласна рада ухвалила рішення про заборону УПЦ МП на Волині

11.04.2023 о 12:53 · 4 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

Сьогодні, 11 квітня, Волинська обласна рада проголосувала за заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території області.

Про це повідомив кореспондент Суспільного з сесійної зали.

Також депутати підтримали текст звернення до вірян УПЦ із закликом розірвати будь-які зв’язки з російською православною церквою.

«За» проєкт рішення про заборону УПЦ МП на території Волині проголосували 54 депутати. Рішення ухвалили одноголосно.

Депутати Волинської обласної ради під час голосування / Фото: Суспільне Луцьк

Як розповів у коментарі Суспільному головний спеціаліст з питань релігій та національностей обласної військової адміністрації Василь Гайдук, наразі на Волині зареєстровано 523 релігійні громади УПЦ МП. Від початку повномасштабної війни 49 парафій перейшли до ПЦУ.

Напередодні депутати Рівненської облради на позачерговій сесії проголосували за заборону УПЦ МП на території області. Також вони звернулись до Кабміну із проханням припинити договори оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимоги українського законодавства.

Як пишуть «Волинські новини», на сесії Волиньради депутат Юрій Поліщук заявив, що представники УПЦ МП співпрацюють із ворогом. Він нагадав, що більшість із них мають російські паспорти.

Лише торік Служба безпеки України відкрила 52 кримінальні справи проти 55 священників Української православної церкви. Жодна держава не може допустити існування агентурної мережі ворога під час війни

– сказав він

Як нагадав, 15 вересня 2022 року Волинська обласна рада підтримала звернення до ВРУ, Кабміну та РНБО про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України. За проголосували 52 депутати.

Ми сьогодні повинні вкотре показати свою позицію щодо цієї структури та звернутися до Президента України, органів місцевого самоврядування та органів державної влади нашої області, спонукаючи їх до вчинення певних дій

– наголосив Юрій Поліщук

Додав, що сьогодні у Верховній Раді зареєстровано низку законопроєктів, які пропонують, наприклад, заборонити діяльності в Україні УПЦ МП, достроково припинити всіх договорів із УПЦ МП. Ще однією проблемою він назвав користування УПЦ МП храмовими спорудами, які є пам’ятками архітектури місцевого та національного значення.

Депутати облради Анатолій ВітівСергій КошарукАндрій БокочІван Мирка підкреслили, що волиняни вже давно чекають такого рішення. Також звернули увагу, що представників УПЦ МП, які вчиняли злочини, потрібно притягнути до відповідальності.

На сесії було вирішено:

 1. Звернутися до Президента України визначити відповідно до статті 93 Конституції України законопроєкт «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» невідкладним для його позачергового розгляду Верховною Радою України.
 2. Заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату (офіційно зареєстрованої як Київська митрополія Української православної церкви) на території Волинської області.
 3. Рекомендувати Волинській обласній військовій адміністрації розірвати договір оренди (користування) на комплекс споруд із релігійною організацією «Святогорський успенський зимненський ставропігіальний жіночий монастир Волинської області» та відповідні договори з іншими релігійними громадами УПЦ МП, що користуються храмами, які є пам’ятками архітектури.
 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування Волинської області:
 • сприяти зміні підлеглості релігійних громад Української православної церкви московського патріархату в канонічних й організаційних питаннях шляхом організації та проведення загальних зборів релігійних громад і внесення відповідних змін та доповнень до статутів (положень) релігійних громад;
 • здійснити заходи з проведення інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні Української православної церкви московського патріархату, з подальшим припиненням права користування на такі земельні ділянки шляхом прийняття відповідних рішень.

Відзначимо, при прийнятті цього рішення в сесійній залі облради був присутній митрополит Луцький і Волинський, владика Михаїл. Він взяв слово й наголосив:

Ніхто не бореться з церквою, передусім ідеться про любов і захист до Батьківщини

Що відомо

 • 5 квітня депутати Волинської обласної ради звернулися до голови із клопотанням про заборону діяльності Української православної церкви і скликання позачергової сесії. Днем раніше На сайті обласної ради опублікували проєкт рішення «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України».
 • У вересні 2022-го на сесії Волинської обласної ради депутати звернулися до Кабміну, Верховної Ради України та Ради нацбезпеки і оборони України із проханням заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату. В листопаді 2022-го подібне звернення, щодо заборони діяльності УПЦ МП, підтримали депутати Луцької міської ради.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (44)
 1. Хто дав депутатам стільки вповноважень щоб розпоряджатись навіть церквою ? Незабагато вони на себе беруть ?

  1. Тихенько йдеш нах…! Підарчонок кончений. Депутат це народна влада, як вони вирішили так і буде. А ти мрієш про россію так пиздуй туди.

 2. Держава відбудеться коли вона має свою мову – українську. Свою армію і свою церкву. Якщо чогось не буде – це колонія.

  1. Тоді потрібно заборонити і Римо-католиків та УГКЦ. Це ж не українські церкви. Чи не так?

   1. Не змішуй праведне з грішним! Римо-католики, УГКЦ, а також релігійні громади мусульман, євреїв та ін. не підривають державний суверенітет України. Вони не працюють на ворога нашої держави так як це робить рпц з своїм філіалом в Україні.

    1. Коментар написав виходячи з твоїх міркувань про свою церкву. І рпц в Україні вже немає.

     1. Омелян, ти ходи в Церкву, а не в секту до Онуфрія, яка в Україні є філіалом рпц. Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що ПЦУ є єдиною канонічною православною церквою в Україні. І на цьому крапка! Вселенський патріарх нагадав, що 11 жовтня 2018 року Священний Синод Вселенського патріархату СКАСУВАВ патріаршу грамоту 1686 року про зверхність Московського патріархату над Київською митрополією. Онуфрій і ти разом з ним – сектанти і розкольники в Україні!

    2. Варфоломій зі своїми прихильниками то підтвердив. А інші? Церков є здається 14. І на цьому крапка! А в яку мені Церкву ходити – то вже моє рішення і тебе точно не питатиму.

     1. Тобі кажуть про Священний Синод Вселенського патріархату. Чи для тебе гундяєв це вище за Синод? УПЦ ні ким не визнана, тому в Україні ви – сектанти і розкольники. Хоча чому не визнані?! рпц офіційно вважає вас своїм “філіалом”.

    3. А Синод Константинополя що, є голоавним в вирішенні всіх церковних питань в світі? Якщо так вважаєш, то треба добре повчити матчасть. Він може вирішувати тільки питання щодо своїх внутрішніх питань. Так же, як і Синод РПЦ. В Православ’ї не так як в католиків Тут нема одноособової першості.

     1. Першість може бути хіба під час забігу манкуртів, які зрадили Батьківщину і підривають її державний суверенітет. Зрадників та холуїв ненавидять в будь-якій державі. І ніколи не став Священний Синод Вселенського патріархату на один рівень із синодом своєї рпц.

    4. Все зрозуміло. Нема більше про що дискутувати. Коли людина немає контретних аргументів і доказів починається “дурак-сам дурак, холуїв на вішак, геть московського попа і т.п”

     1. Про які ще аргументи торочиш? З холуями від упц/рпц нема про що дискутувати! Зрадників ненавидять в будь-якій державі.

 3. Кожного з ряжених служак фсб – так званих московських попів є за що закрити мінімум на 10 років

 4. Славні послідовники радянських богоборців вирішили повторити їхню плачевну долю? Ну що ж, прапор їм в руки.

  1. Не путай комуняк богоборців з захистом української землю від фсб-шної рпц, яка десятиліттями шкодить Україні.

   1. Точно так же, тільки називаючи вірян нашої Церкви контреволюціонерами, вважали і комуністи, говорячи що Церква заважає радянській державі йтидо світлого майбутнього.

 5. уже проходили після 1917 р .а церква жива ! ВУкраіні нема МП ! хай наведуть порядок з корупцією . на таможні . ліс нищать по варварські. махінаціі з землею і ………….багато чого……!

  1. Як це нема мп? Вони хіба чинод скликали і публічно від’єдналися від рпц, від гундяя?

 6. якої мп???
  мп вже давно немає, відколи кп повним складом перейшла в УПЦ ,мп в назві кацапської церкви пропало.

  1. Єпіфаній Чокалюк ще в вузьких наближених колах відомий як Мальвіна. Він сам просив так його називати. Можете пошукати в неті. Це факти.

  2. У тебе, підоре, така мітка біля твого очка роздовбаного

  1. Не розумію. Ти маєш на увазі московського попа на привокзалці, що пробив дно в бункер під насипом і щось або когось туди заховав?

 7. Усіх попів незалежно від підпорядкування – в одну силосну яму! Це дійсно опіум для народу! Війна показала, що світова релігія немає жодної сили і впливу на будь-які події! Всім притомном давно пора зрозуміти…

 8. душу и тело мы у вас заберемо за вашу свободу! они так думают эти депутаты

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X