У Ковелі в поліклініці обласної ради, яку реорганізовують, створили штаб опору

12.07.2023 о 15:47 · 6 хв читання

Волинська обласна ради ще у березні 2023 року прийняла рішення про реорганізацію своєї поліклініки у Ковелі, припинення її діяльності та приєднання до Волинської обласної лікарні «Хоспіс м. Ковель».

Працівники поліклініки категорично не погоджуються з цією, по суті, ліквідацією свого медичного закладу. У поліклініці створили штаб опору, до якого приєднались депутати Ковельської міської ради, працівники закладу, керівники структурних підрозділів Укрзалізниці та представники громадськості. Активісти також звернулися до «Ковель media».

На сьогоднішній день, в умовах воєнного стану потрібна посилена медична допомога жителям міста і району, в тому числі також працівникам Укрзалізниці так і тимчасово переміщеним особам. На жаль, колишня «залізнична поліклініка» знаходиться під загрозою закриття. Закриття «залізничної поліклініки» призведе до того, що в межах 6 тис. людей на невизначений термін втратять своє конституційне право на охорону здоров’я та доступне для всіх громадян медичне обслуговування.

Для того, щоб зберегти заклад і його колектив, потрібно зовсім небагато, лише, щоб обласна рада замість рішення про припинення діяльності «залізничної поліклініки», завуальоване під реорганізацію, прийняла рішення про передачу цього ЗОЗ і його приміщення, зокрема будівлю поліклініки, на баланс Ковельської територіальної громади

– йдеться у листі

Як відомо, 27 квітня 2023 року депутати Ковельської міської ради прийняли звернення до голови Волинської обласної ради Григорія Недопада з проханням передати приміщення поліклініки у комунальну власність міста.

Просимо розглянути можливість передачі приміщень на баланс Ковельської ТГ, враховуючи досвід інших громад, що прийняли на баланс відомчі заклади охорони здоров’я залізниці (м.Рівне, м.Сарни, м.Тернопіль, м.Чернівці, м.Івано-Франківськ, м.Самбір)

– говориться у зверненні

До речі, звернення не підтримали лише двоє депутатів – Маргарита Зайцева та Наталія Сеник, які входять до депутатської фракції «Слуга народу».

5 травня цього року міський голова Ігор Чайка зустрічався з колективом поліклініки обласної ради. У розмові взяли участь депутати міської ради Руслан Александрук, Галина Стасюк, Микола Ваць, керівники залізничних підприємств.

А напередодні, тобто 4 травня, мер Ковеля взяв участь в нараді в обласному управлінні охорони здоров’я, де йшлося про те, що на базі хоспісу у Ковелі мають створити паліативно-реабілітаційний центр, задіявши будівлю оздоровчого корпусу. Для облаштування закладу планують залучити кошти Євросоюзу. Цей проєкт обласна рада має реалізовувати спільно з поляками. Його кошторис – 2,5 мільйони євро. Після реорганізації «Хоспіс» значно розширить спектр медичних послуг, що дозволить працевлаштувати медичних працівників поліклініки.

Ігор Чайка вислухав пропозиції працівників, депутатів, керівників підприємств.

Я готовий до подальшого діалогу, лобіювання інтересів ковельчан, але рішення, як відомо, за обласною радою – засновником КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс м. Ковеля»

– наголосив міський голова

На початку липня виконуючий обов’язки головного лікаря Ковельської поліклініки обласної ради Адам Маковецький, за дорученням координаційної ради (комітету порятунку) підписав звернення до депутатів Волинської обласної ради, які обрані від Ковеля – Юрія Поліщука, Сергія Кошарука, Віктора Козака та Івана Смітюха.

Він закликав депутатів-ковельчан зробити все можливе для збереження колективу поліклініки шляхом створення поліклінічного відділення на базі Ковельського МТМО з наданням в довготривалу оренду 3-й та 4-й поверхи поліклініки або на базі хоспісу.

Просимо повідомити Вашу особисту думку щодо даного питання і призначити дату зустрічі з колективом комунального підприємства «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради» (Вашим виборцям) і з керівниками залізничного вузла та громадськістю міста

– зазначає Адам Маковецький

Нагадаємо трохи історії: як так вийшло, що у Ковелі ліквідували вузлову лікарню та її поліклініку, які розташовані на вулиці Богдана Хмельницького.

У березні 2016 року вузлову лікарню станції Ковель відвідав голова Волинської обласної ради, тодішній лідер «УКРОПу» Ігор Палиця.

Ніхто лікарню лишати не буде. Викидати не буде. Вона не зависне в повітрі. Ми зараз будемо працювати разом з працівниками лікарні – яким чином її дообладнати, щоб вона мала сучасне обладнання. Треба робити ремонт однозначно. Тому що умови не такі мають бути. Єдине, що я думаю – треба буде працювати… В обласному бюджеті коштів немає. Тільки на зарплату, дай Бог, щоб вистачило, тому що і ПТУ сьогодні нам ковельські вже «навантажили»

– сказав тоді Ігор Палиця

При цьому він заявив людям, що «держава вашу лікарню викинула».

У тому ж таки березні 2016 року міський голова Олег Кіндер говорив на засіданні виконкому міської ради, що відносно вузлової лікарні «всі умили руки».

Всі умили руки. Колектив кинули. І саме страшно, що в цей момент – заігрування з колективом. Коли перед виборами до органів місцевого самоврядування, є це все зафіксовано, що пожимали друг другу руки і сказали: «Ви не переживайте. Ми вас не кинемо. Ми будемо фінансувати». І все. Вибори пройшли, а що далі?

– згадав виборчі перегони Олег Кіндер

Прозвучало прізвище голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, бо саме він зустрічався тоді з медичним колективом.

Це не виборча агітація? Все добре, проголосуйте за нас і буде комунізм

– саркастично мовив Олег Кіндер, згадуючи голову ОДА

Будь-які дії міської влади на той час вузлова лікарня розцінювала як втручання в свою внутрішню діяльність. І коли мер Олег Кіндер просив зустрічі з колективом, то головна лікарка вузлової лікарні Наталія Віслогузова відписала листа, що вона доцільності в цьому не бачить.

У липні 2016 року понад півсотні ковельчан, переважно старшого віку, навіть пікетували Ковельську міську раду, тримаючи плакати із закликами не допустити закриття вузлової лікарні.

До пікетників тоді вийшов мер Олег Кіндер.

Ми готові були взяти на баланс поліклініку, розглядати інші прийнятні варіанти виходу із непростої ситуації. При цьому не зовсім зрозумілою була позиція виконуючої обов’язки головного лікаря Наталії Віслогузової, яка не бажала вести діалог з міською владою. Вона запевнила, що всі питанні вирішуються на рівні обласної влади

– повідомив він

Врешті-решт, Волинська обласна рада, якою керував Ігор Палиця (лідер «УКРОПу», а згодом політичної партії «За майбутнє»), прийняла рішення взяти вузлову лікарню станції Ковель від Укрзалізниці на баланс області…

Пройшли роки і тепер уже обласна рада під головуванням Григорія Недопада, із фракції партії «За майбутнє», по суті, ліквідовує поліклініку облради – «залишок» колишньої вузлової лікарні.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. Залізнична лікарня- це була ЛІКАРНЯ! А міська лікарня перетворилася на шарашкіну контору! Поки була залізнична лікарня, було де лікуватися, а тепер або вмирай, або їдь в інше місто. Ковель завжди рахувався містом залізничників, а тепер залізничників опустили нижче плінтусу. Де справедливість?

  2. Лікарні (поліклініці) жити і бути!!! Загробили госпіталь!!! Все розікрали і побили!!! Є величезна колонія!!! Там можна робити реабілітаційний центр!!! Дайте можливість ковельчанам лікуватися і жити!!! Наші Герої там теж отримуватимуть кваліфіковану допомогу!!!

  3. хто закриває лікарні, той відкриває цвинтар. наша влада антинародна. Все проти людей. мільярди порохоботи і свінчуки вивезли за кордон. а ви тут здихайте

  4. Люди, що Ви творите? Де ковельчанам лікуватися??? Навіщо позбавляти людей роботи, а пацієнтів отримати кваліфіковану допомогу! Отямтеся!!!

  5. Останнім часом Поліклініка Колись кваліфікованих медичних спеціалістів, стала оплотом КАЗНОКРАДСТВА, КОРУПЦІЇ, ШАХРАЙСТВА, СЛУЖБОВОЇ НЕДБАЛОСТІ! При нарахуванні зарплат “ДОХТУРІ і медперсонал” гребуть бабло, навіть з пенсіонерів! Один з пенсіонерів-залізничників, прямо в очі крикнув: “Коли Ви вже, нежеретеся!
    Хай помоляться, що деяких ескулапів, за якими слізно плаче ТЮРЯГА, просто відпускають! Хай реєструються приватними підприємцями з надання медичних послуг! КОВЕЛЬСЬКИЙ бюджет стільки поліклінік на своєму бюджетному горбу, НЕ ВИТРИМАЄ!

  6. Потрібні ліжко-місця а не шобла крахоборів що за бабло дають лікарняний та відкошують від призову хочуть поліклініку для блатних залишити Розігнати їх на х…

  7. Вітер тільки у наших кишенях завдяки таким працівникам,яких найняли наші мери

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X