Міський голова просить не розпалювати ситуацію навколо нової ялинки

02.09.2021 13:07

Ковельський міський голова Ігор Чайка пише на своїй сторінці у Фейсбуці, що ніщо не викликало такої бурі емоцій на черговій сесії 26 серпня, як рішення про купівлю нової ялинки та святкової ілюмінації до Новорічно-різдвяних свят, і за вихідні ця тема досягла апогею в ковельських групах цієї соціальної мережі.

Як стверджує мер, суперечка точиться довкола протиставлення, якого не було на сесії доти, доки депутат Андрій Миронюк під час обговорення не висловив свою думку, що, можливо, ці кошти краще було б витратити на очищення Турії.

Ковельчани тезу підхопили і сконструювали, навіть з ілюстраціями, ось таке опитування: «ЯЛИНКА ЧИ ТУРІЯ?».

Виглядає опитування так, наче ми виділили гроші на Турію, і… перекинули їх на користь нової ялинки, а також доволі скромних, але нових і свіжих ілюмінацій на Незалежності та бульварі Лесі Українки.

Нічого надмірного — лише, аби хоч трохи наше сіре місто прикрасити до свят. Бо слово «сіре» прозвучало на сесії не один раз. І це — правда. Реальність така, що ми живемо в сірому місті.

І я уявити собі не міг, що спроба зробити цю інвестицію на кілька років і забути (!!!), викличе такі суперечки

– зазначає Ігор Чайка

Відносно ялинки, то, за його словами, практично ніхто з інтернет-мітингувальників не задумався над тим, що кошти на святкову ілюмінацію необхідно було затвердити зараз, у серпні. Тому що приблизно до двох місяців займають тендери (прозорі закупівлі), за якими буде визначений переможець. А це — вересень-жовтень!

У листопаді-грудні, якщо все піде, як заплановано, конструкції будуть в Ковелі. Вони потребуватимуть конструювання, встановлення і підключення до мереж.

Відносно річки Турія, то Ігор Чайка каже таке:

Навряд чи багато з вас мали справи із розробленням проєктно-кошторисної документації на чищення природніх водойм, з отриманням дозволі від екологів, знову — ж визначенням через тендери переможця. Ви скажете «А нам це й не треба!». Але тоді «експертиза» ваша теж викликає сумніви. На жаль, навіть при наявності коштів, дозвільні процедури займають місяці. І це не залежить від мера чи заступників. Наприклад, через локдаун минулого року очищення невеличкого шматка біля «Локомотива» затягнулося більше ніж на рік! Щоб просто почати роботи, не порушити закон і приписи, які врегульовують роботу міської ради і виконавчого комітету.

Міський голова наголошує на головному: купівля ялинки не відміняє факту подальшого розчищення Турії! В просить цей момент запам’ятати. Влада, як він говорить, закладає кошти на подальше розчищення Турії, на купівлю спеціальної техніки для збору сальвінії, яка вже не в Червоній Книзі — в бюджет на наступний рік. При цьому зауважив, що бюджет 2021 року наразі перевиконується. Станом на сьогодні керівництво міста прораховує, скільки цих коштів потрібно.

Чому не може бути й одне, й інше, як в усіх цивілізованих містах? Навіщо розпалювати ситуацію там, де можна вирішувати її крок за кроком?

На свята мати те, що має бути на свята — ялинка. Приємність, найперше, вашим гостям, вашим дітям, з якими ви ж і захочете вийти у святкові вихідні на площу, де просто — сіре приміщення міськради і нема за що зачепитися оком. І я вже дуже добре знаю, на чию адресу будуть скеровані ваші звинувачення. «А чому в Європі — так, а в нас — сяк».

Життя — це емоція! Я вибираю і екологію, і емоцію. І робитиму все, що в межах закону і моїх компетенцій

– запевняє Ігор Чайка
Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Шо всі так за ту йолку вцепились?
    Відать комусь має відкат бути добрий з тієї ялиночки.

  2. Ігор, ти не туди попав. Схаменись, поки не пізно. Згадай, що сталося з хорошим дружбаном свого рижоволосого дружка. Сподіваюсь, у тебе все буде гаразд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.