Митник з «Ягодина» намагався приховати понад півмільйона гривень

24.09.2021 о 14:37 · 4 хв читання
Фото: Держмитслужба

За наполегливої позиції прокурорів галузевого відділу Волинської обласної прокуратури старшого інспектора одного з відділів митного поста «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби за вчинення правопорушення, пов’язаного із корупцією, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

Митник не відобразив у декларації за 2019 рік кошти, позичені третім особам, в розмірі понад півмільйона гривень.

Суди першої та апеляційної інстанцій визнали його винним у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та призначили покарання у виді штрафу.

За результатами розгляду подання, внесеного обласною прокуратурою керівнику Волинської митниці Держмитслужби митника притягнуто також до дисциплінарної відповідальності.


Як повідомляв у травні 2021 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди», суд у Любомлі оштрафував на 17 тисяч гривень старшого державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Володимира Камінчука, який не задекларував позичених фірмі понад півмільйона гривень.

У своїй щорічній декларації за 2019 рік він не вказав інформації про позику у сумі 530,43 тис. грн СТОВ «Юнайтед Гроуверс». Таким чином, завідомо подав неправдиву інформацію.

У суді митник підтвердив, що не задекларував позичені кошти та просив закрити провадження у справі через те, що минув тримісячний строк для накладення стягнення. Прокурор, своєю чергою, зазначив, що вину Володимира Камінчука доводять зібрані у справі докази, тому просив оштрафувати інспектора митного поста.

Із матеріалів справи відомо, що в ухвалі Господарського суду Київської області від 27 квітня 2017 року Володимира Камінчука визнано кредитором СТОВ «Юнайтед Гроуверс». У ній йдеться, що митник позичив компанії 530 426 грн. А рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 21 липня 2008 року з фірми стягнено цю заборгованість на його користь.

12 лютого 2010 року цей же суд видав виконавчий лист на підставі якого було відкрите виконавче провадження. Після чого митник та СТОВ «Юнайтед Гроуверс» уклали мирову угоду про виконання рішення суду. Відповідно до неї, за згодою сторін в рахунок погашення боргу СТОВ «Юнайтед Гроуверс» передало у власність Володимиру Камінчуку п’ять земельних ділянок. У подальшому за позовом «Аїсі кепітал Лімітед» до митника державні акти на них визнали недійсними.

Через те, що рішення Броварського міськрайонного суду від 21 липня 2008 року у цій справі лишилось невиконаним він звернувся до ВДВС Броварського міськрайонного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження. Його відкрили 28 листопада 2012 року за виконавчим листом від 12 лютого 2010 року про стягнення з СТОВ «Юнайтед Гроуверс» на його користь боргу у сумі понад півмільйона гривень. Постановою від 31 січня 2017 року воно було зупинене.

Відтак, суд зазначив, що вимагаючи повернути гроші, Володимир Камінчук чітко усвідомлював, що вони йому належать. При тому у своїй декларації він їх не вказав. Так само він не подав і виправленої декларації, де б зазначив відповідну інформацію.

Суддя Сергій Шеремета повідомив, що адміністративне стягнення за такого роду правопорушення можуть накласти упродовж шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Відтак, аргументи Володимира Камінчука про закриття провадження через те, що з моменту його вчинення минуло три місяці є неприйнятними. Адже порушення виявили 30 грудня 2020 року, а з врахуванням шестимісячного строку від цієї дати і до дня розгляду справи судом (29 квітня 2021 року) цей строк ще не минув.

Також при винесені рішення суддя врахував позитивну характеристику порушника та те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності. Відтак, він визнав митника винним і наклав на нього 17 тис. грн штрафу. Окрім того, він має сплатити 454 грн судового збору. Наразі відомо, що інспектор митного поста подав на таке рішення апеляцію.

До слова, у декларації Володимира Камінчука за 2020 рік уже з’явилась інформація про 500 тис. грн, які позичив фірмі «Юнайтед Гроуверс». Окрім того, він вказав, що має 148 тис. грн готівкою. Ще майже 6 тис. грн митник зберігає на рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», а 19 648 грн – у АТ «Райффайзен Банк Аваль».

Також він вказав, що у 2020 році отримав 213 363 грн заробітної плати від Волинської митниці Держмитслужби, 21 157 грн пенсії, 559 грн відсотків від ПАТ КБ «ПриватБанк», 2 тис. грн матеріальної допомоги від ППО Волинської митниці ДФС та 141 грн відсотків від «Райффайзен Банку Аваль». Володимир Камінчук володіє квартирою площею 79,40 кв. м у Києві.

Він також задекларував пенсію своєї матері Ніни Камінчук у сумі 30 тис. грн. Окрім того, їй належить житлові будинки площами 82,30 та 218,8 кв. м у селі Куснища та у Любомлі відповідно. Вона володіє двома земельними ділянками площами 10 та 4,08 сотки у Любомлі.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. скільки ви вже будете гратись з тими митниками? Чи не пора вже розстрільну статтю ввести?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X