На автопереході викрили зловживання гуманітаркою майже на 9 мільйонів гривень

10.06.2022 09:59

У Ковельському районі через «Ягодин» волинські перевізники на замовлення рівненської організації ввезли понад 200 тонн товару під виглядом гуманітарної допомоги вартістю майже 9 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Волинської митниці.

Протягом березня-травня цього року, семеро волинських перевізників здійснили 17 поїздок до Нідерландів, таким чином через пункт пропуску «Ягодин» вони ввезли 208 тонн харчів для дорослих, дітей і тварин як гуманітарну допомогу. Втім, згодом з’ясувалося, що отримувачі не володіють жодною інформацією про ці вантажі.

У ході перевірки встановлено, що впродовж березня – травня цього року 7 волинських автоперевізників на замовлення рівненської організації здійснили 17 рейсів до Нідерландів. Від тамтешнього донора вони отримали загалом 208 тонн допомоги у вигляді харчових продуктів, тваринних кормів, сухих сумішей та засобів гігієни для дітей. Вартість товару становить майже 9 млн грн

– йдеться в повідомленні

Митники пояснюють:

У спрощених митних деклараціях про визнання вантажу гуманітарною допомогою вказувався один і той же благодійник, однак різні отримувачі та місця фактичної доставки. На офіційні запити фахівців управління боротьби з контрабандою щодо підтвердження або спростування фактів, нідерландський донор підтвердив свою благодійну діяльність, а зазначені у деклараціях отримувачі відповіли, що «не володіють інформацією про отримання вантажів гуманітарної допомоги від цього відправника»

Отож, тепер слово – за слідчими, що покликані розібратись у деталях справи. Зазначається, що вчинені правопорушення кваліфікуються як заволодіння чужим шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство, ст. 190 ККУ), чи незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги (ст. 201-2 ККУ).

Обидві статті передбачають кримінальну відповідальність за скоєне.

Поділитися:

Коментарі

  1. I смiшно i грiшно..Чи затриманi шaхрai..Цю справу можливо закрити за декiлька днiв..Такi великi грошi..Вiйна..хлопцi гинуть,,а iх шукають..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.