На Ковельщині хочуть збудувати регіональний сміттєвий полігон із заводом

24.03.2021 о 17:49 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

У Волинській обласній раді планують зменшити на 60% кількість відходів, які захоронюють на сміттєвих полігонах.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів сьогодні, 24 березня, – повідомляє облрада.

Так, з метою забезпечення реалізації Національної стратегії управління відходами, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів, в управлінні екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації розробили регіональний план управління відходами до 2030 року.

Остаточна мета плану генерального плану управління відходами є зменшення відходів до 30%. Тобто, ті відходи, які підлягають видаленню і захороненню на полігонах має досягти 30%. Тому найперше потрібно зменшити використання полімерів, пакетів, упаковок, які не розкладаються. Друге: навчитися повторно використовувати відходи. Тобто проводити роздільний збір відходів і їх сортування. Далі проводити рециклінг: повторне використання тих відходів, які були відсортовані. Тобто, макулатура піде на папір, залізні банки – на метал, скло може перероблятися або повторно використовуватися та проводити інші операції з відновлення

– зазначає заступниця начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Вікторія Тимощук

Голова комісії з питань екології Юрій Ройко заявляє: ситуація з відходами на Волині плачевна і розробка такого плану уже давно була на часі.

Щорічно ми з вами створюємо близько 800 кубометрів сміття. І з тих полігонів, які є на території області, більш як 90% не відповідають санітарним та екологічним нормам. І 90% з усіх полігонів заповнені або переповнені. І додам: щороку в області створюється більше 1000 несанкціонованих смітників

– наголошує Юрій Ройко

Як зазначили під час засідання комісії, спеціалісти опрацювали усю область і в результаті досліджень виявили, що на сміттєві полігони люди вивозять 98% з усіх відходів. В той же час, в області взагалі не відбувається жодних дій щодо компостування органічних відходів.

В той же час, на Волині зараз існує 478 сміттєзвалищ, з яких 11 – великих сміттєвих полігонів. Також розглядається питання будівництва регіонального полігону, на якому можна буде збудувати завод. Зараз вивчають стратегію розміщення такого полігону на території колишнього Радошинського кар’єру (Ковельський район, – ред.) – це центр області і дуже зручний варіант

– зазначив Юрій Ройко

За результатами розгляду питання депутати проголосували за проєкт Регіонального плану управління відходами у Волинській області до 2030 року.

Під час засідання депутатської комісії / Фото: Волинська обласна рада
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. нічого не вийде. при кіндерлогові два рази запускали лінію. але кіндерлоги запросили багато бабла на карман. тому лінії й закрились.

  2. Голову смт. Голоб, потрібно переселити до цього кар.єру, це ж він підписує дозволи на цю х….ню, йому в першу чергу заносять бариши. Люди, які проживають навкруги, будуть отримувати чисте повітря, плюс смачну воду у колодязях!!! Коли це запрацює, буде пізно, не дайте, голові смт. Голоби, загадити нашу землю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X