Громада на Ковельщині виступає проти будівництва сміттєпереробного заводу

08.06.2021 14:17

Жителі села Радошин Ковельського району звертаються із колективними листами до депутатів та керівників органів влади різних рівнів, у яких просять не допустити створення на місці Радошинського кар’єру регіонального полігону твердих побутових відходів та будівництва тут сміттєпереробного заводу. За словами селян, це загрожує екологічній безпеці громади та орнітологічного заказника місцевого значення «Радошин».

Відомо, що управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА розроблено «Регіональний план управління відходами до 2030 року», який буде документом державного планування та має затвердити своїм рішенням Волинська обласна рада.

24 березня 2021 року відбулося засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів обласної ради, де її голова Юрій Ройко зазначив, що на Волині зараз існує 478 сміттєзвалищ, з яких – 11 великих сміттєвих полігонів. Разом з тим розглядається питання будівництва регіонального полігону, на якому можна буде збудувати завод. Зараз вивчають стратегію розміщення такого полігону на території колишнього Радошинського кар’єру, оскільки місце – центр Волинської області і дуже зручний варіант.

Публікація за темою: На Ковельщині хочуть збудувати регіональний сміттєвий полігон із заводом

Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА розглянуло колективне звернення мешканців Радошина і повідомило їх, що про розроблення Регіонального плану та проведення громадського обговорення голови територіальних громад були проінформовані листом управління від 30 листопада 2020 року за №2871/1.15/2-20.

Зауважень та пропозицій від Голобської селищної ради або від жителів громади до управління не находило

– пише у відповіді на колективний лист начальник управління Валентин Кухарик

30 травня 2021 року в селі Радошин відбулися збори мешканців старостинського округу. Приїхав сюди і голова Голобської селищної ради Сергій Гарбарук. На зауваження людей він відповів, що лист управління від 30 листопада «через певні причини не опрацювали, через те і громаду не повідомили». І пообіцяв, що зробить все можливе для того, аби відстояти думку громади щодо недопустимості облаштування сміттєзвалища на території Радошинського кар’єру.

Про зацікавленість у створенні регіонального полігону твердих побутових відходів біля Радошина заявив директор приватного підприємства «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» (м. Стрий Львівської області) Крістіан Чернер, який звернувся до виконуючого обов’язки голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика з листом.

До речі, кілька місяців тому між Луцьким Національним технічним університетом та ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» було підписано меморандум про співпрацю. Цьому передувала низка партнерських зустрічей ректора ЛНТУ Ірини Вахович та Крістіана Чернера.

Поділитися:

Коментарі

  1. Чому неправильно заголовки пишете???
    Заводом там і не пахне, а от Звалище знамените задумали
    Люди перш за все проти, тому що ніхто в них не спитав, та навіть не пробував

  2. Сховали все під сукно. щоб громада не знала., але все брехливе все стає явним.Стид і сором таким керівникам. Ми хочем збудувати в себе Європу та ніколи…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.