У Ковельському районі побудують сміттєпереробний завод

08.09.2021 о 08:27 · 3 хв читання

У одній із громад Ковельського району побудують сміттєпереробний завод. Домовленість з австрійськими інвесторами про підписання угоди про наміри досягнули в результаті круглого столу, який відбувся 7 вересня у Державній екологічній існпекції у Волинській області.

Про це в коментарі ІА «Конкурент» розповів начальник Держекоінспекції у Волинській області Олександр Кралюк.

Домовилися про те, що найближчими днями підпишуть угоду про наміри щодо будівництва сміттєпереробного заводу

– зазначив Олександр Кралюк

Головний еколог області розповів, що найближчим часом структура відходів на Волині буде вивчатися для того, аби визначити технологічні особливості переробки. Це буде досліджуватися у процесі розробки проєкту будівництва.

Будуть відбиратися зразки відходів із різних полігонів. Після чого ці зразки упосередкують і виведуть певне середнє бачення щодо технологічного складу обладнання, яке буде встановлюватися на заводі

– розповів Олександр Кралюк

За словами головного еколога Волині, майбутній завод обслуговуватиме 7-8 громад області. Збудують завод у Ковельському районі, однак, в якій саме громаді –– ще не відомо. Проте, як повідомив Олександр Карлюк, Вишнівська громада проробила чи не найбільшу роботу для того, аби завод збудували саме на її території. Голови різних громад презентують свій рівень готовності і пропонують свої ділянки для будівництва заводу.

Держекоінспекція вболіває за реалізацію таких проєктів. Адже у Волинській області ми нарахували більше тисячі стихійних сміттєзвалищ. Тож ми повинні вживати додаткові заходи, окрім адміністративного тиску на громади. Якщо цього не робити, в галузі екології наша область скотиться донизу

–– наголосив Олександр Кралюк

Також головний еколог додав, що запропонована технологія переробки сміття є екологічно чистою. Завдяки спеціальним фільтрам викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря не перевищуватимуть законодавчо встановлених норм. Відтак, за словами Олександра Кралюка, місцеві громади в першу чергу повинні бути зацікавлені у реалізації таких екологічних проєктів.


На сторінці Держекоінспекції у Фейсбуці повідомили про зустріч, в якій взяли участь Олександр Кралюк, голова Вишнівської ОТГ Віктор Сущик, австрійський інвестор, представник компанії GIGAJOULE Крістіан Чернер, щоб обговорити будівництво сміттєпереробного заводу у Волинській області.

Зустріч завершилася успішно: інвестор та представник Вишнівської територіальної громади домовилися про підписання договору про наміри будівництва.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. “У одній із громад Ковельського району побудують сміттєпереробний завод.” Але не назівають в якій , бо завтра буде перекрита варшавська траса !!!!

  2. Тож пише ясно, що інвестор і представник Вишнівської громади домовилися про підписання договору про наміри будівництва. Як ще може бути ясніше ☺️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X