У Ковельському районі мають намір будувати сміттєпереробне підприємство

13.02.2022 о 11:01 · 4 хв читання
Фото ілюстративне

10 лютого у селі Вишнів Ковельського району відбулася робоча зустріч з гостем із Австрії, Почесним доктором Крістіаном Чернером – директором ПП «Гігаджоуль», який ознайомив присутніх з намірами щодо можливого будівництва сучасного підприємства поводження з твердими побутовими відходами за європейськими стандартами на території Вишнівської громади.

Про це повідомляється на сайті громади.

На прикладах своїх підприємств, які протягом останніх 40 років запрацювали в різних країнах Європи, доктор Чернер розповів про їх мінімалістичний вплив на довкілля. Він зазначив, що сьогодні громада захоронює 100% відходів, а європейський метод гарантує сортування і вивезення на спалювальні і переробні заводи України, з якими вже укладені відповідні угоди, 95% твердих побутових відходів і лише 5% – підлягатиме захороненню в подрібненому вигляді на території такого об’єкта.

Крістіан Чернер / Фото Вишнівської громади

Вже на слуху не перший місяць інформація щодо можливого розміщення такого стратегічно-важливого об’єкта на території Вишнівської громади. І ця інформація «обростає» здогадками і домислами, є прихильники, а є противники…

На сьогоднішньому етапі одним з першочергових завдань будь-якої влади є екологічна безпека. Це питання на контролі в держави, тому і новий законопроєкт щодо поводження з відходами підготовлено до розгляду. Він передбачає відповідальність кожного за забруднення довкілля. Адже не існує людини, яка не продукує сміття. А є лише байдужість кожного з нас до мега-проблеми, яка невідворотно наступає. Бо з першими променями сонця, як гриби, по периметрах сіл і узбіччях «виростатимуть» несанкціоновані звалища і смітники, літатимуть поміж пролісків целофанові пакети, валятимуться різного виду пляшки та інший мотлох, який «господарі» викинуть, не задумуючись про наслідки для матінки-природи.

Фото Вишнівської громади

Від Вишнівської громади необхідна лише земельна ділянка, що відповідатиме певним критеріям та, як і будь-яка інвестиційно-приваблива територія, вона повинна мати комунікації (під’їзд, світло та ін.). Якщо громада знайде таку ділянку, то до неї будуть певні вимоги, бо інакше ні проєкт, ні, тим більше його будівництво чи навіть введення в експлуатацію, не буде можливим. А жоден інвестор, навіть український, вкладаючи власні кошти, ризикувати не захоче.

Робоча зустріч – це ще не громадські обговорення, це лише заява про наміри інвестора сприяти жителям колишніх Любомльського та можливо Шацького районів зберегти нашу природу і екологічно-чисту територію з мінімумом затрат для бюджетів задіяних громад і кишень жителів. Адже таких підприємств на Волині планується кілька, і, чим далі від Вишнівської громади, тим дорожчими будуть послуги для населення і, відповідно, повільнішими будуть процеси зменшення смітників і звалищ. Адже сьогодні з місцевим комунальним підприємством «БУГ» не всі жителі уклали договори на вивезення ТПВ, бо тих кілька гривень – дорого. А якщо вивезення буде до іншої ТГ чи району, а згідно чинного законодавства – обов’язковим і платним?

Фото Вишнівської громади

Всі вимагають від влади створення робочих місць… Всі хочуть гарну інфраструктуру і дороги… Але для цього треба залучати інвесторів, які будуватимуть за власний кошт і пропонуватимуть робочі місця та сплачуватимуть податки в громаду, а за ці податки і розбудовуватиметься і розвиватиметься громада. Адже нема доходу – нема розвитку! А таким інвесторам потрібна земля навіть не у власність, а лише в оренду.

Сьогодні є пропозиція від інвестора, який за власні кошти, без залучення коштів з місцевого бюджету, пропонує послуги за європейськими стандартами. Завдяки цьому є можливість зробити нашу громаду по-європейськи чистою, а не зоною екологічного лиха в найближчі роки

– йдеться у дописі
Фото Вишнівської громади

Отже: сьогодні є пропозиція від потенційного інвестора і заява про наміри.

А бути чи не бути європейському об’єкту на території громади – вирішувати місцевим мешканцям всім разом.

Крістіан Чернер запропонував своїм коштом забезпечити поїздку до Австрії кільком представникам громади, враховуючи гендерний підхід до формування делегації, щоб переконатись в безпечності такого об’єкта для мешканців прилеглих до нього територій та екології.

Будівництво площадки / Джерело: сайт Вишнівської громади
Сміття, що подрібнене і готове для відправки на спалювальні заводи або переробні / Джерело: сайт Вишнівської громади

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (9)
  1. С ума сойти, “Крістіан Чернер запропонував своїм коштом забезпечити поїздку до Австрії кільком представникам громади, враховуючи гендерний підхід до формування делегації”, поедут не профи, а мужик, жіночка, пидар и транс?

    1. А давай тебе пошлем туди в поєздку , ти в нас правильний один тут такий на йшовся !!!!! В Європі повно таких як ти тут згадав і живуть там люди значно значно краще аніж ти тут в Україні такий правильний і розумний і з правильною орієнтацією а сидиш і живеш в смітнику , і такі як ото ти тягнуть Україну на дно !!!!!!!!!!

  2. Це вже яка спроба зробити в Ковелі переробку сміття з усієї області? 1001-ша? Вся надія на те, що Яковлєв заспіває такий відкат, що Крістіан Чернер втече, як чорт від ладану.

  3. З такою логікою, то взагалі не потрібно сміттєпереробні заводи. А що ж тоді зі сміттям робити?
    А Вищнів – це майже Любомль по карті, 50 км.

  4. До Ковеля по прямій 40 кілометрів, вітер донесе викиди від переробки сміття. А Любомль повністю загадиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X