Радошинський кар’єр на Ковельщині можуть захопити рейдери

14.07.2020 18:10

Ситуація на Радошинському кар’єрі «Укрзалізниці» загострилася після зміни керівництва підприємства.

Спочатку було звільнено начальника виробничого підрозділу «Радошинський кар’єр» Ігоря Присаду, який працював тут з 1985 року, пройшов шлях від майстра дільниці до керівника підприємства, яке незмінно очолював протягом 23 років. А нещодавно новим начальником кар’єру призначили депутата Ковельської міської ради з фракції ВО «Батьківщина», голову постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та екології Геннадія Кіндера, який є старшим братом Ковельського міського голови Олега Кіндера.

Нове начальство заборонило відпускати пісок постійним клієнтам підприємства, причому нібито без будь-яких пояснень. Працівники, які віддали виробництву по двадцять-тридцять років, на знак протесту влаштували мало не страйк.

На збори трудового колективу, які відбулися минулого тижня, приїхав голова Голобської ОТГ Сергій Гарбарук.

Скажіть, що сталося? Хотілось вас почути, і керівника, бо все таки на нашій території. Підприємство потужне, хороше бюджетонаповнююче. І те, що ви працюєте із перебоями, воно впливає на наповнення бюджету, а відповідно і на розвиток громади. Тому я особисто і вся селищна рада занепокоєні такою ситуацією якоюсь нездоровою. У зв’язку з чим вона сталася? Що до того веде? Які перспективи? Хотів би вас почути і Геннадія Олексійовича. Що сталося?

– сказав він

Голова профкому Володимир Рижко розповів, що підприємство чогось простояло тиждень. Не завантажували піском машини за усною вказівкою Геннадія Кіндера, при чому без пояснень та будь-яких причин.

Нас заставляють робити всякі дурниці, типу траву косити, там ще щось. Сьогодні приїхали три машини наших постійних клієнтів. Вони мають дуже хороші замовлення, які вдень беруть дев’ять, а то й дванадцять машин піску. Ну таке допустити, що приїхали три машини постійних клієнтів і їх відправити назад! Нам пояснення просто не дали, чому не вантажилися ці машини. Такого раніше не було. Я двадцять років тут на місці, але щоб зупинялася погрузка – такого не було. Жодна машина не їхала звідси не завантажена

– заявив голова профкому

Геннадій Кіндер відповів, що без договорів заборонили відпускати пісок. Мовляв, у кого нема договорів – для того нема піску. Робітники почали в нього допитуватися:

Хто заборонив? Покажіть це письмово!

Працівники заперечили, вказуючи на те, що все залежить від об’ємів замовленої продукції, і що договори на невеликі партії піску ніколи не укладалися.

У відповідь Геннадій Кіндер сказав, що пісок продавався без затвердженої Центром управління промисловістю (ЦУП) «Укрзалізниці» ціни. Тоді Володимир Рижко повідомив про приїзд у контору двох невідомих осіб, після розмови з якими головний інженер підприємства, депутат Голобської селищної ради Олександр Бречко змушений був написати заяву на звільнення. Останнє виглядає, як помста йому за інтерв’ю журналісту «Ковель media».

Приїздять на підприємство якісь люди незрозумілі. Геннадій Олексійович не може пояснити, що то за люди. Він каже, що звідкись «зверху». Звідки «зверху»? Каже: «Із самого верху». Ті люди заставляють Бречка написати заяву, щоб він пішов з роботи. Люди не представляються! Їхні посади ви знаєте? Хтось приїздить і заставляє чоловіка написати заяву! Ну розумієте, що таке робиться?!

– розказує Володимир Рижко

На ці слова та на інші зауваження Геннадій Кіндер відреагував неохоче, але емоційно:

Я ж пояснив, що це – представники залізниці… Йому що, пальці чи руки ламали? Приїхали з Києва, ну то значить люди при посадах… Ну що ви мені починаєте «руки викручувати»?! В рамках закону, а не те, що ви захотіли, а я вам маю доказувати

За словами голови Голобської громади Сергія Гарбарука, місцева влада зацікавлена, щоб підприємство працювало потужно, бо тут є робочі руки, є техніка:

Але бачу, що ситуація у вас у колективі нездорова, м’яко кажучи. Що від мене залежить? Давайте спільно її врегульовувати, щоб все налагодилося

Як проінформував Геннадій Кіндер, кар’єр переходить на чотириденний робочий тиждень.

Працівники кар’єру розповіли журналісту «Ковель media» про приїзд на підприємство представників ТОВ «Коркоптранс», які сказали, що вони, нібито, уклали угоду з Центром управління промисловістю «Укрзалізниці» і тепер самі будуть добувати і продавати радошинський пісок.

Згідно відкритих публічних даних, засновником та керівником ТОВ «Коркоптранс» є мешканець смт Брюховичі, що під Львовом, Василь Лимар. Основний вид діяльності – вантажний автомобільний транспорт, серед інших видів – добування піску, гравію, глин і каоліну; надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин і розроблення кар’єрів.

Цікавий той факт, що по суті львів’янин Василь Лимар зареєстрував своє бізнесове «дітище» за адресою: у місті Ковелі на вулиці Драгоманова, 5, де колись розміщувалися офіс Ковельської парторганізації ВО «Батьківщина» та фірма, до яких мали пряме відношення брати Кіндери.

Не дивно, що Василь Лимар став керівником ТОВ «Коркоптранс» 8 липня 2019 року, тоді як у травні того ж року «Укрзалізниця» ввела у виробничому підрозділі «Радошинський кар’єр» нову посаду – заступника начальника, на яку призначила Геннадія Кіндера. Хоча ця штатна одиниця, із щомісячною зарплатою у 8 тисяч гривень, не була передбачена навіть в часи найбільшого економічного підйому підприємства. Це минулорічне штатне нововведення сьогодні для багатьох вже не виглядає чимось не логічним і малозрозумілим.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. А думають що все з собою потянуть, ось тільки дітям та онукам прийдеться розплачуватися. Бога не бояться.

  2. Боже, звільнили-забрали від корита….Доньці хорошим вже побудував в Луцьку, нехай сидить і не п……ть …..

  3. Боже, звільнили-забрали від корита….Доньці хорошим вже побудував в Луцьку, нехай сидить і не п……ть …..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.