На Ковельщині мають знести понад півсотні незаконних споруд поряд з водосховищем

10.06.2024 о 18:00 · 2 хв читання
Кричевичівське водосховище

Прокурори Ковельської окружної прокуратури відстояли у судах всіх інстанцій свою позицію щодо звільнення та повернення суб’єктом господарювання державі земельної ділянки водного фонду з розташованим на ній водосховищем загальнодержавного значення.

Про це сьогодні повідомила пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Нагадаємо, прокурори звернулися до суду, з’ясувавши, що господарське товариство незаконно, за відсутності належних правовстановлюючих документів – договорів оренди земельної ділянки водного фонду та водного об’єкта, договорів про спільну діяльність, на здійснення біологічної меліорації тощо – використовує Кричевичівське водосховище, площею 51 га та вартістю 192 мільйони гривень у Ковельському районі.

Публікація за темою: На Ковельщині хочуть повернути державі водосховище вартістю 192 мільйони гривень

При цьому підприємство ще і розмістило на гідротехнічних спорудах понад півсотні тимчасових споруд без будь-якого погодження та дозволу та пропонує споживачам платні послуги.

Господарський суд Волинської області задовольнив позов прокуратури частково – зобов’язавши суб’єкт господарювання повернути державі земельну ділянку із водосховищем.

Публікація за темою: Водосховище на Ковельщині господарський суд повернув у власність держави

Прокурори ж у судах апеляційної та касаційної інстанції наполягали й на знесенні тимчасових споруд.

Днями Північно-західний апеляційний господарський суд поставив крапку у цій справі – зобов’язавши господарське товариство не лиш повернути ділянку, а і звільнити її від незаконно встановлених споруд.

Рішення суду набрало законної сили.

Пресслужба обласної прокуратури не вказує назву цього господарського товарства. З відкритих судових джерел відомо, що відповідачем у даній справі є ТОВ «Карпус» (м. Луцьк), директором тут – Ігор Івасишин.

Кричевичівське водосховище побудоване на початку 80-х років на базі озера Забілля, у складі Кричевичівської осушувальної та державної міжгосподарської меліоративної системи. Актом прийому-здачі державною приймальною комісією від 29 жовтня 1982 року та рішенням Ковельської районної ради від 16 серпня 1984 року за №126 передано даний водний об’єкт у постійну експлуатацію на баланс Ковельського міжрайонного управління водного господарства.

Відповідно до Наказу Держводагенства від 1 червня 2020 року №484 «Про реорганізацію Ковельського МУВГ», Кричевичівське водосховище перейшло на баланс Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

8 червня 2016 року між Ковельським міжрайонним управлінням водного господарства та ТОВ «Карпус» було укладено договір на здійснення біологічної меліорації. Даним договором Кричевичівське водосховище не передавалося в оренду чи будь-який інший вид користування, лише було забезпечено для ТОВ «Карпус» безперешкодний доступ з метою здійснення ним біологічної меліорації.

Відносини, що склалися між сторонами не набули характеру майново-господарських, у зв’язку з чим акт прийому-передачі не складався.

Термін дії договору на здійснення біологічної меліорації, укладений між Ковельським міжрайонним управлінням водного господарства та ТОВ «Карпус» закінчився 8 червня 2021 року.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X