Водосховище на Ковельщині господарський суд повернув у власність держави

05.07.2023 о 12:20 · 2 хв читання

Господарський суд Волинської області задоволив позов Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної військової адміністрації і зобов’язав суб’єкт господарювання звільнити та повернути земельну ділянку водного фонду з розташованим на ній водосховищем загальнодержавного значення.

Про це сьогодні повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що господарське товариство незаконно, за відсутності належних правовстановлюючих документів – договорів оренди земельної ділянки водного фонду та водного об’єкта, договорів про спільну діяльність, на здійснення біологічної меліорації тощо – використовує Кричевичівське водосховище, площею 51 га та вартістю 192 мільйони гривень, у Ковельському районі.

При цьому підприємство ще і розмістило на гідротехнічних спорудах понад півсотні тимчасових споруд без будь-якого погодження та дозволу та пропонує споживачам платні послуги.

У суді прокурори домоглися повернення земельної ділянки з водосховищем державі.

Пресслужба обласної прокуратури не вказує назву цього підприємства. З відкритих судових джерел відомо, що відповідчаем у даній справі є ТОВ «Карпус» (м. Луцьк), директором тут – Ігор Івасишин.

Кричевичівське водосховище побудоване на початку 80-х років на базі існуючого озера Забілля, у складі Кричевичівської осушувальної та державної міжгосподарської меліоративної системи. Актом прийому-здачі державною приймальною комісією від 29 жовтня 1982 року та рішенням Ковельської районної ради від 16 серпня 1984 року за №126 передано даний водний об’єкт у постійну експлуатацію на баланс Ковельського міжрайонного управління водного господарства.

Відповідно до Наказу Держводагенства від 01 червня 2020 року №484 «Про реорганізацію Ковельського МУВГ», Кричевичівське водосховище перейшло на баланс Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

08 червня 2016 року між Ковельським міжрайонним управлінням водного господарства та ТОВ «Карпус» було укладено договір на здійснення біологічної меліорації. Даним договором Кричевичівське водосховище не передавалося в оренду чи будь-який інший вид користування, лише було забезпечено для ТОВ «Карпус» безперешкодний доступ з метою здійснення ним біологічної меліорації.

Відносини, що склалися між сторонами не набули характеру майново-господарських, у зв’язку з чим акт прийому-передачі не складався.

Термін дії договору на здійснення біологічної меліорації, укладений між Ковельським міжрайонним управлінням водного господарства та ТОВ «Карпус» закінчився 08 червня 2021 року, однак станом на 22 березня 2023 року, не демонтовано тимчасові споруди (пірси) та не звільнено територію у межах Кричевичівського водосховища.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. Розграбували все..не залишили людям нiчого,,навiть води..А тi що пiдписували..вiдповiдати будуть..А крадiiв ..до тюрьми..При радянмькiй владi такоi чуми не було..Ще й крадуть iсторичнi пам”ятки..як будинок синагоги,,шв .фабрика..Але прокуратура мовчить..полiцiя мовчить..

  2. Ох і злочинці ці “Карпус”! Зарибили водойму, проводять там свої чемпіонатики і не дають чесним людям сіток поставити. А ще туалетів наставили! Варвари!

  3. Спочатку старий власник повинен знести незаконні туалети і перевдягальні, щоб гадити можна було скрізь, а гадити буде чим, зжерти стільки трофейної риби, яка роками звозилась на водойму… Потім нові користувачі, яких роками не пускали і ганяли з сітками, наситившись трофеями, виб’ють лишки електрикою, а коли нічого не залишиться – можна і не піклуватись за водоймою. Відразу після цього всі зможуть реалізувати своє право на спортивну і любительську риболовлю. Не забудьте придбати рибацькі квитки і якщо вам пощастить зловити в мертвій водоймі недомірка плотви, пам’ятайте, що штраф за неї становить 1564 грн

  4. Обычный рейдерский захват,кто то хочет на дурняк отхватить лакомный кусок,настроенное прибыльное хозяйство.

  5. Перейде в інші руки… А що не сплачували податки??? Рибою зариблювали, охороняли, вичищали… Дороговато ловити, але це все коштує грошей.

  6. gwerty,я бачу Ви підписалися адвокатом у “Карпуса”.Почитайте,будь ласка, коментарі по цьому питанні у статті на “Ковель media” від 6.03.2023р.,можливо отримаєте вичерпну інформацію по їх “господарюванню” на цій водоймі.Для підтвердження можу надати Вам багато цікавої інформації,якщо є бажання

    1. Прочитав… Сморід, мул, знов незаконні пірси. Все так, мабуть і є, але чомусь ні разу того смороду не чув, можливо не в сезон туди потрапляв. Нічий я не адвокат, але дійсно половити трофейної риби в нас на Волині немає де (вже). Про неконтрольоване використання комбікормів: ви бачили папери, по яким запускалась риба у водойму? Бачили тонаж? Яким чином можете підтвердити неконтрольованість процесу? Якщо людина вклала гроші в рибу, то і не отруїть воду, щоб вона виздихала, впевнений, що були проведені розрахунки. Вперше я туди потрапив у 10-тирічному віці і добре пам’ятаю, що там вудки не було куди кинути – все в сітках. Потім воно було у власності… Нічого говорити не буду, але і казковим озеро назвати могли тільки ті, кого туди пускали. А зараз це нормальна спортивна водойма. Про купання: там є пляж? Облаштований засобами порятунку, огороджений, з мілиною для заходу, ні? А чому громада його не облаштувала? Не облаштувала ні зараз, ні при попередньому власникові? Питання риторичні… Порівнювати цю водойму з озером в Уховецьку не зовсім коректно. Це штучна водойма, хоч і на базі природнього, її призначення зовсім інше. Порядок потрібен скрізь, тут з Вами погоджуюсь, але впевнений, що через пів року Ви не взнаєте водойму (і я зараз не про красу природи)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X