На Ковельщині освятили новий храм Православної Церкви України 

07.11.2022 16:17

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив престіл, іконостас і всю церкву Собору Пресвятої Богородиці в селі Ломачанці Ковельського деканату.

Про це повідомляє сьогодні Волинська єпархія Православної Церкви України.

Освячення та Божественну літургію владика очолив тут у 21-шу неділю після П’ятдесятниці. Служили декан протоієрей Іван Бонис, настоятель священник Богдан Маримон, інше духовенство. Архієрейськими благословенними грамотами нагороджено активних парафіян.

Божий дім засновано тут у червні 2013 року. Тоді митрополит Михаїл освятив хрест на місці майбутнього храму. До цього церкви в селі не було, богослужіння проводили в місцевій школі. 1 січня 2022 року служили першу літургію в новозбудованому храмі, а 8 січня відзначили перше престольне свято. Слово «собор» у цьому випадку означає «головне торжество на честь небожителя та осіб, пов’язаних із ним, що має й інші дні особливого вшанування».

Перша згадка про село Ломачанка датується 1578 роком.

Фото Волинської єпархії Православної Церкви України

Поділитися:

Коментарі

  1. Церква, як структура, показала своє абсолютне безсилля перед таким викликом, як війна. Питання на майбутнє: невже цей опіум надалі комусь потрібний? Усім притомним вже давно пора зрозуміти, що церква в житті допомагає лише однй людині – попу.

    1. Ти це про московську “церкву”? Так вона допомагає тільки одній нелюдині…

  2. А тобі класно стало після твого висера? Не пучить? Геморой із сраки не вилазить?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *