На Ковельщині учасники АТО не можуть отримати землю
Ветерани війни на Сході України судяться з селищною радою через те, що не можуть отримати землю, яку за участь у бойових діях гарантувала держава.
Про це йдеться в ефірі телепередачі «Факти ICTV».
Чиновники кажуть, мовляв, землі мало і на всіх її не вистачить.
Попри те, що технічна документація, на яку витратили майже 100 тисяч гривень, уже готова, ветерани досі не можуть отримати 19 наділів по два гектари у селі Колодяжне, що біля Ковеля.
Голова ОТГ, до якої перейшли землі, не хоче нам підписувати, затверджувати саму документацію технічну
– розповідає один з учасників війни на Сході
Зараз вони вирішили засіяти ці наділи соєю. Підозрюють, що на ці ділянки вже «накинули оком».
Ми раз приїхали, потім другий раз приїхали. Слова були такі: «Хлопці, питання можна вирішити, але з однією умовою, що ці землі ви надасте аграрію, якому я скажу»
– коментує ситуацію атовець Вадим Мартинюк
Однак місцева влада стверджує, що самі селяни не хочуть віддавати цих земель, бо весь час тут випасали корів.
Правильно, вони – герої, вони мають право, законом це передбачено. Ну але є права і в тих людей, які теж там живуть на тій території, вони теж мають право на землю. І там в нас тоже є якась черга…
– каже заступник голови Колодяжненської громади Петро Оксентюк
У Люблинецькій громаді схожа ситуація. Тут землі ветеранам спочатку дали, а потім «передумали».
Учасник бойових дій Олег розповідає, що селищна рада запропонувала йому два гектари землі. Однак, через певний час відмовилася від цього. Коли почалася війна він у свої 19 років пішов добровольцем на Схід. З лав Збройних Сил звільнився лиш півроку тому. Каже: те, з чим зіткнувся тут, на Ковельщині, розчаровує і принижує.
Затягують, морозяться, заставляють бігати. Лишній раз посилають з кабінета в кабінет, але толку з цього ніякого
– розказує атовець Олег
Земельні діляьнки тут запропонували ще 4 учасникам війни, але депутати не підтримали це рішення.
Мабуть, десь ми все почали сприймати як статистику. І це, ну треба це признати, таке життя. Але сказати, що ми десь стоїмо осторонь питань учасників бойових дій, це є неправда
– переконана голова Люблинецької громади Наталія Сіховська
Юрій Євченко Наталія Сіховська
Та ветерани вже не в силах терпіти, тож пішли до суду оскаржувати рішення селищної ради. Кажуть: терпіти таке беззаконня вже несила.
Получається повний абсурд. Коли треба було захищати рідну землю, ми пішли. А коли кинулись за те, що держава гарантувала і казала: «будь ласка», получається, що нам цього нема. Це принизливо
– обурюється Юрій Євченко
Фото, відео: «Факти ICTV»
Той бувший мент все мутить ! Як шов в депутати.то в біографіі не вказав ,що був ментом,та був задіяний у корупційних схемах! З ментовки він пішов по тихом,та все замяли,забули! Зараз ця особа хоче роздерибанити землю,яка по праву належать атовцям,та нагріти собі руки ,за раунок воінів ,патріотів,які воювали за Украіну і яким по праву належжать ці ділянки!
Цей бувший мент,якій був замішаний у корупційних справах (не вказав у біографіі,що був метом ,коли балотувався у депутати) хоче провернути ще одну земельну аферу з землею,яка по праву належить АТОВЦЯМ!!! Не відступайте ,боріться за вашу землю ,яка вам належить!