На Ковельщині вшанували пам’ять загиблих мирних українців – жертв Волинської трагедії

11.07.2023 о 08:52 · 2 хв читання

Цього року – 80-ті роковини Волинської трагедії – страшних подій польсько-українського конфлікту 1943-1944 років, що приніс людські жертви для обох сторін. Це – спільна рана, яка кличе до примирення.

Учора, 10 липня, у селі Гончий Брід було покладено квіти до пам’ятника загиблим українцям від Армії Крайової. У вшануванні взяли участь заступник начальника Ковельської районної військової адміністрації Сергій Самойленко, заступник голови районної ради Андрій Броїло, заступник сільського голови Петро Оксентюк, голова громадської організації «Товариство польської культури в місті Ковелі» Анатолій Герка, – повідомляє Колодяжненська сільська громада.

В знак пам’яті про убитих мирних українців біля храму у селі Гончий Брід у жовтні 2011 року було відкрито і освячено пам’ятник. На плитах викарбувані прізвища та імена розстріляних жителів сіл Гончий Брід, Дроздні, Рокитниця, Пересіка, Волошки, селища Голоби та міста Ковеля.

Представники влади та громадськості також відвідали монумент у селі Білашів, який у вигляді хреста споруджений у пам’ять про мирних жителів сіл Білашева, Грушівки, Іванівки, Перкович та усіх патріотів, які боролися і загинули за волю і незалежність України; римо-католицький цвинтар у Засмиках; памʼятник загиблим у роки Другої світової війни односельчанам, що на кладовищі у Грушівці. Посадовці схилили голови у скорботі за загиблими у ті роки, а також за полеглими в нинішній війні, з якою російський окупант прийшов на нашу землю.

Фото Колодяжненської сільської громади

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. в одному з сіл поблизу Кременця маленьким дітям перед вбивством прокололи очі, вирвали руки, ноги та язики. Таким чином, втомившись, вони були пробиті вилами. Старійшин насаджували шпильками і жахливо катували
    З одного будинку вигнали жінку з немовлям у дитячій ковдрі на руках. Вони забрали в неї ту новонароджену дитину і розбили її об стіну. Тільки мозок, як білий голуб, вискочив з голови.

  2. Дмитро Семенович Клячківський, командир району УПА-Північ, Червень 1943 року: Треба провести велику акцію з ліквідації польського елементу. З відходом німецьких військ цей сприятливий момент слід використати для ліквідації всього чоловічого населення віком від 16 до 60 років. […] Ми не можемо програти цю боротьбу, і польські сили повинні бути ослаблені будь-якою ціною. Лісові села та села, розташовані поруч із лісовими масивами, мають зникнути з лиця землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X