Президенти України та Польщі приїхали на Волинь, аби вшанувати пам’ять жертв Волинської трагедії

09.07.2023 о 11:23 · 3 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

Сьогодні, 9 липня, Президент України Володимир Зеленський та Президент Польщі Анджей Дуда зустрілися в Луцьку.

Про це повідомляє Суспільне.

Володимир Зеленський та Анджей Дуда завітали до Кафедрального костелу святих Петра й Павла.

Візит глав двох держав у Луцьку заздалегідь не анонсували. Напередодні ввечері у міській раді повідомили, що рух транспорту на вулицях Старого міста, де розташований костел, буде перекрито у зв’язку із проведенням заходів з вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та 80-ї річниці Волинської трагедії.

Голова Православної церкви України Епіфаній, глава Української греко-католицької церкви Святослав, митрополит Луцький і Волинський Михаїл / Фото: Суспільне Луцьк

На месу прибув митрополит Православної церкви України Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, глава Української греко-католицької церкви Святослав.

Разом вшановуємо всіх невинних жертв Волині! Памʼять нас єднає! Разом ми сильніші

– написав Зеленський у Телеграм

На месі у Луцькому костелі святих Петра й Павла окрім Анджея Дуди також перебувала делегація з Польщі та іноземні журналісти.

Президент Польща Анджей Дуда під час месси у костелі Луцька / Фото: Луцька міська рада

Жалобна меса у костелі завершилася орієнтовно о 12:00. Президент України Володимир Зеленський залишив захід раніше. Анджея Дуду біля костелу чекали декілька сотень лучан.

Публікація за темою: Прем’єр Польщі приїхав у Ковельський район вшанувати жертв Волинської трагедії

Волинська трагедія 1943-44 років – це обопільні етнічні чистки конфліктуючого польського та українського населення. Етнічні чистки були здійснені Українською Повстанською Армією (УПА) та польською Армією Крайовою (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафту (польська допоміжна поліція), радянських партизанів та українського і польського цивільного населення у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Публікація за темою: Як Москва відкрила браму до пекла на Волині

Кількість жертв серед місцевих поляків, за даними різних істориків, у тому числі польських, оцінюється від 30 до 70 тисяч людей; цифри офіційної Варшави – 100 тис. загиблих поляків. Кількість убитих українців оцінюють від 5 тис. до понад 20 тис. людей. Події Волинської трагедії Варшава давно називає «етнічними чистками», а 2016 року польський парламент визнав ці події «геноцидом».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. Найбільший організований злочин, 11 липня У т. зв У Криваву неділю українці напали на поляків, у тому числі на тих, хто перебував у церквах, у 99 містах, переважно в повітах Горохов і Влодзимеж, убиваючи беззахисних людей у неймовірно жорстокий спосіб.

  2. Вояк УПА багнетом багнетом підняв дитину, поки вона ще рухалася, а мій вояк «Це польський орел!

  3. вояк УПА вдарив дитину багнетом і підняв її, поки вона ще рухалася, а вояк кричав: «Це польський орел!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X