Не соромляться і надалі фабрикують дані по хворих на коронавірус

24.07.2020 о 18:23 · 3 хв читання

Чиновники від медицини продовжують й надалі фальсифікувати дані по кількості хворих на коронавірус у місті Ковелі та Ковельському районі.

За даними Національної служби здоров’я України, станом на 24 липня, на коронавірус хворіє 36 мешканців міста Ковеля та 9 жителів Ковельського району. Тобто, всього на Ковельщині на сьогодні є 45 хворих на COVID-19. Принаймні такі цифри оприлюднили на сайті Національної служби здоров’я України. Скільки з підозрою – не вказується.

А от за відомостями Ковельського МТМО, які опублікували на сайті міської ради, станом на 16:00 год. 23 липня на лікуванні в Ковельській центральній районній лікарні перебувало всього-на-всього 3 (три) хворих на коронавірус (двоє мешканців міста та іногородній). З підозрою на хворобу в стаціонарі знаходилося 13 людей (5 – ковельчани, 3 – мешканці Ковельського району та по одному чоловіку з Любомльського, Камінь-Каширського та Турійського районів).

Станом на 17:00 год. 24 липня ситуація у Ковельській ЦРЛ практично не змінилася: зменшилася тільки кількість людей з підозрою на коронавірус, тепер їх – 10. Цю статистику теж можна знайти на сайті міської ради.

Цікаво, що оперативна інформація в розрізі лікувальних закладів Волинської області щодо зайнятих ліжок хворими на COVID-19, яка раніше щодня публікувалася на сайті обласної державної адміністрації, востаннє подавалася ще 16 липня. Тобто, цілий тиждень цей важливий розділ чомусь не оновлюється.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що шість областей, в тому числі й Волинська, все ще не готові до послаблення карантину.

Згідно з даними МОЗ, послаблювати карантин не можна у:

  • Вінницькій області (висока динаміка поширення коронавірусу – 17,69% при нормі 10%);
  • Волинській області (високий відсоток виявлення захворювання 16,70% при нормі 11%);
  • Закарпатській області (висока завантаженість ліжок хворими на COVID-19 – 65,48% при нормі до 50%);
  • Івано-Франківська область (високий відсоток виявлення захворювання – 13,03% при нормі 11% та висока динаміка поширення хвороби – 48,13% при нормі 10%);
  • Львівська область (високий відсоток виявлення захворювання – 12,52% при нормі 11%);
  • Тернопільська область (висока динаміка поширення хвороби – 54,42% при нормі 10%);

Чи відповідають дійсності цифри, які подає Міністерство охорони здоров’я, – сказати важко.

Сьогодні, 24 липня, під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка, та за участі голови обласної ради Ірини Вахович відбулося засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головною доповідачкою була головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

Було заявлено, що в області досі з 4 визначених критеріїв, невідповідність відбувається по – коефіцієнту виявлення випадків інфікування COVID-19, котрий перевищує рекомендований (11%). Протягом останнього тижня він коливається в межах 14,3% – 18,6% і на сьогодні становить 16,7%. В зв’язку із цим область не може перейти до наступного етапу карантину, що передбачає послаблення обмежень.

Однак, чи можна довіряти вищевказаним цифрам та висновкам обласних чиновників?

Фото Волинської ОДА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X