Нейрохірурги прооперували восьмимісячну дівчинку з Ковеля з важкою хворобою

24.04.2023 о 15:50 · 3 хв читання
Елсі з мамою і нейрохірургом

Львівські нейрохірурги прооперували восьмимісячне малятко з важкою формою епілепсії. Хвороба викликала в дитини сильні і тривалі напади, які несли пряму загрозу її життю. Рідкісну і складну операцію виконали спеціалісти дитячої Лікарні Святого Миколая.

Про це сьогодні повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Маленька Елсі, так звати дівчинку, з’явилася на світ у Ковелі. Пологи були передчасними – на 31-му тижні. Перші чотирнадцять днів життя вона провела в реанімації. Згодом мама Елсі помітила, що її новонароджене дитя почало здригатися так, наче чогось лякається. А потому сильно плакати й синіти. Жінка звернулась за медичною допомогою.

Після огляду лікарі констатували: це судоми. А згодом МРТ підтвердила в дівчинки фокальну кортикальну дисплазію частини однієї півкулі. Це вроджена аномалія великої частини півкулі головного мозку, яка провокувала в дитини судоми.

Відтоді – місяці перебувань у лікарнях Волині та низка консультацій у Києві. Жодні ліки не запобігали нападам. До того ж, дитина зовсім не розвивалася. Судоми в маленької Елсі ставалися десятки разів щодоби і тривали аж упродовж 20 хвилин. Кожен такий напад міг бути фатальним для дитини. Тож батьки дівчинки продовжували пошуки спеціалістів, які б допомогли їхній донечці. Знайшли таких у Львові – в Лікарні Святого Миколая.

Після огляду та низки обстежень завідувач відділення нейрохірургії Михайло Ловга з командою епілептологів під керівництвом Марії Павлюк приймають рішення – потрібно якнайшвидше прооперувати Елсі. Бо кожна судома дійсно може стати останньою. І хоч хірургічні втручання у випадках епілепсії досі проводили лише діткам від двох рочків, беруться за операцію. Бо це єдиний шанс на порятунок для дівчинки.

Львівські нейрохірурги провели Елсі одне з дуже рідкісних втручань у дітей – передню квандрантну дисконекцію. Простими словами: зону в правій півкулі мозку, з якої йшли патологічні імпульси, від’єднали від обидвох півкуль, максимально зберігши при цьому зону, що відповідає за рухи. Аби ці аномальні імпульси не поширювалися на решту органа.

Втручання минуло успішно. А результати МРТ свідчать: нейрохірурги блискуче виконали свою роботу. Вони повністю від’єднали патологічну зону.

Елсі полегшало після операції. Хоча ще певний час у дівчинки можуть відбуватися поодинокі судоми, вона одужує. Маля стало жвавіше і почало усміхатися. Та найважливіше – тепер Елсі розвиватиметься. Адже раніше кожен напад судом гальмував її розвиток.

Із дівчинкою нині займаються спеціалісти з реабілітації. І вже є успіхи: у 8 місяців Елсі вперше підняла ліву ручку. Тож рідні дякують всім спеціалістам, зокрема, завідувачу відділення нейрохірургії Михайлові Ловзі.

Фото Першого медичного об’єднання Львова

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X