У Львові вилікували 5-річного хлопчика з Ковельщини, який хворів на гостру лейкемію

21.02.2023 13:17

Із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичну центру виписали додому 5-річного хлопчика з Ковельського району, який пройшов повний цикл лікування від гострої лейкемії під час війни та одужав.

Про це повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові.

Ромчик із Ковельщини потрапив до львівського центру на початку червня минулого року. У п’ятирічного малюка волинські медики запідозрили пухлину: хлопчик сильно кашляв, гарячкував, а на рентгені виявили великий утвір середостіння.

Фахівці особливої дитячої лікарні після дообстеження змінили діагноз. Аналіз крові показував наявність бластних клітин, тож стало очевидно, що у дитини – гостра лейкемія.

Один із варіантів цієї хвороби характеризується збільшенням лімфатичних залоз у грудній порожнині.

Батьки відмовились евакуюватись за кордон, вирішили залишитись у львівському центрі.

Стан маленького пацієнта був важкий, лікувати потрібно було негайно. Йому розпочали програмну хіміотерапію, яку хлопчик успішно завершив. Три етапи протокольного лікування тривали 9 місяців та були ефективними. Зовсім недавно ми відпустили маму і малечу додому

– повідомила лікар-гематолог дитячий Олена Степанюк

Зараз у малюка ремісія, певний час хлопчик матиме підтримувальну терапію (у таблетованій формі) в амбулаторних умовах. До нас приїжджатиме лише на контрольні огляди.

Коли рідні Ромчика звернулись за допомогою, ми уже оговтались від шоку перших місяців повномасштабної війни та цілком адаптувались до роботи у воєнний час. Не було таких частих тривог, і потрібні медикаменти у нас теж були. До того ж у пацієнта був стандартний випадок, з яким ми досить часто мали справу до війни, тож розпочали лікування, яке зараз успішно завершили

– розповіла завідувачка відділенням Ірина Цимбалюк-Волошин

Зараз у гематологічному відділенні ще близько 25 пацієнтів з різних регіонів: Одеса, Рівне, Дніпро, Закарпаття. Найчастіша онкогематологічна патологія у дитячому віці – гостра лейкемія та лімфома.

Хронічний стрес, у якому перебувають діти під час війни, послаблює імунну систему. Відтак вона уже не так ефективно функціонує, що створює кращі умови для поширення злоякісних клітин. Точну статистику в умовах війни вести важко, як і саме лікування. Тим не менше, значний відсоток онкохворих дітей в Україні має шанс знову бути здоровими

– зауважила Ірина Цимбалюк

На думку лікарів-спеціалістів з дитячої онкогематології, саме уважність батьків відіграє важливу роль. Тож медики закликають батьків бути уважними до самопочуття дитини, не ігнорувати зміни у поведінці та прислухатись до скарг.

Фото Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру

Поділитися:

Коментарі

  1. Слава Богу! Яке щастя читати такі новини. Хай малюк росте здоровим на втіху рідним!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *