Обласну структуру ветеранів війни очолив ковельчанин Саша Харьковський

14.07.2021 о 09:51 · 3 хв читання

На Волині 12 липня вперше відбулося засідання Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України при Волинській обласній державній адміністрації. Зокрема консультативно-дорадчий орган створений відповідно до розпорядження голови ОДА Юрія Погуляйка від 25.05.2021 року № 294.

Його основними завданнями є захист законних прав та інтересів ветеранів війни Волині, їх підтримка, реабілітація та надання необхідної допомоги, – повідомляє ОДА.

Відтак, до складу Консультативної ради увійшли представники обласних, районних та міських громадських об’єднань учасників АТО/ООС та їх сімей.

Під час засідання, яке відбулося за участі заступника голови облдержадміністрації Анатолія Костика, її учасники обрали головою Консультативної ради очільника Громадського формування «БУГ», учасника бойових дій (АТО) Олександра Калюжного (він же – Саша Харьковський). Секретарем консультативно-дорадчого органу став голова Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині» Олег Кобилинський.

Сьогодні ми говоримо про учасників та ветеранів АТО/ООС не просто, як про військових, а як про захисників нашої держави і обов’язок кожного з нас, дбати про їхній соціальний захист та соціальні гарантії для їхніх сімей. Утворення Консультативної ради допоможе нам в цьому, адже це надасть можливість взаємодіяти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами та організаціями з питань, які стосуються інтересів учасників військових дій

– зауважив Анатолій Костик

Слід зазначити, що під час установчих зборів члени Консультативної ради затвердили ряд організаційних питань. Зокрема, наступні засідання відбуватимуться у крайній четвер кожного місяця. У разі позачергових зборів присутні вирішили проводити засідання у режимі онлайн. Однак, у випадку заборони на державному рівні проведення будь-яких зібрань у зв’язку із коронавірусною інфекцією, Консультативна рада теж проходитиме у режимі відеоконференції.

Також начальниця управління культури, з питань релігій та національностей Ольга Чубара доповіла присутнім про затверджений розпорядженням голови ОДА від 1 липня 2021 року №387 план заходів про вшанування в області Дня пам’яті захисників України. За її проханням до 10 серпня 2021 року члени Консультативної ради мають подати свої пропозиції щодо організації заходів у зв’язку із пам’ятним днем.

Своєю чергою, заступниця директора департаменту-начальник управління соціальних гарантій облдержадміністрації Людмила Сірбіненко розповіла, що у День пам’яті захисників України є можливість для сімей загиблих організовувати поїздки для вшанування пам’яті Героїв області та країни.

Також для осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів сімей загиблих учасників АТО виплачується компенсація 1 000 гривень на рік за пільговий проїзд у громадському транспорті.

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть скористатися державними програмами санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації. На жаль, у членів їхніх сімей з цього приводу є певні труднощі. Тож для них виділяються із видатків обласного бюджету путівки на семиденний відпочинок у «Лісовій пісні», або в «Проліску» відповідно до їхніх звернень

– зазначила Людмила Сірбіненко

До прикладу, у липні цього року 44 члени сімей учасників АТО/ООС їде в санаторій «Лісова пісня» та 14 – в «Пролісок».

Фото Волинської ОДА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X