Олег Кіндер: розчищення річки Воронка – «чистий кримінал»

24.12.2020 о 18:26 · 3 хв читання

Сьогодні на пленарному засіданні другої сесії Ковельської міської ради депутати з-поміж інших питань внесли зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища в місті Ковелі на 2019-2022 роки.

Під час обговорення з критикою виступив депутат від партії «Сила і честь» Микола Печенюк (свого часу був головою громадської ради при Ковельській міській раді – ред.). Він висловив незадоволення передбаченою у програмі сумою коштів на виготовлення документації для розчищення річки Турія. На його думку, ця сума є надто завищеною.

Микола Печенюк навіть запропонував провести розслідування стосовно виділених грошей на порятунок Турії.

Микола Печенюк

Також він нагадав присутнім, як йому та іншим підприємцям і громадським активістам вдалося лише за півмільйона гривень розчистити три кілометри річки Воронка в селі Зелена. Як відомо, на ці потреби частину грошей виділила сільська рада, решта – надійшли з Державного фонду розвитку водного господарства. А роботу виконало Ковельське міжрайонне управління водного господарства.

Головна спеціалістка відділу цивільного захисту та екологічної безпеки виконавчого комітету Оксана Козакевич, яка доповідала щодо розгляду даного питання, заявила, що роботи по розчищенню річки Воронки велися без відповідних на те документів.

Це виготовлялася оцінка впливу на довкілля, як того вимагає Закон «Про оцінку пливу на довкілля». Як чистили річку Воронку, в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля висновку такого немає, тому, я думаю, потрібно на це звернути увагу… Воронка прочищена без оцінки впливу на довкілля

– зауважила Оксана Козакевич

Слова посадовиці підтвердив і депутат від «Батьківщини» Олег Кіндер, який 10 років був мером Ковеля. Він запропонував звернутися з відповідним запитом до Державної екологічної інспекції, щоб там перевірили наявність необхідних документів на розчищення русла річки Воронка.

Сьогодні Зеленська сільська рада буде входити до об’єднаної громади Ковеля. Потрібно дати запит в екологічну інспекцію: «А як без дозвільних документів взагалі чистилася річка Воронка?» Я сам особисто перевіряв. Це чистий кримінал. Не мали люди права взагалі ні копійки використовувати грошей, тому що ніяких документів, в тому числі самого основного документа – ОВНС (Оцінка впливу на навколишнє середовище, – ред.) немає. Це обов’язковий в першу чергу документ, тому що це не є штучна водойма, на яку не потрібно розробляти ОВНС. Тому, власне, є пропозиція, дати запит на Державну екологічну інспекцію нехай перевірять, як робилися роботи по розчищенню русла Воронка

– сказав Олег Кіндер
Олег Кіндер

Більшістю голосів запропоновані зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища в місті Ковелі на 2019-2022 роки депутатами були ухвалені.

Депутатський запит Олега Кіндера головуюча на сесії секретар міської ради Оксана Багнова не голосування чомусь не поставила.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X