Опалювальний сезон на Волині під загрозою

20.09.2021 о 17:43 · 2 хв читання

В АТ «Волиньгаз» закликають споживачів природного газу, ОСББ та управителів не зволікати та якнайшвидше підписати акти розмежування. А також укласти договори на техобслуговування внутрішніх газових мереж.

Спеціалісти газової компанії наголошують: тоді в оселі під час опалювального сезону буде безпечно для всієї родини, адже внутрішні газові мережі відповідно до правил треба обстежувати раз на рік. Відповідальність за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами покладається на їх власників. Власник (балансоутримувач та орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України, – повідомляє пресслужба АТ «Волиньгаз». 

Згідно з змінами в законодавстві, тепер це компетенція не облгазів, тобто операторів газорозподільних мереж, а споживачів, ОСББ та управителів багатоквартирних. Ця послуга вже є платною, кілька років тому кошти на проведення техобслуговування були передбачені в тарифі на розподіл газу і НКРЕКП їх затверджувала, зараз – ні.  

Користувачі послуг замовляють послугу – ми виконуємо. Ця послуга є ринковою і її може виконати будь-яка організація, яка має дозвіл на виконання таких робіт. «Волиньгаз» обстежує газові мережі в приватних і багатоквартирних будинках на предмет можливих витоків газу від вводу до квартири – до газових приладів. Фахівці здійснюють приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів, роблять огляд та перевіряють герметичність футлярів у місцях прокладання через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, роблять перевірку працездатності та змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах. Також усувають витоки на муфтових з’єднаннях

– зазначає начальник відділу технічного обслуговування АТ «Волиньгаз» Роман Шабала

Акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін зі споживачами укладають усі надавачі комунальних послуг: водоканали, обленерго, тепловики. Оскільки система газопостачання є об’єктом підвищеної небезпеки, а балансоутримувач (власник) будинку самостійно не може здійснювати обслуговування такої системи, тому має укласти відповідний договір із ліцензійною організацією.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X