Протест у Ковелі: зупинити «тарифний геноцид», а Шмигаля – у відставку

17.01.2021 о 17:12 · 3 хв читання

Сьогодні, 17 січня, у Ковелі на площі Героїв Майдану біля Будинку рад відбулася протестна акція проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Організатором заходу виступив координаційний комітет ветеранів та пенсіонерів силових структур Ковеля та Ковельського району.

Незважаючи на холодну погоду, тріскучий мороз, під стіни міськради прийшло кілька сотень людей. Вони висловлювали своє кричуще обурення різким зростанням цін на природний газ та електроенергію для населення під час пандемії, називали дії влади такими, що ведуть до навмисного і безповоротного знищення власного народу – до геноциду. Говорили про введення єдиного порядку розрахунку справедливих тарифів на комунальні послуги, а також скаржилися на низькі пенсії та доходи у порівнянні з високими цінами, зокрема і на продукти харчування. Закликали нову владу Ковеля підтримати людей своїми рішеннями і діями.

Нагадаємо, що на позачерговій сесії Ковельської міської ради, яка відбулася 15 січня, було ухвалене звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу. Також, за словами першого заступника ковельського міського голови Тараса Яковлева, буде вивчене питання щодо можливого введення мораторію на підняття комунальних тарифів для населення. Щоправда, для прийняття такого рішення в міському бюджеті потрібно віднайти чималу суму коштів на погашення різниці за тарифами.

На мітингу ухвалили колективне звернення до міського голови Ігоря Чайки, депутатів міської ради, яке відразу ж вручили присутньому тут очільнику Ковеля. В акції протесту також взяли участь і окремі депутати міськради. Найактивніші серед них – голова фракції «Сила і честь» Ігор Пініс і депутатка від цієї ж політичної сили Галина Стасюк.

У прийнятому зверненні учасники ковельського мітингу вимагають до першого лютого терміново внести подання до Верховної Ради України про відставку прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у відповідності до статті 106 Конституції України негайно зупинити дію нормативних актів органів державної виконавчої влади щодо «тарифного геноциду» народу України, терміново розробити та ввести на розгляд Верховної Ради, як невідкладний, окремий Закон України «Про тарифоутворення у сфері комунальних послуг для населення України».  

Окрім цього, ковельчани звернулися до мера з проханням вивчити досвід Мукачівської міської ради щодо повернення у власність міської громади газотранспортної та газорозподільчої системи, які перебувають у власності ПАТ «Волиньгаз».   

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X