Неодноразово судимий ковельчанин закликав депутатів «не мірятися яйцями»

15.01.2021 16:10

Сьогодні, 15 січня, депутати Ковельської міської ради зібралися на позачергову третю сесію, аби своїм рішенням відреагувати на стрімке зростання цін на електроенергію та природній газ для населення України.

Попередньо депутатські фракції ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «За майбутнє», «Європейська Солідарність», «Сила і честь», «Слуга народу», Аграрна партія України напрацювали звернення до Президента України, ВРУ, Кабінету Міністрів України, Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природнього газу та розподіл природнього газу, яке й винесли на розгляд та ухвалення в сесійну залу.

Оскільки до його написання були причетні депутати зі всіх політичних фракцій ради, то очікувалося, що затвердження звернення не займе багато часу. Однак, сталося все до навпаки. Жвава дискусія в залі розгорілася тоді, коли міський голова попередніх двох скликань, а нині депутат від «Батьківщини» Олег Кіндер запропонував ввести на території громади мораторій на підвищення цін на комунальних послуг на 2021 рік і не закликати у зверненні «Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення».

Пізніше голова депутатської фракції від «Батьківщини» Віра Федосюк пояснила, що рада на місці може ухвалити рішення щодо мораторію, але для погашення різниці у тарифах має відшукати з міського бюджету гроші. Свою пропозицію Олег Кіндер вбачав в окремому проєкті рішення. На думку «білосердечних», це буде конкретна допомога громадянам.

Той факт, що дане питання є актуальним, погодилися і в «Слузі народу». Але тут проти того, щоб забирати вже передбачені кошти з інших статей на компенсацію різниці по тарифах. Депутат від «слуг» Олег Уніга зауважив, що наразі необхідно ефективно використовувати енергоносії, а для цього місту потрібно активніше працювати над програмами по енергозбереженню і енергоефективності житла, що відчутно збереже гроші населення.

Олег Уніга

Читайте також: У Ковелі фірма депутата міськради виграла тендер на 334 тисячі гривень

«Несподіваною та не зовсім актуальною» назвав пропозицію Олега Кіндера перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

Я не готовий коментувати, що це буде коштувати для бюджету, але за цим рішення однозначно прийде питання компенсації цих витрат… Для Ковеля – це буде самогубство. Принаймні, приймати таке рішення в сліпу – це, як мінімум, не розумно

– відповів чиновник

Тарас Яковлев

Він попросив наразі дане питання не включати до порядку денного, щоб мати час його ретельно опрацювати з усіма підрахунками.

Втім, Олег Кіндер наполягав на своєму. Більше того, він навіть вказав, де в міському бюджеті можна взяти кошти на погашення різниці по тарифах. За його словами, казна матиме близько 20 мільйонів вільних залишків. Отож, частину з цих коштів Олег Кіндер і пропонує передбачити на тарифні витрати.

Ми відстоюємо в цій залі саме інтереси ковельчан, а не просто: «Давайте вивчимо, давайте там модернізуємо». Це абсолютно різні речі. Ми звертаємося з вимогою до Верховної Ради, до Президента, Прем’єр-міністра. Це абсолютно різні речі. Та питання в частині мораторію – це мова йде про ковельчан, а наші звернення – це чисто декларативний характер. І що від того будуть мати ковельчани?

– наполягав Олег Кіндер

Олег Кіндер

Те, що депутати покликані захищати інтереси ковельчан, підкреслив  і головуючий Ігор Чайка. Але, на його думку, будь-яке нове питання спершу необхідно ретельно вивчити, а потім уже приймати по ньому рішення. Тим не менш, він поставив пропозицію Олега Кіндера на голосування і вона набрала лише 6 голосів «за». Отож депутати пропозицію не підтримали.

Однак на цьому дискусія не закінчилася. До мікрофону вийшов ковельчанин Сергій Здоміщук (суд неодноразово притягував його до адміністративної відповідальності), який закликав депутатів «не сваритися у залі і не мірятися яйцями, бо люди на межі виживання».

Сергій Здоміщук

Платіжки приходять просто бєшані. Людям треба пояснити, що ви для цього будете робити. Звернення, так, потрібно робити до Президента, до Верховної Ради. У неділю будуть збиратися місцеві жителі. Сьогодні покажіть план дій, що ви будете робити, щоб люди не перекривали трасу Київ-Варшава. Вас прошу, щоб ви до цього віднеслися дуже серйозно. Давайте вирішуйте і хватить вам яйцями мірятися

– красномовно висловився Сергій Здоміщук

Після такого промовистого, гучного виступу і запевнень першого заступника міського голови, що питання стосовно мораторію на комунальні тарифи буде опрацьоване в кабінетах виконкому, а потім винесене на розгляд депутатам, останні взялися, нарешті, за голосування і одноголосно підтримали запропоноване звернення.

   

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Шановні журналісти,досить нагадувати ковельчани про кіндера та його бригаду,воно стіліьки шкоди ковельчанам принесло за десять років,а тепер ще лізе зі своїми лицемірними пропозиціями.Дуже Вас прошу не пишіть за цих політичних трупів,не показуйте їх брехливі морди!Як сказав івахів,,надоїли,, Українською ОСТОГИДЛИ!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.