Пам’ятка архітектури чи гроші: у Ковелі сусіди сваряться за добудову

28.01.2021 о 11:15 · 2 хв читання

У Ковелі на вулиці Ветеранів розташований житловий двоповерховий будинок (№ 16), який ще був зведений на початку XX століття, а тому є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Власниця однієї із квартир Оксана Королік у 2012 році надумала до свого помешкання зробити прибудову. Звернулася до сусіда Олександра Оксеньчука за письмовою згодою. І останній погодив її ініціативу. Але після того, як він дізнався, що пані Оксана оформляє відповідні документи вже на добудову двоповерхової споруди, а попередньо мова йшла за іншу площу, запротестував. Про це чоловік розповів тележурналістам 12 Каналу.

Оксана Королік підтвердила, що проєкт розробляється на два поверхи. А також запевняє, що діє виключно в межах чинного законодавства. І нарікання сусіда вважає безпідставними.

Я оформила довгострокову оренду землі, за який увесь цей час платяться гроші. Після закінчення восьми років у пана Оксеньчука виникли до мене додаткові фінансові вимоги, які я, як простий громадянин України, не в змозі була виконати. Після чого мій сусід звернувся до компетентних органів і я була змушена відстоювати свої права

– пояснює Оксана Королік

Олександр Оксеньчук зауважує, що фінансової вигоди не хоче. Проти такого будівництва виступили й інші місцеві жителі. Їх непокоїть те, що добудова може спричинити руйнацію усього будинку.

На підставі рішення суду нами видано містобудівні. Є далі процедура по пам’ятках архітектури та обов’язкові дозволи органу охорони культурної спадщини, погодження проєктної документації і так далі

– прокоментувала ситуацію навколо добудови до пам’ятки архітектури головна архітекторка міста Людмила Мурай

В управлінні культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА, яке зобов’язане погоджувати подібну проєктну документацію на добудову, запевнили, що таких документів вони не розглядали, тому що не отримували.

Згідно закону України «Про охорону культурної спадщини», будь-які роботи на пам’ятці цієї території, в зоні охорони обов’язково погоджуються з відповідним органом охорони культурної спадщини. У випадку з цим будинком – це наша компетенція… Звернення були, потім були скарги на цю заявницю. А щодо самої проєктної документації, то вона на погодження не надходила. Так само, як і не було звернень щодо дозволу на будівництво

– говорить головний спеціаліст управління культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА Петро Ходань

Як кажуть юристи, згідно з чинним законодавством, жінці не треба погодження сусідів на добудову. Це не передбачено жодним нормативним документом. Проте, в цьому випадку обов’язково має бути погодження від органу, який контролює охорону культурної спадщини.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X