Пам‘ятник Наполеонівській війні у Ковелі

Андрій Миронюк
28.06.2020 о 15:34 · 2 хв читання

На жаль, сьогодні немає точної інформації, коли саме був збудований пам‘ятник, присвячений Наполеонівській війні 1812 року. Проте є чутки, що він був побудований на місці військового поховання до річниці війни.

Пам’ятник розміщувався практично посередині сучасного футбольного поля на вулиці Грушевського.

Потрібно розуміти, що в реаліях 1812 року це місце було поза межами міста. Також є свідчення, що саме тут відбувалися бойові сутички армії Наполеона.

Можете поглянути на світлину, де зображена гармата старого типу та цей пам‘ятник. Припускаю, що це могла бути сфотографована історична реконструкція війни 1812 року.

Вже за часів Польської Республіки (на початку 1920-х) пам‘ятник зруйнували. Натомість був побудований новий, схожий на свого попередника, хоча й менший у розмірі. Зведений у кількох десятках метрів від оригінального, щоб зберегти історичну пам‘ять про події 1812 року.

На місці старого пам‘ятника розпочали будувати костел Святого Станіслава.

Новий пам‘ятник розміщувався в «кутку» сьогоднішнього футбольного поля, практично на перехресті вулиць Грушевського і Вітовського.

Під час Другої світової війни, у 1944 році, костел зруйнували радянські війська.

Розглядаючи авіазнімок за 10 липня 1944 року, можна зробити такий висновок: судячи по тіні, яку кидає пам’ятник, видно, що він не був зруйнований під час боїв. Очевидно, його зруйнувала радянська влада.

Пам‘ятник «пережив» режими Російської, Австро-Угорської імперій, УНР, Польської Республіки та Третього Рейху. Проте не «вистояв» у радянський період.

Таким чином, пам‘ять про Наполеонівську війну «вибили» з місцевої пам‘яті.

Закінчу цю публікацію цитатою Джорджа Орвелла з роману «1984»:

Хто контролює минуле, той контролює майбутнє; хто контролює теперішнє, той контролює минуле

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X