Погляд з усіх ракурсів – Ковель, костел святого Станіслава

10.09.2021 18:47

Для кращого просторового уявлення, вирішив створити підбірку із фотографій зруйнованого костелу святого Станіслава у місті Ковелі.

Підбірка представляє із себе шість фотографій костелу із різних ракурсів (світлини кінця 1930-тих років).

Також в публікації присутній колаж із фотографії вже зруйнованого костелу та авіазнімків за 1939 і 1944-й роки.

На місці футбольного поля при сьогоднішній вулиці Грушевського, знаходився костел святого Станіслава, на тодішній вулиці Помнікова (з польської мови ul. Pomnikowa – монументальний, або пам‘ятник).

Будівництво костелу тривало з 1922-го до кінця 1938-го року.

Повна назва – костел-пам’ятник крові і хвали святого Станіслава – Біскупа і Мученика.

Будівлю було видно далеко поза містом. У внутрішніх приміщеннях розміщувалися окремі каплиці для військових, для поховань, хрещальня з криптою, дві закристії (ризниці), музичний хор з органом. У 1933 році у храмі були встановлені і освячені дзвони з іменами «Віра», «Надія», «Любов». Фундамент. А вже з 1935 року у храмі почали проводитися богослужіння. Будівництво вежі закінчилося у 1938-му році.

Костел був знищений в ході запеклих боїв, які точилися у Ковелі за часів Другої світової війни, а саме вранці 6-го липня 1944 року – день так званого «визволення Ковеля».

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. Потрібно залучати інвесторів з Польщі та ЕС,та збудувати ідентичний на місці колишньоі тюрми,буде гарна окраса міста!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.