Поштові шафи – зняті з балансу і відповідальності

Зоряна Бодялова
04.01.2023 о 15:33 · 4 хв читання

Зовнішній вигляд говорить про те, що залізяки вже давно «вмерли». Але присутня тут поштова кореспонденція все-таки нагадує про вогник «життя» цих привидів з поштового минулого: зі скриньок виглядають рахунки комунальних платежів, частина з них валяється на землі (щоб була робота двірникам). Деякі скриньки перетворені на смітники – прояв «високої культури» нашого народу… То чому поштові шафи на вулицях Ковеля в такому страхітливому вигляді?

Що кажуть працівники «Укрпошти» в Ковелі?

Кажуть, що не мають права офіційно давати коментарі. Начальниця відділення поштового зв’язку «Укрпошти» Ковель-8 Філіпчук Лариса порадила звернутись з цим питанням до Волинської дирекції «Укрпошти».

Волинська дирекція «Укрпошти» ігнорує запити на публічну інформацію

2 листопада 2022 року був відправлений перший запит, 22 грудня 2022 року – повторно був відправлений ще один запит. Відповіді я не отримала. Дивною видається така поведінка поштового керівництва в Луцьку, адже питання в запиті прості і не потребують багато часу чи зусиль, щоб дати на них відповідь.

Відповідь на запит на отримання публічної інформації повинна надаватись за 5 днів, на звернення – 30 днів. Я не дочекалась відповіді і через два місяці після відправлення першого запиту… Проте, Волинська дирекція «Укрпошти» час від часу нагадує про своє існування – нещодавно керівник Волинського відділення Іван Люсак в шапці Діда Мороза позував для фото разом з керівництвом області на церемонії погашення новорічних марок.

Що каже влада Ковеля?

Каже, що не володіє інформацією щодо того, на чиєму балансі перебувають поштові ящики і перенаправляє запит на Волинську дирекцію «Укрпошти».

Що вдалось з’ясувати неофіційно?

  • «Закон про поштовий зв’язок» був прийнятий у 2001 році і приблизно в той період поштові шафи були зняті з балансу «Укрпошти». Тобто, біля 20 років (!) поштові шафи на вулицях Ковеля є «нічийними»;
  • Поштові шафи були зняті з балансу «Укрпошти» і передані… так нікому і не передані, вони просто «висять в повітрі!»;
  • Листоноші мають та користуються ключами від поштових шаф, хоча самі шафи не належать «Укрпошті»;
  • Працівники пошти посилаються на «Закон про поштовий зв’язок», в якому говориться, що листоноша вкладає кореспонденцію в ті ящики, які встановлюють самі мешканці будинку, ОСББ або ж забудовник при здачі новозбудованого будинку в експлуатацію;
  • Листоноша залишає кореспонденцію в ящиках поштових шаф (якщо вони в нормальному стані). Якщо ящиків немає, або вони в поганому стані, тоді працівники доставляють по будинках.
  • Листоноша зобов’язаний доставити кореспонденцію до особистої скриньки біля приватного будинку (наприклад, на воротах), достатньо лише попередити листоношу в усній формі про те, що за певною адресою є скринька, і що саме туди потрібно доставляти;
  • Працівники пошти наголошують: якщо абонент не має поштової скриньки, то листоноша має право адресований абоненту лист запхати в щілину забору, дверей, або ж не доставити ніяк. Придбання, установка, утримання в належному стані поштових шаф і скриньок здійснюється власниками житлових (чи адміністративних) будинків. На практиці, підійде навіть звичайна пластикова пляшка, почеплена до забору: вона може вважатись місцем, куди листоноша має покласти рахунок про сплату комунальних платежів, газет, листів і т.д. Простими словами: чий будинок, той і забезпечує місце, куди доставити кореспонденцію;
  • Можна взяти в оренду абонементну скриньку в будь-якому відділенні пошти (послуга коштує 36 гривень на місяць).
  • Співробітники «Укрпошти» пригадують, що питання поштових шаф час від час виринало і відходило в забуття. Давно стояло питання про те, щоб їх прибрати з вулиць міста. Але віз і нині там…

Охочих взяти на себе відповідальність немає, тому залізні страшили залишаються на вулицях Ковеля. Справді, для чого організовувати демонтаж того, що саме може з плином часу впасти? Пропоную дочекатись падіння поштових шаф і з цього приводу «Укрпошта» нехай випустить марку на честь їх «рекордної і героїчної стійкості»…

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. На знімках поштові скриньки не висять в повітрі. Вони займають частину земельної ділянки. Значить місто не отримує плати за землю. А це вже відповідальність міської влади.

  2. Ото добре зробили , що сказали що вони нічийні. Скоро демонтують ті, кому треба копійчина. і здадуть на металобрухт. і гроші матимуть, і порядок буде. А то влада почне знов гроші виділяти на демонтаж і утилізацію. то нехай краще хтось у приватному порядку “привласнить”.

    1. І це не тільки відноситься до ящиків на вулиці але й і у під’їздах я так розумію! У деяких домах вони ще гірші або взагалі нема. Можливо це вже відноситься до Жеку не знаю тоді до нього питання.за що я плачу та ще 100квартир в місяць 600грн якщо будівлі завищенні ні дверей, ні сход ні ящиків почтових,дверей, вікон. про фарбування чи обертання я мовчу. Все роблять люди якщо можуть. Гроші куди ідуть? Альо Жек

  3. Якби за залізо брухтарі платили нормально, давно б тих шаф не було незалежно від того, стояли вони десь на балансі чи ні.

  4. Скажу із власного досвіду. Все ж таки колись в 90 – х працював на Пошті… Де юре ні філії Укрпошти в Ковелі по документах не існує, є лишень Укрпошта в Луцьку… З “керівницею” 8 – го відділення укрпошти Л. Філіпчук колись говорив… У неї не має ні службового посвідчення ні довіреності представляти Укрпошта, до того ж згідно реєстрів Ковельська Укрпошта не стоїть на обліку в органах державної влади… Тай Укрпошта – це взагалі приватна структура кінечним бінвціфіаром котрої є британське адміралтейство…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X