Працівникам Ковельського хоспісу заборгували заробітну плату

31.07.2020 о 12:22 · 2 хв читання

Про це говорилося у Луцьку на спільній нараді обласної ради та облдержадміністрації, яка відбулася 30 липня.

За словами виконуючої обов’язки начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА, депутата облради Людмили Тимощук, є борги перед працівниками Ковельського хоспісу. Як варіант, вона пропонує знайти резерви для цих виплат в обласному бюджеті, доки не врегулюється питання на державному рівні, повідомляє обласна рада.

Актуальне питання, що потребує вирішення у поточному році – це підвищення рівня фінансування закладів охорони здоров’я в умовах медичної реформи та поширення коронавірусної хвороби. Так, на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я бюджету області на 2020 рік передбачена субвенція в обсязі 39,1 млн грн, що не забезпечує мінімальну потребу для функціонування таких закладів і додатково потребує 18,2 млн гривень.

Крім того, на фінансування закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, і які з 1 квітня 2020 року фінансуються з державного бюджету через Національну службу здоров’я України (НСЗУ), додатково, до рівня минулого року, необхідно 126,1 млн гривень.

Ці питання облдержадміністрацією порушені перед Мінфіном, МОЗом та НСЗУ, однак, звернення, які надходять від медичних комунальних підприємств області, свідчать про необхідність активізації роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації із вказаними центральними відомствами на державному рівні.

Людмила Тимощук називає ситуацію катастрофічною.

Також, прогнозовано, що в галузі охорони здоров’я до кінця року може не вистачити коштів на оплату енергоносіїв на суму в понад 23,5 млн грн.

Але ми проаналізували, що ті заклади, які мають хороше фінансування з НСЗУ і значно більше, ніж в минулому році, можуть використати їх на оплату енергоносіїв, згідно з нормами Бюджетного кодексу України. Тоді заборгованість буде меншою, ніж 13 млн грн. В нас до таких відносяться обласна клінічна лікарня, онкодиспансер центр терапії залежностей

– зауважила Людмила Тимощук

Як інформує облрада, вчора, 30 липня, постійна комісія з з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендувала голові обласної ради Ірині Вахович підготувати звернення до центральних органів виконавчої влади (Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України) та Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вирішення питання, пов’язаного із забезпеченням виплати медикам області доплат у розмірі до 300% до окладу за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19.

Таку ініціативу під час засіданні вніс депутат Михайло Бегаль («Солідарність»). Пропозицію підтримали всі члени комісії, присутні на засіданні, окрім Володимира Кучера («УКРОП»), який проголосував «ПРОТИ».

На фото: Ковельський хоспіс

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X