На посаду керівника хоспісу в Ковелі претендує лише одна людина

10.06.2020 о 13:42 · 2 хв читання
Наталія Віслогузова

Сьогодні відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Ковель» Волинської обласної ради.

На посаду претендувала одна кандидатка – нинішня очільниця закладу Наталія Віслогузова, повідомляє Волинська обласна рада.

Презентуючи свою програму, вона коротко нагадала історію закладу, який був утворений на базі колишньої залізничної лікарні в Ковелі. Нині тут перебуває 50 пацієнтів, яким надається паліативна допомога. Пані Віслогузова розповіла, що в приміщенні зробили ремонти та адаптували палати для надання допомоги паліативним хворим. З її слів, нарікань на роботу хоспісу немає.

Наталія Віслогузова розповіла про нинішні проблеми, з якими стикається хоспіс в умовах проведення медичної реформи. Йдеться про недофінансування закладу.

Ми маємо договір, який заключили з НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – ред.), але коштів не вистачає. Нам обіцяли, що за перебування одного пацієнта платитимуть 7865 грн, але ця сума зменшилася до 2000 грн 

– пояснила пані Віслогузова

Вона зауважила, що механізм фінасування паліативної допомоги потребує вдосконалення, оскільки в пакет такої послуги входить  лікування, знеболення, харчування пацієнтів, догляд за ними та навчання родичів. Зменшення вартості послуги, з її слів, пов’язане з тим, що надання паліативної допомоги законтрактували багато медичних підприємств України, серед яких районні лікарні та онкодиспансери.

За розрахунками фахівців Ковельського хоспісу, держава мала би передбачати від 480 до 500 грн в день за перебування одного паліативного хворого. Лікар зауважила, що за кордоном практикується фінансування паліативної допомоги, зважаючи на терміни перебування хворих в закладі.

Депутат обласної ради Людмила Тимощук, яка є членом комісії, висловила сподівання, що механізм фінансування медичних послуг вдосконалиться після зміни керівництва НСЗУ.

Між тим, Наталія Віслогузова запевняє, що в майбутньому Ковельський хоспіс заключить з НСЗУ договір на надання мобільної паліативної допомоги.

За результатами відкритого голосування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Ковель» Волинської обласної ради, переможцем конкурсу визначено Наталію Віслогузову.

Рішення є рекомендаційним. Це кадрове питання розглядатиме постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Остаточне рішення прийматиметься на сесії обласної ради.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X