Хоспіс у Ковелі: нема грошей на морфій і зарплати

04.09.2020 13:16

На лікування і догляд за паліативними хворими у хоспісі Національна служба здоров’я України виділяє 7 тисяч 847 гривень раз на рік на одного пацієнта.

Цих грошей не вистачає, – розповідає виконувачка обов’язків директора обласної лікарні «Хоспіс» у Ковелі Наталія Віслогузова, повідомляє Суспільне.

Хоспіс у Ковелі заповнений пацієнтами на сто відсотків. Нині їх тут півсотні. Це – єдиний заклад в області, де можуть тривалий час отримувати медичну допомогу паліативні хворі. Грошей, які виділяє Національна служба здоров’я України на одного пацієнта, теж бракує, розповіла керівниця установи.

Перебування, ми вже порахували на даний час, потрібно 590 гривень на 1 ліжко-день. Це не на онкологічного хворого

– каже Наталія Віслогузова

За підрахунками, які зробили у медичному закладі, перебування онкологічного хворого за день збільшується удвічі. Директорка обласної лікарні «Хоспіс» розповідає: одна ампула морфію коштує 98 гривень, а таким хворим інколи доводиться колоти по шість ампул за добу, а це вже – 600 гривень лише на медикаменти, без догляду та харчування пацієнтів.

Керівниця хоспісу розповіла: через недостатнє фінансування працівники медзакладу, а їх – 85, не отримали заробітну плату за два місяці. Медична сестра Галина Мівшук аванс отримала за липень. Зарплату за серпень та липень чекає.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.