До хоспісу в Ковелі звозять хворих з усієї Волині

16.09.2020 11:45

Обласна лікарня «Хоспіс» у Ковелі стала єдиним закладом у Волинській області для паліативних хворих.

Майже місяць тому припинив роботу хоспіс у Луцьку. Відтак, тепер до Ковельського хоспісу звозять хворих, які потребують паліативної допомоги, з усієї області, повідомляє Суспільне.

Нині у хоспісі зайняті усі 50 ліжкомісць. Усі хворі – важкі, розповідає завідувачка паліативного відділення Тамара Божик:

Післяінсультні, після інфаркту із серцевою декомпенсацією, із хворобами неврологічної системи, хвороба Альцгеймера, деменція середньої важкості у нас лікуються хворі. Після черепно-мозкових травм

У хоспісі Ковеля Євгенія Любашевська – третій місяць. Вона – одна з семи пацієнтів, яких перевезли сюди з Луцького хоспісу. Жінка розповідає: не ходить, потребує лікування та цілодобового догляду.

Хоспіс у Ковелі відкрили три роки тому на базі залізничної лікарні, розповідає керівниця Наталія Віслогузова. Щоби укласти договори про надання паліативної допомоги у стаціонарі з Національною службою здоров’я, переобладнали палати і санблоки.

На лікування одного хворого хоспіс має 7 тисяч 847 гривень на рік. Цього, каже керівниця закладу, замало. Адже термін лікування в кожного – індивідуальний:

Перебування одного хворого, ми уже порахували на даний час, потрібно 590 гривень на один ліжко-день. Це не онкологічного хворого. На важкохворого потрібно виділяти поверх 1000 гривень

Пацієнти додатково платять майже 3 тисячі гривень щомісяця за підгузки, послуги пральні і частково – харчування. Зі слів керівниці закладу, це теж не перекриває щоденних потреб хоспісу. Грошей вже бракує і на зарплати персоналу.

Нам виплатили аванс за липень, а далі – зарплата за серпень і липень. Чисті на руки – 4.800 гривень

– розповіла медсестра Галина Мівшук

Речниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик телефоном розповіла Суспільному: гроші від Національної служби здоров’я – це одне із джерел фінансування хоспісу. Органи місцевої влади можуть підтримувати хоспіси з власних фондів. Та поки що з місцевого бюджету хоспіс перекриває лише витрати на комунальні послуги.

Сума договору для цієї лікарні – це 2.2 мільйона на 9 місяців 2020 року. Ковельська лікарня 28-го серпня повторно подала на пропозицію, аби укласти договір на пакет медичної допомоги і зараз цю пропозицію розглядають

– розповіла речниця

Нове відділення паліативної допомоги на 25 місць незабаром планують відкрити на базі обласної клінічної лікарні – розповів виконувач обов’язків директора Волинської обласної лікарні Олександр Дудар. З його слів, 17 працівників луцького хоспісу працевлаштують у відділення, що має відкритися. Втім, точної дати, він не назвав.

Нагадаємо, торік у вересні луцький хоспіс з автономного приміщення на вулиці Тімірязева переселили у приміщення Волинської обласної клінічної лікарні, що в селі Боголюби. Нині у Луцьку ніде розміщувати паліативних хворих. В обласному управлінні охорони здоров’я закриття хоспісу в обласному центрі пояснили пандемією коронавірусу.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.