Облрада залишила свою поліклініку в Ковелі на самовиживання

19.09.2020 о 06:22 · 4 хв читання
Адам Маковецький

Більше чотирьох років у Ковелі діє комунальний заклад «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради», який з’явився після реорганізації вузлової лікарні станції Ковель.

У 2015 році держава зобов’язала фінансувати залізничні лікарні з місцевих бюджетів і тим самим фактично кинула напризволяще такі медичні заклади. Тоді чотириповерхове приміщення поліклініки, загальною площею більше чотирьох тисяч «квадратів», ледве не залишилося без фінансування.

Після тривали і важких перемовин залізничну поліклініку таки взяла на свій баланс Волинська обласна рада, яка зобов’язалася фінансово підтримувати заклад, але і від колективу чекала на пропозиції щодо стратегічного плану свого розвитку. Були затверджені тарифи на платні послуги з ведення медичних оглядів, що надає це комунальне підприємство.

За словами виконуючого обов’язки головного лікаря Ковельської поліклініки Волинської облради Адама Маковецького, який тут починав свою діяльність лікаря відразу ж після введення приміщення в експлуатацію в 1987 році, їм самостійно вдалося відшукати додаткові джерела грошових надходжень, а отже, в час гострої конкуренції, втриматися на плаву і навіть дещо покращити матеріально-технічну базу. Втім, цього недостатньо.

Поліклініці гостро бракує коштів, а балансоутримувач – обласна рада – не поспішає йому допомагати. Адам Степанович скаржиться, що область не виконує своїх обіцянок, а саме ще з початку 2019 року не виділила підприємству жодної копійки фінансування.

Адам Маковецький бідкається, що обласний комунальний заклад має перед постачальником за опалення борг у сумі 417 тисяч гривень, а незабаром уже розпочнеться новий сезон. Відбувся суд, який зобов’язав погасити заборговані кошти.

Публікації за темою:

Тричі колектив поліклініки звертався за допомогою до ковельського міського голови Олега Кіндера, однак у мерії їм теж відмовили, спираючись на те, що балансоутримувачем підприємства є Волинська обласна рада.

Втім, Адам Маковецький ще не втрачає надії побачити поліклініку потужним, перспективним підприємством. Він – лікар вищої категорії, неодноразово бував за кордоном, зокрема, у провідних медзакладах Німеччини, і бачив, у яких умовах там працюють лікарі, тому мріє щось подібне облаштувати і в Ковельській поліклініці. Наразі тут проводять ремонти кабінетів, замінили старі вікна на енергозберігаючі, встановили лічильник теплової енергії, що дозволило вдвічі зекономити кошти на опалення. Працюють над забезпеченням лікарів найнеобхіднішим.

Ми тільки придбали нескладні апарати для лабораторії, для сімейних лікарів – устаткування. Більше такої медичної апаратури ми не купували. Єдине, що ми зробили ремонт операційного блоку в надії на те, що прийде людина зацікавлена в операції, як амбулаторних операцій одного дня

– каже Адам Маковецький

Також він розповів, що отримав пропозицію з області розглянути можливість передбачити в закладі місця для 100 ймовірних хворих на COVID-19, якщо в Україні фіксуватимуть другу-третю хвилю захворюваності. На його думку, така пропозиція надійшла через те, що в поліклініці діє денний стаціонар на 30 ліжкомісць. Щоправда, тут не роблять аналіз крові для визначення інфікування COVID-19.

Ми на ПЛР-тести кров не беремо. В нас є домовленість з містом. Вони приймають наших хворих. Правда, багато хворих іде на ці ПЛР-тест, але із запізненням видаються результати. Це проблема

– зауважив головний лікар

Він також наголосив, що на обласному рівні порушується питання, щоб в спеціалізованій лабораторії прискорити опрацювання результатів на COVID-19 і їх видачу.

* * *

Вузлову лікарню в шістдесяті роки очолювали Андрій Зеленюк, пізніше – Генріх Межиборський, Ярослав Шевчук. У 2009 році організовує лікувальний процес Володимир Савицький. Авторитет і славу цього закладу примножували висококваліфіковані лікарі – уролог Василь Шепеля, хірург Володимир Велемчаниця, тера­певти Т. Божик, Л. Степаненко, кардіолог В. Комісарук, лікар-офтальмолог Л. Савицька, заступник головного лікаря – кардіолог Г. Герун та багато інших.

Станом на 2008 рік у лікарні працювало 73 лікарі та 222 середніх і молодших медичних працівники. Заклад був оснащений найновішою медичною апаратурою. Для духовного очищення і покращення результатів лікування в лікарні відкрили храм святого цілителя Пантелеймона (Київський патріархат).

Згодом «Укрзалізниця» відмовилася фінансувати свою вузлову лікарню у Ковелі. Замість великого медичного закладу з’явилися хоспіс та поліклініка Волинської обласної ради.


Повна версія інтерв’ю з виконувачем обов’язків головного лікаря Ковельської поліклініки Волинської обласної ради Адамом Маковецьким.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X