Призупинили роботу лікарської комісії при міській призовній дільниці

10.06.2020 о 10:57 · 2 хв читання

Враховуючи рівень захворюваності на COVID-19 серед мешканців міста, послаблювати карантинні обмеження у Ковелі не можна.

Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС, яке провів міський голова Олег Кіндер, повідомляє Ковельська міська рада.

За інформацією завідувачки міськрайонним відділом ДУ «Волинський ОЛЦМ України» Людмили Маляр, загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення перевищує норму у понад два рази і становить 27, 8 осіб (потрібно менше 12-ти).

Міський голова наголосив, що Ковель до другого етапу виходу з карантину не готовий і знову відкриття дитсадків, відновлення пасажирських перевезень доведеться відкласти. Ковельчани почали нехтувати правилами безпеки у той час, коли загроза поширення коронавірусної інфекції є досить високою.

Він доручив своєму першому заступнику Михайлу Гетьману та представникам поліції посилить контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у місцях найбільшого скупчення людей.

Комісія ТЕБ та НС також вирішила призупинити роботу військово-лікарської комісії (ВЛК) при міській призовній комісії Ковельського ОМВК.

Заступник міського голови Ігор Прокопів зауважив, що початок функціонування ВЛК у червні може призвести до значного погіршення епідемічної ситуації в Ковелі.

Разом з тим, є й інші об’єктивні причини, які унеможливлюють її роботу. На сьогодні хворіє 27 медичних працівників, серед них – і голова ВЛК, також частина лікарів перебуває у групі ризику. Заміна складу комісії знизить її професійний рівень та ефективність, а навчання нових членів потребує певного часу.

З метою недопущення випадків захворювання на COVID-19 та забезпечення відправки призовників до військових частин потрібно виконати й ряд невідкладних заходів. Зокрема, забезпечити призовників та медичних працівників засобами індивідуального захисту.

Необхідно створити запас швидких тестів та ІФА(М), аби проводити обов’язкове тестування на виявлення антитіл до COVID-19 перед відправкою команд молодого поповнення до обласного збірного пункту (за умови зняття карантинних обмежень).

Поки Ковельське МТМО так і не змогло закупити необхідні реактиви для здійснення ІФА (М) тестування у зв’язку з їх дефіцитом, хоча кошти на це передбачені.

А ще проведення медичних оглядів комісією зумовлює велике скупчення людей в закритих приміщеннях, що в період карантину забороняється.

Зважаючи на це роботу лікарської комісії призупинено. Вона відновить свої повноваження після відповідного рішення місцевої комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X