Презентували фільм, в основу якого покладена історія мешканки Ковельщини

03.12.2021 о 16:25 · 3 хв читання
Фото: Волинські новини

Фільм «Шлях поколінь», в якому показано боротьбу УПА та сучасної України проти московських загарбників, презентували учора, 2 грудня, у Луцьку.

Сюжет кінострічки постійно змінюється – події відбуваються то під час Другої світової війни, коли УПА боролася за незалежну Україну, то на Донбасі, де вже сучасне покоління українців захищає кордони України від сепаратистів та російських найманців, – повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Автор ідеї фільму – журналіст та доброволець Михайло Ухман. Саме він вирішив поєднати у стрічці боротьбу УПА та сучасних українських військових проти російських загарбників.

В основу фільму покладена історія колишньої зв’язкової командира УПА-Північ Клима Савура Ганни Зеленої (Абрамчук) («Гива»), якій нині 93 роки. Також героєм фільму є воїн УПА Степан Петраш. У стрічці використали дещо схожий прийом з фільмом «Інтерстеллар», коли між сюжетними перипетіями свої історії розповідають свідки подій, єдина відмінність – у «Шляху поколінь» ці події дійсно були.

Фото: Волинські новини

Ганна Абрамчук розказала у фільмі, що вона виконувала завдання для повстанців, а невдовзі сусідка здала її НКВДистам, після чого її катували, ґвалтували та відправили в Сибір.

Перед показом фільму Михайло Ухман відзначив:

В українців така історія, що постійно у фільмах показують, що нас б’ють, і ми плачемо. У цьому фільмі і у фільмах, які в нас є в розробці, ми показуємо, що маємо чим гордитись. Велика частка цієї гордості – люди, які жили на Волині, адже вони дали нам можливість жити та творити кіно

Фото: Волинські новини

Головний герой фільму – Назар. Чоловік живе звичайним життям, вважаючи, що війна на сході його не стосується. Все змінюється відтоді, як у сні до нього приходить воїн УПА. Після цього чоловік вирішує, що не хоче, аби його майбутня дитина була рабом, та йде воювати.

У стрічці вдало поєднані сюжетні лінії, в яких показано часи УПА та сучасний Донбас, а також розповіді колишніх воїна та зв’язкової УПА.

Одним з героїв, який найбільше сподобався лучанам, став командир сучасних захисників України з позивним Халк, якого так прозвали через міцну статуру.

Фото: Волинські новини

У коментарі Інформаційному агентству «Волинські новини» Михайло Ухман розповів, що назва фільму говорить сама за себе.

У фільмі показано зв’язок з минулим століттям. «Шлях поколінь» – це боротьба за життя, назва говорить все про фільм. Зйомки відбувалися протягом півтора року на Волині, Івано-Франківщині, Донбасі та в Києві. В українських реаліях такі фільми знімати дуже важко, адже, на жаль, вони не фінансуються. Коли йдеться про УПА…

– сказав Михайло Ухман

Після показу стрічки слово надали і зв’язковій Ганні Абрамчук, яка побажала, аби присутні дожили до її літ, але на той час, щоб «пропали усі путіни».

Фото: Волинські новини
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Повага і честь режисеру фільму, а Ганні Зеленій ще довгих років життя. Слава Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X