На сесії у Ковелі «завалили» бізнесове питання депутата Волиньради

25.06.2021 о 12:33 · 5 хв читання
Віктор Козак

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ідея», директором якого є депутат Волинської обласної ради Віктор Козак, просило Ковельську міську раду надати дозвіл на розроблення детального плану території розміщення офісного центру у Ковелі на вулиці Варшавська, 2.

Мова йде про уточнення планувальної структури, функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки площею 0,13 га, яка надана в оренду для будівництва об’єктів дорожньої інфраструктури.

На пленарному сесійному засіданні, яке відбулося 24 червня, голова постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань Вадим Ткачук повідомив, що його профільна комісія це рішення не підтримала, і пояснив чому.

Земельна ділянка перебуває в оренді до 2026 року. Якщо ми даємо зараз право на ПДП і там буде побудований якийсь об’єкт нерухомості, то дане підприємство зможе без аукціону просто викупити цю земельну ділянку за суму, яка буде явно меншою, ніж можна продати з аукціону. Так як нашому бюджету треба гроші, і муніципальну варту кормити чи ще щось, то я рахую, що такі рішення не можна приймати

– сказав Вадим Ткачук
Місцезнаходження орендованої ТОВ «Ідея» земельної ділянки на вулиці Варшавська

При цьому він уточнив, що земля там не дешева, цільове призначення земельної ділянки – використання для обєктів дорожньої інфраструктури, а ТОВ «Ідея» хоче будувати там офісний центр.

Ми самі бідкаємося, що у нас слабенький бюджет. Я думаю, що ця фірма, яка орендує і потім захоче все це викупити, ну дуже не бідова. Вона виграє мільйонні тендери по ямковому ремонту в місті Ковелі, має дуже багато грошей. Я думаю, нехай би вона викупляла ту земельну ділянку на аукціоні. Ми почекаємо до 2026 року

– заявив депутат Валерій Черняков

Очільник депутатської правової комісії Андрій Мілінчук зауважив, що сьогодні там знаходяться тимчасові споруди, де є робочі місця і, відповідно, з цього сплачуються податки, а якщо фірма збудує там щось, то будуть нові робочі місця і податки до міського бюджету, як від оренди, так і від робочих місць.

Андрій Мілінчук

Я не бачу проблеми в тому, що навіть якщо там буде щось і збудоване, це, відповідно, робочі місця, орендна плата, де набагато більша ставка, як мінімум втричі, ніж податок за те, що земля була би у власності, якщо ви говорите за аукціон. Гіпотетично я скажу, що на аукціон цю земельну ділянку виставити не получиться. Чому? Якщо орендар добросовісний, то він у 2026 році подасть заяву і знову буде орендувати. Чому ми обмежуємо суб’єкта в тому, щоб він міг далі розширити і збільшити робочі місця?

– каже Андрій Мілінчук

Відповідаючи на запитання депутатів, головна архітекторка міста Людмила Мурай сказала, що ТОВ «Ідея» має там чотири земельні ділянки: одна перебуває у приватній власності, а три – в оренді. На ділянках розміщений паркінг для вантажівок.

Почувши це, депутат Микола Печенюк почав допитуватися, як так сталося, що одній фірмі належить там аж чотири ділянки. Мовляв, хто їх виділяв і коли? Також він розповів сесії, що у 1993 чи 1994 році його власній фірмі «Козацька застава» була надана земельна ділянка на вулиці Варшавська, 21 – під паркінг для вантажівок – ТІРів.

Микола Печенюк

Коли людина брала цю землю собі, не знаю, хто і чим мотивували, що видали йому стільки землі біля дороги в місті. Тепер ви бачите, там побудувалася церква. Цього власника питалися, просили тоді: «Дайте нам земельки там, ми церкву будуємо» – «Нє, мені тут важнєє ТІР-паркінг». Зараз на дорогах постійно затори. Якщо ви хочете мати проблему дальше, а ми її будемо мати, поки будемо депутати ще чотири роки. Водії стають вдоль дороги зліва і справа, під знаки, поліція з ними не справляється. Якщо він навіть і купить цю земельну ділянку і побудує там офіс, то ми будемо мати все життя проблему. Там будуються десятиетажні дома і це все будуть дихати люди з машзавода. Тому ТІР-паркінгу там не місце! Він вже купив за три з половиною мільйона, фірма «Ідея» купила, 6 гектарів землі. Я вам пояснюю, що на сьогодні мій гектар землі оцінюють у півтора мільйона. Один – півтора мільйона! А фірма «Ідея» купила шість гектарів за три з половиною мільойна з правом у розстрочку. Всі хочуть даром і як всєгда!

– мовив Микола Печенюк

Депутат Петро Оксентюк, колишній працівник ТОВ «Ідея», спитався в Миколи Печенюка, чи знає він, скільки у міський бюджет надійшло податку з тих чотирьох земельних ділянок. Тоді Валерій Черняков апелював до самого Оксентюка: а скільки його (Віктора Козака, – ред.) вантажівки із щебнем по 40 тонн гроблять дороги на території ковельської громади, які потім за гроші громади той і ремонтує.

Микола Печенюк закликав усіх не підтримувати рішення по фірмі «Ідея», а у відповідь йому хтось вигукнув, що він є конкурентом «Ідеї».

Під час голосування сесія «завалила» даний проєкт рішення. Не голосував і міський голова Ігор Чайка.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X