Що розповів керівник Волинської митниці підприємцям Ковельщини

13.04.2022 09:42

Учора, 12 квітня, у Ковелі відбулася робоча зустріч виконуючого обов’язки начальника Волинської митниці Миколи Татарчука з підприємцями Ковельщини і представниками бізнесу, які були вимушені переселились в наш район із зони активних бойових дій. У заході також взяли участь начальниця Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен, голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, депутати місцевих рад, представники громадськості.

Організатори заходу мали на меті донести до відома суб’єктів господарювання різних форм власності, жителів району та внутрішньо переміщених осіб детальну інформацію про чергові митні та податкові спрощення, запроваджені в Україні на період дії воєнного стану, – повідомляє Ковельська РВА.

Відкриваючи зустріч, начальниця районної військової адміністрації Ольга Черен подякувала присутнім представникам бізнесу за вагомий внесок у забезпечення стабільного функціонування економіки краю, активну волонтерську діяльність, допомогу Збройним Силам України, жителям країни, які опинились в зоні активних бойових дій.

Ваші зусилля є запорукою нашої спільної перемоги над російським агресором

– зазначила очільниця району

Надаючи слово для виступу виконуючому обов’язки начальника Волинської митниці, Ольга Черен висловила вдячність йому та працівникам очолюваного колективу за тісну співпрацю у безперешкодному митному оформленні гуманітарних вантажів, транспортних засобів, які з перших днів війни і до сьогодні без будь-яких затримок ввозяться на територію України і передаються військовим формуванням, цивільному населенню, що потерпає від війни.

Микола Татарчук – в центрі / Фото Ковельської РВА

Своєю чергою, Микола Татарчук зазначив, що 5 квітня 2022 року набув чинності Закон України №2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Серед низки податкових змін, Закон передбачає скасування сплати акцизного податку, мита та ПДВ на авто з іноземною реєстрацією, які ввозяться в Україну у період дії воєнного стану.

Наразі ці платежі тимчасово відмінені для громадян, які ввозять транспортні засоби, зокрема:

  • легкові авто та кузови до них;
  • вантажні транспортні засоби та транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів та понад 10 осіб;
  • мотоцикли;
  • напівпричепи та причепи.

Спрощення не застосовуються до авто з країни-агресора та тимчасово окупованих територій.

Також звільнено від оподаткування ПДВ операції з ввезення товарів у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, зареєстрованими платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, крім фізичних і юридичних осіб, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 п. 293.3 ПКУ (третя група, 3% доходу в разі сплати ПДВ).

Учасники зустрічі, яка проходила в атмосфері взаєморозуміння і довіри, отримали вичерпні відповіді щодо особливостей митного оформлення транспортних засобів, товарів, які ввозяться за спрощеною митною процедурою в Україну фізичними і юридичними особами, цікавились, зокрема порядком митного оформлення спеціальної техніки, потрібної для відновлення об’єктів дорожньо-транспортної, економічної та соціальної інфраструктури держави.

Підприємці Ковельщини у своїх виступах порушили ряд проблем, які необхідно врегулювати на законодавчому рівні, надали керівникам Ковельської районної військової адміністрації та Волинської митниці свої пропозиції щодо подальшого вдосконалення співпраці.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *